Prostowanie włosów od wielu już lat jest jednym z najpopularniejszych sposobów modelowania fryzury. Jednak w ostatnim czasie wiele pań schowało prostownicę głęboko do szuflady. Pojawiło się bowiem kilka profesjonalnych zabiegów, jak nanoplastia włosów czy keratynowe prostowanie, które zapewniają długotrwały efekt prostych włosów. Z naszego poradnika dowiesz się, jak przebiega nanoplastyka i co odróżnia ją od pozostałych metod. Przeczytaj koniecznie!

Nanoplastyka włosów – co to jest?

Zabieg nanoplastii polega na zmianie struktury włosa za pomocą składników aktywnych. W składach preparatów wykorzystywanych do tego zabiegu znajdują się następujące substancje:

Zastosowanie kwasu glioksylowego i kwasu octowego zastępuje formaldehydy, dzięki czemu zabieg nanoplastii włosów jest bezpieczny również dla kobiet w ciąży. Warto jednak poradzić się lekarza prowadzącego, czy przebieg ciąży pozwala na wykonanie nanoplastii.

Nanoplastia włosów – jak przebiega zabieg?

Nanoplastia to zabieg, który dzieli się na kilka etapów:

  1. Pierwszym krokiem jest umycie włosów. Nie należy jednak stosować odżywek czy innych kosmetyków pielęgnacyjnych.
  2. Na mokre jeszcze włosy nakłada się specjalną mieszankę do nanoplastyki (od nasady aż po same końce).
  3. Gdy preparat zostanie zaaplikowany, na włosy nakłada się specjalny czepek.
  4. Po upływie godziny należy spłukać preparat i wysuszyć włosy.
  5. Kolejnym krokiem jest prostowanie włosów. Trzeba jednak użyć specjalnej prostownicy.
  6. Ostatnim etapem zabiegu jest ponowne mycie włosów i zastosowanie odzywki.
  7. Po dokładnym spłukaniu preparatów należy ponownie wysuszyć włosy.

Czas trwania zabiegu

Jak widać, na zabieg składa się kilka kluczowych etapów. Żadnego z nich nie należy pomijać. Cały proces trwa od 3 do 6 godzin. Im dłuższe i bardziej kręcone włosy, tym więcej czasu trzeba przeznaczyć na przeprowadzenie zabiegu.

Po zabiegu

Po nanoplastii można od razu myć włosy, jednak należy wstrzymać się z farbowaniem. Można je bowiem przeprowadzić dopiero po tygodniu. Do codziennej pielęgnacji należy używać specjalnych kosmetyków, czyli takich, które nie wytrawią składników aktywnych z włosa. Takie kosmetyki znajdziesz w hurtowniach fryzjerskich, internetowych sklepach, a także kupisz bezpośrednio w salonie fryzjerskim tuż po zabiegu.

Efekty nanoplastii

Efekt zabiegu nanoplastii włosów jest widoczny od razu. Utrzymuje się przez około pół roku, a u niektórych kobiet nawet dłużej. Czasem też zabieg może nie przynieść pożądanych efektów i konieczne będzie jego powtórzenie. Wszystko jednak zależy od rodzaju włosów klientki i od tego, czy zabieg nanoplastii zostanie przeprowadzony prawidłowo.

Jakie efekty daje nanoplastia?

Zastanawiasz się, jak będą wyglądać twoje włosy po zabiegu? Gwarantowany jest efekt prostych włosów, które stają się lśniące i gładkie. Zabieg zapewnia także regenerację włosów, dzięki czemu po zabiegu są wyraźnie odżywione, pogrubione i elastyczne. Co ciekawe, efekt gładkich włosów sprawia, że dużo łatwiej się rozczesują. Dzięki temu nanoplastia może być remedium na plączące się kosmyki.

Nanoplastia włosów – dla kogo?

Zabieg nanoplastii przeznaczony jest przede wszystkim dla kobiet, które marzą o idealnie prostych włosach.Oprócz tego polecamy ją posiadaczkom włosów pozbawionych blasku, suchych i zniszczonych. Nie muszą one obawiać się pogorszenia fryzury – zabieg jest bezpieczny i wpływa na nie bardzo korzystnie. Specjalny preparat do nanoplastii poradzi sobie nawet z włosami afro czy mocno kręconymi. Jednak w przypadku bardzo zniszczonych włosów warto wstrzymać się z zabiegiem i najpierw zadbać o ich kondycję. Jeśli ten problem cię dotyczy, odwiedź doświadczonego fryzjera i wspólnie wybierzcie najlepszą metodę pielęgnacji twoich włosów.

Zobacz też:
Jakie zabiegi medyczne polecane są do walki z wypadającymi włosami?

Nanoplastia a keratynowe prostowanie włosów

Jak wspomnieliśmy, w celu trwałego prostowania włosów wykorzystuje się kilka metod. Jedną z nich jest prostowanie keratynowe. Czym różni się ono od nanoplastii włosów? W przypadku keratynowego prostowania włosów wykorzystuje się silniejsze preparaty. Taki zabieg, w przeciwieństwie do nanoplastii, nie jest odpowiedni dla kobiet w ciąży. Efekt keratynowego prostowania utrzymuje się krócej – około 3–4 miesiące, jednak sam zabieg trwa około 2 godzin, a nie 4–6, jak nanoplastia.

Cena zabiegu nanoplastii włosów

Zastanawiasz się, jaka jest cena nanoplastii? Za prostowanie włosów do ramion zapłacisz około 500–600 zł. Koszt zabiegu dla włosów za ramiona, do linii łopatek to od 600 do 800 zł. Brazylijskie prostowanie długich włosów kosztuje 800–1000 zł. Jak więc widać, na ostateczną cenę zabiegu wpływa długość i gęstość włosów, a także lokalizacja salonu fryzjerskiego.

Nanoplastia w domu

Zestaw do nanoplastii można zakupić indywidualnie, do użytku domowego. Musisz jednak wiedzieć, że aby przeprowadzić zabieg, będzie ci potrzebna specjalna prostownica. Poza tym, jeśli chcesz sama zadbać w ten sposób o swoje włosy, musisz dobrze poznać tę metodę i stosować się do wskazówek producenta preparatu.

Ile kosztują preparaty do nanoplastii?

Ceny preparatów są bardzo zróżnicowane. W sklepach internetowych można kupić takie produkty już za około 100 zł. Są również takie, które kosztują ponad 1000 zł. Z czego wynikają te rozbieżności? Między innymi zależą od tego, co zawiera zestaw.Warto wydać nieco więcej i zaopatrzyć się w produkty profesjonalne. Należy też sprawdzić ich skład. Odradzamy zakup produktu, jeśli nie możesz poznać opinii innych użytkowniczek, a cena wydaje się zaskakująco niska.

Czy warto wykonać zabieg nanoplastii włosów?

Jak widać, cena nanoplastii jest dość wysoka. Czy zatem warto wydać pieniądze na taki zabieg? To pytanie powinny zadać sobie regularne użytkowniczki prostownicy. Mimo że obecnie można zakupić dobrej jakości, profesjonalne urządzenia to jednak ich nieumiejętne lub zbyt częste stosowanie może negatywnie wpływać na kondycję włosa. Oprócz tego nie działa ono trwale i aby cieszyć się prostymi włosami, trzeba codziennie powtarzać prostowanie. Z kolei na korzyść nanoplastii włosów z pewnością przemawia długotrwały efekt i znaczna oszczędność czasu. Warto też mieć na uwadze fakt, że podczas nanoplastii wykorzystywane są liczne substancje o cennych właściwościach. Można więc powiedzieć, że celem zabiegu jest nie tylko efekt wizualny, lecz także odżywienie kosmyków.

Nanoplastia włosów to zabieg bezpieczny. Pasma stają się dzięki niemu wygładzone, odżywione, lśniące, bardziej elastyczne, a przede wszystkim proste. Trzeba jednak pamiętać, że może delikatnie rozjaśnić włosy. Zaletą zabiegu jest spektakularny efekt, który utrzymuje się przez około pół roku, a czasem nawet dłużej. To sprawia, że tego typu pielęgnacja jest szczególnie godna uwagi. Co ciekawe, z nanoplastii mogą skorzystać również posiadaczki włosów o mocnym skręcie, dla których alternatywne metody zwykle nie przynosiły rezultatu lub był on niezadowalający. Zabieg należy przeprowadzić w renomowanym salonie fryzjerskim, a przed przystąpieniem do jego wykonania należy skonsultować jego przebieg z fryzjerem.Powiązane artykuły:
Archiwum: sierpień 2022