Golenie bikini nie należy do zabiegów przyjemnych ani szybkich. Musisz być przy tym szczególnie ostrożna, aby nie uszkodzić delikatnej skóry i nie spowodować żadnych bolesnych podrażnień. Depilacja strefy bikini niejednej kobiecie spędza sen z powiek – jest niełatwa w wykonaniu oraz może skutkować bardzo dużym dyskomfortem. Mimo to dobrze mieć gładkie okolice bikini – na basen, plażę lub po prostu dla lepszego samopoczucia. Jak zabrać się za to, aby uniknąć bólu i innych utrudnień?

Okolice bikini – gdzie to jest?

Okolice bikini to po prostu miejsca intymne oraz otaczający je obszar ciała, na którym rosną włoski. W kontekście depilacji okolice bikini dzieli się na trzy podstawowe części – płytkie, średnie i głębokie. Depilacja okolic bikini może obejmować wszystkie te obszary lub tylko ich część. 

Płytkie golenie bikini ogranicza się tylko do obszaru pachwin. Są to miejsca wystające poza klasyczne majtki. Jak golić bikini średnie? Do tego zakresu oprócz pachwin należy też cały wzgórek łonowy. Natomiast golenie warg sromowych i przestrzeni między pośladkami zalicza się do głębokiego bikini. 

Na czym polega depilacja bikini?

Istnieje kilka różnych sposobów na to, jak depilować bikini. Możesz zdecydować się na najpopularniejszy, ale najmniej efektywny sposób golenia maszynką. Zaletą tej metody jest łatwa dostępność i bezbolesność. Jednakże łatwo się przy tym zaciąć, trwa to długo, a odrastanie włosków jest szybkie i nieprzyjemne. Golenie bikini maszynką często powoduje bolesne stany zapalne mieszków włosowych.

Innym sposobem jest depilacja strefy bikini woskiem. Ta metoda wymaga pewnej ręki i nieco praktyki. Minusem jest ból towarzyszący temu zabiegowi. W domowych warunkach, wykonanie go może być dość frustrujące i trudne. Najlepiej udać się do kosmetyczki, która zrobi to szybko, sprawnie i efektywnie. W salonie, u doświadczonego specjalisty, depilacja okolic bikini woskiem jest mniej bolesna. Zaletą jest tutaj długi efekt gładkiej skóry. Włosy odrastają też wolniej i są nieco cieńsze – szczególnie gdy powtórzysz ten zabieg kilka razy.

Zobacz też:
Bruzdy nosowo-wargowe – jak powstają? Jak zmniejszyć ich widoczność?

Czym depilować bikini, aby efekt utrzymywał się najdłużej, a sam proces golenia był znośny? Trwała, bezbolesna depilacja okolic bikini możliwa jest nowoczesną technologią laserową. Używa się w tym celu specjalnych kremów lub nakładek chłodzących, które minimalizują nieprzyjemne uczucie gorąca. Golenie bikini laserem jest całkowicie bezpieczne. Wystarczy kilka powtórzeń, aby zlikwidować niechciane włosy na wiele lat.

Golenie wzgórka łonowego

Jest to najprostsza część golenia bikini. Skóra na tym obszarze jest bardziej odporna na uszkodzenia oraz ma płaską powierzchnię. Jeśli golenie wzgórka łonowego wykonujesz samodzielnie, atutem dla ciebie jest też najlepsza widoczność. Jak golić okolice bikini, żeby uzyskać najlepszy efekt? Koniecznie najpierw zwilż włoski i maszynkę. Możesz użyć też specjalnej pianki, która zmiękczy owłosienie. Plastry z woskiem odrywaj przeciwnie do kierunku wzrostu. Natomiast maszynkę kieruj w tę samą stronę, w którą rośnie włos. Golenie wzgórka łonowego powinno zająć ci najmniej czasu.

Golenie warg sromowych

Czym depilować bikini głębokie? Nie ma co do tego jednej zasady. Jeśli wykonujesz zabieg samodzielnie, każda opcja będzie niewygodna i wymagająca praktyki. Golenie warg sromowych możesz spróbować przeprowadzić za pomocą kremu do depilacji – ta metoda jest najmniej bolesna. Jednak musisz wówczas szczególnie uważać, aby nie miał on żadnego kontaktu z miejscami intymnymi. Upewnij się też, że nie jesteś uczulona na żaden składnik kremu.

Nadal nie jesteś pewna, jak golić okolice bikini samodzielnie? Wybierz do tego odpowiednią, wygodną pozycję, która umożliwi ci dobry dostęp do miejsc intymnych. Możesz zrobić to na łóżku, wannie lub w dużym prysznicu. Pomagaj sobie lustrem, aby dobrze widzieć, co robisz. Jeśli czujesz, że golenie warg sromowych wywołuje poważny ból, opuchliznę lub zaczerwienia, natychmiast przestań. Możliwe, że jakiś składnik preparatu do golenia cię uczula.

Zobacz też:
Siemię lniane na włosy – zbawcze działanie lnu na rzadkie włosy i rozdwajające się końcówki

Istnieje wiele domowych sposobów na golenie bikini. Jeżeli nie możesz zdecydować się, czym depilować bikini lub wszystkie metody zawodzą, udaj się do kosmetyczki. W salonach pracują ekspertki, które z pewnością pomogą ci wykonać zabieg oraz doradzą w kwestii najlepszego sposobu depilacji dla ciebie.