Laminowanie rzęs to zabieg, który cieszy się ogromną popularnością. Stanowi bowiem ciekawą alternatywę dla przedłużania. Jest to rozwiązanie skierowane przede wszystkim dla pań, które chcą osiągnąć naturalny efekt podkreślenia oprawy oczu. Z pewnością zachwyci posiadaczki prostych i jasnych rzęs. Sprawdź, na czym właściwie polega laminacja rzęs i czy są jakieś przeciwwskazania. Przeczytaj nasz artykuł!

Laminacja rzęs – na czym polega?

Lifting i laminacja rzęs to w praktyce ich uniesienie, podkręcenie i odżywienie. Podczas takiego zabiegu często również farbuje się włoski, co sprawia, że efekt jest jeszcze bardziej spektakularny. Zastanawiasz się, jak wygląda to w praktyce? Spieszymy z odpowiedzią.

Przygotowanie rzęs do laminacji

Przed laminowaniem rzęs włoski muszą być dokładnie oczyszczone. W tym celu używa się delikatnego szamponu do rzęs, a w kolejnym kroku – specjalnego preparatu. Zabieg wykonuje się wyłącznie na rzęsach górnych, dlatego zostają one oddzielone od dolnej powieki za pomocą specjalnych podkładek.

Wyciąganie rzęs na wałku

Sekretem pięknie podkręconych i uniesionych rzęs po wykonaniu laminacji jest specjalny wałek. Musi on być dobrany odpowiednio do stanu rzęs klientki. Na wewnętrzną stronę wałka nakłada się klej i umieszcza się go na górnej powiece, nad linią rzęs. Następnie klej zostaje nałożony również na zewnętrzną stronę wałka. Za pomocą specjalnej pęsety lub grzebyka wyciąga się włoski do góry. 

Nakładanie preparatów do laminowania rzęs

Jaki jest kolejny etap laminowania rzęs? Na tak przygotowane rzęsy nakłada się specjalne preparaty i pozostawia się je na włoskach na kilka minut. To one odpowiadają za to, że skręt długo się utrzymuje, a rzęsy są odżywione. W kolejnym kroku farbuje się rzęsy, a na koniec zabezpiecza się je keratyną.

Laminowanie brwi i rzęs

Czy wiesz, że w czasie jednej wizyty w salonie kosmetycznym możesz zadbać o oprawę oczu kompleksowo? Taki efekt zapewni laminacja brwi i rzęs. Oczywiście, na zabieg trzeba przeznaczyć nieco więcej czasu, jednak zdecydowanie warto go wykonać. Zadbane i odżywione brwi i rzęsy pięknie się uzupełniają, podkreślając naturalną urodę twarzy.

Laminacja rzęs – cena

Cena laminacji rzęs to od 150 do 300 zł, w zależności od lokalizacji salonu kosmetycznego. Jeśli zabieg wykonywany jest również na brwiach, jego cena jest adekwatnie wyższa od samego laminowania rzęs.

Laminacja, lifting i botoks rzęs

W dziedzinie pielęgnacji rzęs występują takie pojęcia, jak lifting, laminacja i botoks. Te zabiegi bardzo często są ze sobą łączone, dlatego warto wiedzieć, co oznaczają i w jakim celu się je stosuje.

 • lifting rzęs – uniesienie i podkręcenie włosków;
 • botoks rzęs – odżywienie i regeneracja włosków;
 • laminacja rzęs – lifting rzęs, w którym wykorzystuje się keratynę.

Laminacja rzęs w domu

Zabieg laminowania rzęs w domu również da się przeprowadzić. Potrzebny będzie w tym celu specjalny zestaw, w którym znajdziesz wszystkie potrzebne preparaty i akcesoria. Jako że oczy są miejscem wyjątkowo wrażliwym, należy wybierać produkty dobrej jakości i od renomowanych producentów. Laminacja rzęs w domu przebiega tak samo, jak w salonie kosmetycznym. Mimo to przed przystąpieniem do zabiegu należy dobrze zapoznać się z dołączoną do zestawu instrukcją. Znajdziesz tam opis poszczególnych preparatów i kolejność ich nakładania.

Zobacz też:
Jak długo regeneruje się skóra po kwasach? Wszystko, co warto wiedzieć!

Laminowanie rzęs w salonie czy w domu?

Zanim zdecydujesz się na samodzielne laminowanie rzęs, rozważ wykonanie pierwszego zabiegu w salonie kosmetycznym. Co prawda nie zobaczysz, jak się go wykonuje, jednak dowiesz się, jak twoje rzęsy będą prezentowały się po laminowaniu. Przekonasz się, czy efekt zadowala cię na tyle, by wykonać zabieg w domu.

Laminacja rzęs – przed i po

Z pewnością nie raz zdarzyło ci się podziwiać efekt laminacji rzęs na zdjęciach udostępnionych w internecie. Czy jednak zawsze można liczyć na tak spektakularny rezultat? Chętnie to wyjaśnimy.

Laminowanie rzęs – efekty

Decydując się na laminowanie rzęs, należy pamiętać, że stylistka pracuje wyłącznie na rzęsach naturalnych. Oznacza to, że nie staną się one ani dłuższe, ani gęstsze. Z pewnością będą jednak bardziej podkręcone i uniesione, a ich kolor stanie się bardziej intensywny. Wówczas rzęsy optycznie wydają się wydłużone i pogrubione. Czy zatem warto decydować się na zabieg, mając krótkie i rzadkie rzęsy? Jeśli nie zależy ci na efekcie, jaki zapewniają tylko przedłużenia, to jak najbardziej tak. Z pewnością rzęsy będą lepiej prezentowały się po zabiegu niż przed nim, szczególnie po wykonaniu makijażu.

Przeciwwskazania do laminacji rzęs

Przed umówieniem się na laminację rzęs lub wykonaniem zabiegu w domu upewnij się, że nie występują u ciebie przeciwwskazania. Są to między innymi:

 • ciąża;
 • alergie;
 • infekcje i stany zapalne oczu;
 • nadwrażliwość okolic oczu;
 • stany po operacji oczu;
 • drgawki;
 • chemioterapia.

Laminowanie rzęs – o tym warto pamiętać

 1. Przez 24 godziny od wykonania zabiegu nie należy moczyć i pocierać rzęs. Najlepiej zrezygnować również z makijażu i nakładania kosmetyków w okolice oczu. Jeśli to możliwe, warto przedłużyć ten czas do 48 godzin.
 2. Efekt po laminacji rzęs utrzymuje się przez około 2 miesiące. Po tym czasie, chcąc nadal cieszyć się podkreśloną oprawą oczu, należy powtórzyć zabieg.
 3. Laminowanie rzęs w salonie kosmetycznym trwa około godziny.

Laminowanie rzęs – dla kogo?

Laminowanie rzęs z pewnością przypadnie do gustu paniom ceniącym sobie naturalny wygląd oraz tym, które nie chcą lub nie mogą używać maskary. Lifting rzęs okazuje się bardzo pomocny dla osób z opadającą powieką. Jest to również świetne rozwiązanie, które pomoże odżywić i zregenerować włoski lub po prostu je podkręcić.

Rzęsy po laminacji prezentują się świetnie, kiedy są wytuszowane. To sprawia, że jest to zabieg często wybierany przez panie, które lubią mocny makijaż oczu.

Co jest alternatywą dla laminacji?

Laminacja może zawieść osoby, które cenią sobie mocny efekt rzęs doczepianych. Jeśli więc zależy ci na wachlarzu ciemnych i grubych włosków, lepiej rozważ aplikację syntetycznych rzęs, na przykład metodą objętościową. 

Laminowanie rzęs to całkowicie bezpieczny zabieg. Warto jednak pamiętać, że można go wykonać wówczas, gdy zaistniały przeciwwskazania. Keratynowy lifting rzęs pozwala odżywić i zregenerować rzęsy, a przy tym wydobyć ich skręt. Na pytanie, czy warto spróbować takiej pielęgnacji, należy więc odpowiedzieć sobie samodzielnie na podstawie tego, czy efekt zabiegu spełnia ogólne oczekiwania.Powiązane artykuły:
Archiwum: wrzesień 2021