Stopy często bywają zaniedbane. O ich pielęgnacji zapominasz szczególnie zimą, kiedy są schowane w grubych skarpetkach i ciężkich butach. Latem czasami jest za późno, aby szybko i bez większych zabiegów przywrócić im miękkość i gładkość. Z tego powodu krem do stóp powinien na stałe zagościć w twojej kosmetyczce. Jego regularne stosowanie sprawi, że będziesz cieszyć się gładkimi stopami cały rok. Rynek oferuje różne warianty kosmetyków o wszechstronnym działaniu. Jak spośród nich wybrać ten najlepszy? My ci podpowiemy!

Krem do stóp – co to za produkt?

Krem do stóp to kosmetyk przeznaczony do codziennego stosowania. Zawiera specjalne związki aktywne, które odpowiadają konkretnym potrzebom stóp. Wiele osób aplikuje ten obszar skóry zwykły balsam do ciała czy nawet krem do twarzy. Niestety nie poradzi on sobie z tak wymagającym naskórkiem. 

Dlaczego twoje stopy potrzebują kremu?

Stopy muszą znosić rozmaite czynniki niekorzystne, w tym – duże obciążenie. Nie dość, że to na nich spoczywa cały ciężar ciała, to niejednokrotnie są cały czas w ruchu. Nie pomagasz im, wkładając buty czy skarpety ze sztucznego i nieoddychającego materiału. W ten sposób tworzysz idealne środowisko do rozwoju drobnoustrojów. Codziennie stosowany krem do pięt i całych stóp jest w stanie zminimalizować ryzyko pojawienia się defektów na tym obszarze.

Najczęstsze problemy skóry stóp to:

 • zmiany o podłożu grzybiczym i bakteryjnym;
 • nadpotliwość;
 • suchy, popękany i twardy naskórek;
 • nieprzyjemny zapach.

Najlepsze kremy do stóp – rodzaje

Szeroki wybór produktów do stóp w postaci kremu wcale nie ułatwia podjęcia decyzji. Znalezienie tego jedynego kosmetyku powinno przede wszystkim opierać się na aktualnych potrzebach twojej skóry.

Oto rodzaje kremów do stóp, które najczęściej można spotkać na drogeryjnej półce:

 • nawilżające;
 • natłuszczające;
 • niwelujące nadmierną potliwość;
 • regenerujące i przyspieszające gojenie;
 • złuszczające;
 • antybakteryjne.
Zobacz też:
Moczenie nóg w gorczycy – na co pomaga taki zabieg?

Substancje w kremach do stóp – przegląd najpopularniejszych

Istnieją takie związki aktywne, bez których trudno wyobrazić sobie dobry krem do stóp. Poniżej przygotowaliśmy dla ciebie małe zestawienie.

Mocznik

Substancja o wszechstronnym działaniu. Ukierunkowana na wiele dolegliwości w zależności od stężenia, w jakim występuje. Krem do stóp z mocznikiem może działać złuszczająco lub silnie nawilżająco.

Kwasy AHA

Niewielki dodatek kwasów owocowych sprawia, że krem do stóp przywraca im miękkość. Substancje te w bezbolesny sposób pozbywają się nadmiernego naskórka. 

Oleje i masła roślinne

Pod tym pojęciem kryje się tak naprawdę wiele substancji. W kremach do stóp znajdziesz między innymi:

 • masło shea;
 • oliwę z oliwek;
 • olej migdałowy i wiele innych. 

Każda z tych substancji działa przede wszystkim natłuszczająco. W ten sposób pomaga odbudować barierę ochronną skóry. Oleje powinny się znaleźć w każdym dobrym kremie do suchych pięt.

Witamina A i E

Witaminy młodości, które znajdziesz także w kremach do stóp. Działają przede wszystkim regenerująco i dbają o odpowiednie nawilżenie.

Krem do stóp – poprawna aplikacja

Poprawna aplikacja kosmetyków zwiększa szanse ich skutecznego działania. Tak samo jest w przypadku kremu do stóp. Przed jego wsmarowaniem należy wykonać peeling, aby pozbyć się martwego naskórka. 

Tym, na co należy zwrócić szczególną uwagę, jest regularność stosowania kosmetyku. Na pewno wiesz, jak łatwo zapomnieć o codziennej aplikacji kremu. Może warto postawić go w widocznym miejscu, aby o sobie przypominał? Kremów o działaniu złuszczającym nie musisz stosować codziennie. Dobrym pomysłem będzie ich wymienna aplikacja z tymi nawilżającymi. W ten sposób zadbasz o stopy kompleksowo. 

Regularnie stosowany krem do pielęgnacji stóp będzie efektywnie dbał o twoją skórę. Wybierz ten, który całkowicie trafia w jej potrzeby.Powiązane artykuły:
Archiwum: luty 2022