Depilacja woskiem jest zabiegiem mało inwazyjnym, a stosunkowo skutecznym. Pozwala bowiem na dłuższy czas pozbyć się zbędnego owłosienia z wybranych partii ciała. Plastry z woskiem to metoda zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. W sposób prosty można pozbyć się owłosienia z różnych partii ciała, w tym tak wrażliwych, jak pachy czy okolice bikini. Jest to zabieg, który, wykonany profesjonalnie, zajmuje niewiele czasu, a daje konkretne korzyści pod postacią pozbycia się zbędnego owłosienia nawet na kilka tygodni. Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj nasz artykuł!

Depilacja ciała plastrami

Przed zabiegiem depilacji woskiem należy go podgrzać, by uzyskał on postać półpłynną. Jeśli są to plastry z woskiem do depilacji, można to zrobić, pocierając je dłońmi. Następnie nakładasz plastry depilacyjne na wybraną partię ciała zgodnie z kierunkiem, w którym rosną włoski. Po chwili, gdy wosk już zastygnie, jednym szybkim ruchem zrywasz plastry woskowe w przeciwnym kierunku, niż były nakładane. Dzięki depilacji woskiem usuwa się nie tylko same włosy, ale również ich cebulki. Sprawia to, że włosy odrastają słabsze, więc konieczność wykonywania zabiegu jest coraz rzadsza. 

Zabieg depilacji woskiem służy do usuwania owłosienia z różnych partii ciała, w tym z nóg, pach, klatki piersiowej czy okolic bikini. Plastry z woskiem nadają się ponadto idealnie do usuwania małego wąsika, który może występować nad górną wargą u kobiet

Plastry do depilacji – opinie na temat produktu

Szukasz opinii na temat plastrów? Depilacja woskiem ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Jest to zabieg stosunkowo bolesny, polega bowiem na wyrywaniu włosków. Ma on jednak znacznie więcej zalet niż wad. Przede wszystkim usuwa zbędne owłosienie na dłużej, czyli na 2–5 tygodni. Poza tym regularne stosowanie plastrów z woskiem powoduje, że włosy rzadziej i znacznie wolniej odrastają, a te, które nadal się pojawiają, są słabsze.Ważne jest również to, że najlepsze plastry do depilacji działają prawie jak peeling, czyli wraz z włoskami usuwają także martwy naskórek, pozostawiając skórę gładką.

Wady plastrów do depilacji

Pomimo wielu niekwestionowanych zalet depilacja woskiem ma również swoje negatywne cechy. Przede wszystkim:

  • zabieg jest bolesny – nie można w żaden sposób uciec od tego, że zabieg ten wywołuje ból. Dla niektórych osób jest on minimalny, podczas gdy dla innych zdaje się on być nie do przejścia; 
  • zabieg pozostawia skórę zaczerwienioną i podrażnioną – po depilacji woskiem jest bolesna w dotyku, dlatego poleca się zaraz po zabiegu posmarowanie depilowanych partii ciała specjalnym olejkiem, który zmniejsza podrażnienie skóry i nawilża daną partię ciała. Zazwyczaj bolesność jednak szybko ustępuje;
  • niektóre włoski zostają wyrwane bez cebulki– to niestety powoduje, że włosy na danej partii ciała odrastają nierównomiernie; to z kolei sprawia, że nie możesz cieszyć się idealnie gładką skórą; 
  • wrastanie włosków – nierzadko zdarza się, że włoski po depilacji woskiem wrastają, a to wywołuje stan zapalny mieszków włosowych, który jest bolesny. Jednak zauważyć trzeba, że włoski wrastają również po usuwaniu zbędnego owłosienia maszynką do golenia; można więc powiedzieć, że w pewnym sensie jest to wpisane w ten zabieg i czasami może po prostu się zdarzyć.

Depilacja woskiem, podobnie jak inne metody depilacji, ma zarówno swoje wady, jak i zalety. Każdy zwolennik czy przeciwnik ma swoje racje i z pewnością są one słuszne. Dlatego najważniejsze jest, by dobrać taki sposób depilacji, który będzie odpowiadać danej osobie najbardziej. Nie kierować się opiniami innych, a tylko własną.

Zobacz też:
Depilacja laserowa we Wrocławiu

Depilacja plastrami z woskiem – kiedy jej nie stosować?

Nie każdy powinien wykonywać depilację woskiem. Przeciwwskazania to:

Depilacja woskiem w domu

Zabieg depilacji woskiem nie zawsze jest wskazany, ale mimo to w większości przypadków jest to metoda bezpieczna, którą można wykonać nie tylko w salonie u profesjonalnej kosmetyczki, ale także samodzielnie w domu. Wystarczy mieć tylko dostęp do plastrów z woskiem, które znajdziesz w prawie każdej drogerii, supermarkecie czy nawet w mniejszych sklepach z kosmetykami. Plastry do depilacji woskiem nie są drogie, ich cena waha się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych w zależności od firmy. Jest to zabieg stosunkowo tani. Osoby, które mają mniejszy próg bólu, nie powinny wykonywać tego zabiegu samodzielnie w domu. Mogą sprawić, że będzie on znacznie bardziej bolesny niż u kosmetyczki. Jeżeli sam podejmiesz się wykonania zabiegu, możesz za wolno odrywać plastry, przez co będzie to bardziej bolesne niż w profesjonalnym salonie kosmetycznym. 

Jak samodzielnie używać plastrów do depilacji?

Pamiętaj, aby dobrze rozgrzać wosk w dłoniach. Będzie on wtedy znacznie lepiej się przyklejał do skóry i do włosków. Dzięki temu nie trzeba będzie powtarzać odrywania plastrów częściej, niż wymaga tego pojedyncza depilacja. Chodzi o to, by wosk dobrze przykleił się do włosków i podczas odrywania wyrwał wszystkie niezbędne z danej partii ciała.

Ważne jest również to, by włoski, które poddajesz depilacji woskiem, miały minimum 0,5 centymetra długości. Krótsze włoski nie będą przylepiać się do plastrów, a tym samym tylko niepotrzebne stracisz pieniądze na zakupione plastry.

Depilacja wąsika i brwi plastrami

W domu możesz również szybko pozbyć się wąsika. W drogerii znajdziesz specjalne małe plastry z woskiem do usuwania właśnie wąsika czy regulacji brwi. Są to plastry specjalnie dostosowane wielkością do tak małych powierzchni. Możesz wybrać opcję dla skóry normalnej, ale również wrażliwej. Wykonanie tego zabiegu odbywa się na tej samej zasadzie, co depilacja woskiem innych partii ciała. Po usunięciu włosków pamiętaj, by miejsce posmarować olejkiem lub kremem dołączonym zazwyczaj do plasterków. Dzięki niemu podrażnione miejsce zostanie nawilżone i odżywione.

Plastry do depilacji nóg czy innych okolic ciała to dobry wybór dla osób, które nie mają problemów ze skórą, z żyłami bądź naczynkami. Jest to zabieg, który zazwyczaj na kilka tygodni pozwala pozbyć się zbędnego owłosienia. Dzięki temu można dłużej cieszyć się piękną i gładką skórą nóg, pach czy okolic bikini. 

Nawet jeśli ten zabieg może niektórym osobom wydawać się bolesny, to dla ostatecznego rezultatu warto go wykonać. Jeżeli jednak jesteś osobą z bardzo niskim progiem bólu, lepiej udać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego. Tam bez problemu usuną zbędne owłosienie woskiem, a zabieg będzie mniej bolesny niż gdybyś to robił sam w domu. Sprawdź i przekonaj się, że warto wypróbować depilację woskiem!Powiązane artykuły:
Archiwum: listopad 2022