Planujesz operację, ale boisz się blizn, a może masz już taką od jakiegoś czasu? Rozwiązaniem jest laserowe usuwanie blizn po cięciu

Nowoczesna technologia przychodzi nam z pomocą, kiedy chcemy zadbać o swój ładny wygląd. Laserowe usuwanie blizn po cięciu pozwala na pozbycie się problemu

laserowe usuwanie blizn po cięciu

Blizna to dla większości osób przypomnienie przykrego wydarzenia. Jest raczej ukrywana, a jej obecność w widocznym miejscu powoduje zazwyczaj kompleksy. Z potrzeby pacjentów poszukiwane były metody skutecznego likwidowania szram i maksymalnego zmniejszania ich widoczności. Laserowe usuwanie blizn po cięciu to jedna z metod ich pozbycia się. Jak na razie najbardziej skuteczna.

Czym właściwie jest blizna i dlaczego odróżnia się od reszty skóry

Blizna powstaje w wyniku gojenia się uszkodzonej skóry. To naturalny proces polegający na powstawaniu nowych połączeń kolagenowych w miejsce cięcia. W zależności od tego, w jaki sposób skóra została uszkodzona (cięcie chirurgiczne, rana), blizna będzie miała różny wygląd. Zawsze jednak kolorem i grubością naskórka w widoczny sposób będzie się odróżniać od reszty ciała. 

Jak wygląda i na czym polega laserowe usuwanie blizn po cięciu

Do usuwania blizn stosuje się laser frakcyjny. Skupione wiązki światła precyzyjnie kierowane są w zmienione tkanki. Powoduje mikrouszkodzenia, które pobudzają skórę do produkcji kolagenu i w ten sposób regenerują ją i odbudowują. Zabieg jest praktycznie bezbolesny. Dla większego komfortu pacjentów stosuje się żele znieczulające i nakładki chłodzące.

Efekty zazwyczaj widoczne są po serii zabiegów, pomiędzy którymi konieczna jest 3-4 tygodniowa przerwa niezbędna na procesy odnowy.

Zalecenia i przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Co prawda im świeższa rana, tym łatwiej ją usunąć, jednak najpierw musi być ona całkowicie wygojona a na to potrzebne jest od 2 do 6 miesięcy od cięcia. Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja z lekarzem lub kosmetologiem w celu kwalifikacji do zabiegu. Skóra nie może być świeżo opalona, a pacjent powinien odstawić leki i zioła światłouczulające. Do zabiegów z użyciem lasera nie są dopuszczani chorzy na:

  • nowotwory,
  • cukrzycę,
  • choroby skóry (łuszczyca, bielactwo),
  • infekcje skórne (opryszczka)
  • oraz kobiety w ciąży i karmiące.
Zobacz też:
Accent prime jako profesjonalny i skuteczny sposób na modelowanie ciała oraz redukcję cellulitu

Czego spodziewać się po zabiegu z użyciem lasera

Tuż po zabiegu blizna będzie zaczerwieniona i może pojawić się obrzęk. To zasługa wymuszonego stanu zapalnego. Po kilku dniach skóra zacznie się złuszczać, ale nie wolno przyspieszać tego etapu. Zadowalającego efektu należy się spodziewać po całej kuracji i całkowitej odnowie skóry w miejscu blizny.

Laserowe usuwanie blizn po cięciu daje największą gwarancję ze wszystkich dostępnych metod na widoczne zmniejszenie, a nawet całkowite usunięcie blizny. Pacjenci chwalą sobie nie tylko skuteczność, ale także bezbolesność i bezpieczeństwo podczas zabiegu, który nie wymaga operacyjnego naruszenia tkanek. Laseroterapia dodatkowo pozwala na szybki powrót do codziennych czynności.Powiązane artykuły:

Dodaj komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne wpisy: