Implanty piersiowe to obecnie znacznie mniej kontrowersyjny temat niż jeszcze parę lat temu. Powodów skłaniających do poddania się takiej operacji może być wiele – wypadki, wrodzone deformacje, zniekształcenia po ciąży, nierówne piersi, nowotwory, zmiana płci lub po prostu niezadowolenie ze swojego biustu. Niezależnie od przyczyny przed przystąpieniem do operacji musisz wziąć pod uwagę wiele różnych czynników. Implanty biustu dostępne są w różnych kształtach, wielkościach i cenach.

Implanty piersi – kiedy są potrzebne?

Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji pacjentki. Implant biustu może być ci potrzebny po prostu ze względów estetycznych lub na skutek wrodzonych albo powypadkowych deformacji. Implanty piersiowe to jeden z najpopularniejszych rodzajów operacji plastycznych na świecie. Najczęściej decydują się na nią kobiety pomiędzy 20. a 40. rokiem życia. Jest to też bardzo popularny zabieg wśród osób decydujących się na operację zmiany płci. Implanty biustu mogą być użyte do powiększenia istniejących piersi lub stworzenia nowych. 

Jak widzisz, istnieje wiele powodów, które mogą skłonić cię do wykonania tej operacji. Być może masz kompleksy i powiększanie piersi implantami może je skończyć? Może też twój kształt lub jędrność biustu zmieniły się niekorzystnie po ciąży i karmieniu piersią? Niektóre kobiety decydują się na implanty piersi po usunięciu biustu w następstwie nowotworu. Powód nie ma większego znaczenia – jeśli chcesz powiększyć piersi, możesz to osiągnąć różnymi sposobami.

Jakie implanty piersiowe wybrać? Sprawdź!

Istnieje wiele różnych rodzajów implantów. Nasuwa się wówczas pytanie – jakie implanty piersiowe wybrać? Wszystko zależy od twojej anatomii i preferencji względem przyszłego wyglądu twojego biustu. To ty podejmujesz ostateczną decyzję na temat wypełnienia implantów! Warto jednak zasięgnąć porady lekarza i zapoznać się z dostępnymi produktami.

Implanty piersiowe – rodzaje

Wyróżnia się różne rodzaje implantów piersiowych ze względu na ich wypełnienie. Popularny silikon piersiowy to niejedyna opcja! Dzięki postępom technologii obecnie wyróżnia się 3 podstawowe rodzaje implantów piersiowych.

implanty piersiowe rodzaje

Implant z roztworem soli fizjologicznej 

Zaletą tej metody jest minimalna inwazyjność. Chirurgicznie wykonuje się niewielkie cięcie i wkłada przez nie implant. Następnie implant jest wypełniany roztworem aż do osiągnięcia pożądanej wielkości. Implanty piersiowe z roztworu soli fizjologicznej mają mniej naturalną konsystencję niż silikon. Wiążą się one także z ryzykiem zmniejszenia się w ciągu kilku lat po operacji.

Implanty piersiowe - Implant z roztworem soli fizjologicznej 

Sól fizjologiczna, która wydostanie się poza protezę, zostaje w całości wchłonięta przez twój organizm, dlatego ewentualne powikłania są mniej groźne. Takie implanty piersiowe są przejrzyste dla promieni Roentgena, a więc nie musisz martwić się o pomyślność przyszłych prześwietleń. 

Implant z silikonem piersiowym 

Znakomicie imituje strukturę ciała. żel silikonowy doskonale zachowuje swój kształt i jest całkowicie bezpieczny dla twojego zdrowia. Silikon piersiowy jest z reguły najczęściej polecanym tworzywem na implanty. Ma on przyjemną, naturalną konsystencję. Nie ma możliwości, aby twój organizm go wchłonął lub rozłożył. Dostępne są silikonowe implanty anatomiczne w kształcie, o różnych stopniach twardości.

Minusem tego typu wypełnienia jest fakt, że silikon jest nieprzejrzysty dla promieni Roentgena. Oznacza to, że nie będziesz w stanie wykonać normalnego RTG klatki piersiowej. Aby otrzymać prześwietlenie klatki, będziesz musiała poszukać specjalisty i użyć innych metod radiologicznych.

Zobacz też:
Brwi permanentne – koniec z codziennym malowaniem! Zalety i przeciwwskazania
implanty piersiowe - implant z silikonem piersiowym 

Ekspandery Bakera 

To implanty piersiowe z wypełnieniem kombinowanym. Jest to połączenie dwóch powyższych metod.

Żadne z powyższych implantów nie są szkodliwe dla twojego zdrowia. Wszystkie zostały opracowane z myślą o twojej wygodzie i bezpieczeństwie. Nie utrudniają one również diagnostyki raka piersi ani nie wpływają na prawdopodobieństwo pojawienia się nowotworu gruczołu piersiowego.

Implanty dzielimy też ze względu na ich profil. Ten czynnik odpowiada za to, jak daleko do przodu zostanie wypchnięta twoja pierś. Istnieją 3 rodzaje profili implantów piersiowych:

  • niski,
  • średni,
  • wysoki i bardzo wysoki.

To jednak nie koniec – implanty piersi mogą różnić się od siebie kształtem podstawy oraz rodzajem powierzchni (gładka, teksturowana lub ultralekka). Osobną kwestią jest też rozmiar twoich przyszłych piersi.

Implanty piersiowe – rozmiary

implanty piersiowe rozmiary

Ostateczny efekt i wygląd twoich piersi będzie zależny od wszystkich powyższych czynników – rodzaju, faktury i profilu. Istotną kwestią są jednak również rozmiary implantów piersiowych. Jest to aspekt bardzo indywidualny. Czasem niewielkie implanty piersiowe z wysokim profilem i anatomicznym kształtem dają lepszy efekt niż duże, okrągłe implanty. Musisz też wziąć pod uwagę nie tylko swoje oczekiwania, ale też anatomię. Nie wszystkie rozwiązania nadają się dla każdego.

Jeśli wszystkie te kwestie cię przytłaczają, porozmawiaj o tym ze swoim lekarzem. Chirurgia plastyczna jest obecnie unowocześniana, istnieją różne programy komputerowe i symulacje 3D, które umożliwiają ci przetestowanie różnych opcji. Taka nowoczesna technologia pomaga ci dokładnie zwizualizować sobie ostateczny efekt. Wspólnie ze swoim lekarzem możesz za pomocą tych narzędzi dokładnie zaplanować operację i dostosować swoje oczekiwania do możliwości chirurga.

Implanty piersiowe – cena

Implanty piersiowe – cena

Jesteś już zdecydowana, że poddasz się operacji powiększenia piersi? Nawet jeśli przemyślałaś już wygląd i rodzaj implantów, musisz jeszcze uwzględnić ich koszt. Ile kosztują implanty piersiowe? Jest to zależne od wszystkich wyżej wymienionych czynników. Rodzaj, kształt i wielkość wypełnienia ma znaczenie. Ważny jest też sposób cięcia oraz wybrana przez ciebie klinika. Przyjmuje się, że cena za implanty piersiowe wynosi średnio około 14-20 tys. złotych. 

Ceny te zawsze zawierają w sobie sam koszt implantów, a także operacji wszczepienia, wizyt kontrolnych, opatrunków, szwów i doradztwa. Implanty piersiowe są kwestią bardzo osobistą – tak jak ich cena. Dokładny koszt jest przeważnie ustalany indywidualnie. Należy wziąć pod uwagę twoją anatomię, wymagania i stopień zaawansowania zabiegu powiększenia piersi. W każdym przypadku musisz jednak liczyć się z kosztem rzędu kilkunastu-kilkudziesięciu złotych.

implanty piersiowe cena

Czy istnieje najlepszy model protezy piersi? Podsumowanie

Każdy rodzaj implantów piersiowych ma swoje wady i zalety. Nie istnieje jeden, bezwzględnie najlepszy model protezy piersi. Pamiętaj, że powiększenie piersi to operacja jak każda inna. Wiąże się z pewnym ryzykiem oraz niezbędnym okresem rekonwalescencji i gojenia rany. Mimo to nie jest to zabieg szczególnie skomplikowany – jeśli nie masz do niego żadnych przeciwwskazań, jest dla ciebie całkowicie bezpieczny. Omów swoje obawy z lekarzem, który będzie wykonywał na tobie operację. Z pewnością pomoże ci rozjaśnić wszelkie niepewności.Powiązane artykuły:
Archiwum: maj 2021