Niechciane owłosienie w okolicach bielizny spędza sen z powiek niejednej kobiecie. Depilacja bikini woskiem w domu jest dość trudna do wykonania. Z kolei wizyta w salonie jest dla większości dość krępująca. Jakie jest najlepsze rozwiązanie tego problemu? W poniższym artykule dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o depilacji okolic bikini woskiem.

Depilacja woskiem miejsc intymnych – najważniejsze informacje

Głównym problemem jest wrażliwa skóra. Depilacja bikini woskiem jest niestety dosyć bolesna. Najlepszym sposobem jest po prostu zawierzenie golenia doświadczonej kosmetyczce. Warto przełamać swój strach i ewentualne zawstydzenie. Kosmetyczka ma zwykle dobrej jakości wosk do depilacji bikini oraz cenną wprawę i doświadczenie. Depilacja wykonana przez taką osobę trwa krótko.

Depilacja woskiem miejsc intymnych, choć boli, jest bardzo skuteczna. Efekt może różnić się w zależności od zachowania twojego ciała i twoich hormonów. Skutecznie ogolona skóra pozostaje gładka zwykle przez mniej więcej 2–6 tygodni. Włoski wyrywa się razem z cebulkami. Sprawia to, że po kilku takich zabiegach tracą swoją grubość i gęstość.

Depilacja woskiem okolic bikini – przeciwwskazania

Depilacja bikini woskiem nie jest zalecana, jeżeli:

  • masz cerę naczynkową,
  • cierpisz na cukrzycę,
  • jesteś chora na łuszczycę lub inne schorzenia skóry,
  • twoja skóra jest podrażniona, oparzona lub uszkodzona w inny sposób.

Wbrew pozorom menstruacja wcale nie należy do przeciwwskazań. Warto jednak użyć tamponu lub kubeczka menstruacyjnego. 

Depilacja okolic bikini woskiem – rodzaje

Możesz wykonać depilację bikini woskiem na kilka różnych sposobów. Zapoznaj się z tymi terminami, aby poznać najważniejsze różnice pomiędzy nimi.

  • Klasyczna depilacja woskiem okolic bikini – to najmniejszy fragment do golenia, a więc jest też najmniej nieprzyjemny. Taka depilacja bikini woskiem polega na depilacji jedynie obszaru pachwin. Klasyczne, płytkie golenie to usunięcie całego owłosienia wystającego nad majtki.
  • Depilacja woskiem okolic bikini głęboka – depiluje się także zewnętrzną część warg sromowych i górny fragment z przodu. Tak powstaje ładny trójkąt owłosienia na wzgórku.
  • Depilacja bikini woskiem francuska – cały przód jest depilowany. Zostaje tylko malutki paseczek owłosienia na wzgórku łonowym, przy samych wargach. Podobnie jak wyżej, pośladki są pomijane.
  • Depilacja woskiem – bikini brazylijskie – takie golenie sięga jeszcze głębiej niż wersja francuska. W tym przypadku kosmetyczka usuwa owłosienie również z warg sromowych oraz pośladków. Pozostawia się jedynie cieniutką, pionową linię włosków na wzgórku łonowym.
  • Depilacja woskiem miejsc intymnych – Hollywood – najgłębsza wersja depilacji bikini woskiem. Usuwane jest absolutnie całe owłosienie tej części ciała.
Zobacz też:
Włosy na plecach. Depilacja pleców bez tajemnic – poradnik dla mężczyzn

Depilacja bikini woskiem – opinie

Nie ma sensu się oszukiwać – depilacja bikini woskiem jest bolesna. Według licznych opinii kobiet zabieg ten jest bardziej nieprzyjemny, jeśli akurat masz okres. Menstruacja nie przeszkadza w wykonaniu zabiegu, jednakże wiele kobiet ma w tym czasie niższą tolerancję na ból. W grę wchodzi też twoje samopoczucie, które w tym czasie miesiąca może być znacznie pogorszone. Weź to wszystko pod uwagę przed wizytą w salonie.

Używany wosk do depilacji bikini także ma znaczenie. Obecnie coraz częściej używa się tzw. wosków twardych. Ten rodzaj twardnieje na skórze całkowicie i zdecydowanie mniej się klei. Twardy wosk nie wymaga użycia plastrów. Ból ograniczony jest do minimum – szczególnie zaleca się go do wrażliwych miejsc, jak chociażby okolice intymne. Poproś kosmetyczkę, aby użyła tego wosku do depilacji bikini.

Chcesz maksymalnie złagodzić ból? Przed wizytą wykonaj eksfoliację, która zmiękczy i przygotuje skórę do golenia. Depilacja bikini woskiem nie powinna być wykonywana na podrażnioną skórę. Przed i po zabiegu włóż naturalną, luźną i oddychającą bieliznę, która nie będzie cię uciskać. Używaj też antybakteryjnej maści wspomagającej gojenie.

Depilacja bikini woskiem niestety zawsze będzie nieprzyjemna. Skóra w tym miejscu jest bardzo delikatna, a podrażnienia na niej są wyjątkowo bolesne. W dodatku ciężko jest dokładnie ogolić to miejsce samemu. Z tego powodu lepiej udać się na zabieg do profesjonalnego salonu kosmetycznego. Specjalista zadba o twoje bezpieczeństwo i komfort. Sprawi też, że depilacja bikini woskiem przebiegnie szybko i sprawnie, a efekty będą utrzymywać się przez długi czas.

Powiązane artykuły:
Zobacz też:
Depilacja – podstawowe zasady