Plastry woskowe – największe zalety

Nie ma chyba nic gorszego, niż konieczność częstego usuwania owłosienia. Szczególnie w porze letniej, gdy królują spódnice, krótkie spodenki i sukienki, ta przykra czynność jest ważna. Tradycyjna maszynka nie jest dobrym rozwiązaniem. Używając jej, łatwo o powstanie ran i uciążliwych podrażnień. To wpływa nie tylko na komfort, ale również na wygląd skóry. Zaczerwieniona i podrażniona z pewnością nie prezentuje się dobrze. Czy istnieje skuteczne i niedrogie rozwiązanie tego problemu? Oczywiście, że tak. Jednym z najlepszych rozwiązań są plastry woskowe, których używanie wiąże się zaletami:

 • są łatwe w użyciu,
 • efekt gładkiej skóry utrzymuje się do kilku tygodni,
 • plastry woskowe są tanim sposobem na skuteczną depilację,
 • owłosienie można usunąć samodzielnie, w domu,
 • depilację można wykonać w krótkim czasie, pozbyć się nawet krótkich włosków.

Działanie plastrów z woskiem jest bardzo proste. Na powierzchni każdego z nich umieszczona jest odpowiednia porcja wosku, który pod wpływem ciepła podgrzewa się. To sprawia, że włoski przyklejają się do plastra i można je usunąć.

Jak używać plastrów woskowych?

Pierwszą kwestią, którą należy wziąć pod uwagę jest okolica ciała, która ma zostać wydepilowana. Skóra w różnych miejscach ciała jest różna, w niektórych mniej a w innych bardziej wrażliwa. Plastry woskowe są różne, w zależności od przeznaczenia. W ofercie znajdują się plastry do depilacji okolic bikini, pach, twarzy oraz nóg. Dla osób wrażliwych najlepszą opcją będą plastry, które są przeznaczone do depilacji skóry wrażliwej. Substancje nawilżające i łagodzące z pewnością są w tym przypadku koniecznością. 

Przed użyciem plastrów warto wykonać próbę alergiczną na małym obszarze ciała. Gdy włoski są już odpowiedniej wielkości, można przystąpić do depilacji:

 • Oczyszczanie i peeling – dzięki temu depilacja będzie dużo bardziej skuteczna. Martwy naskórek i zanieczyszczenia tylko szkodzą.
 • Kolejnym krokiem powinno być wyjęcie plastrów z opakowania, a następnie delikatne podgrzanie. Można zrobić to za pomocą rąk albo użyć suszarki do włosów.
 • Teraz można przykleić plaster na skórę i dokładnie docisnąć.
 • Kolejnym krokiem jest energiczne zerwanie plastra w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa.
 • Plaster należy używać w ten sam sposób, aż to momentu usunięcia całego niechcianego owłosienia.
 • Po każdym zabiegu warto przemyć skórę wodą, ponieważ najprawdopodobniej pozostały na niej resztki wosku.
 • Usuwanie owłosienia za pomocą plastrów woskowych może podrażniać skórę. Dlatego po zakończonym zabiegu należy użyć dobrej jakości kremu albo balsamu nawilżającego.
 • Efekt powinien utrzymać się przez kilka tygodni. Najczęściej jest to czas 2 – 3 tygodni.
Zobacz też:
Sprawdź najlepsze depilatory w ofercie Neonet!

Podsumowanie

Zabieg depilacji to codzienność wielu kobiet, czasami także mężczyzn. Dla najlepszego i najtrwalszego efektu, warto stosować odpowiednie metody. Taką metodą jest depilacja plastrami woskowymi, których zakup nie wymaga dużego wkładu finansowego. Plastry są niezwykle skuteczne, efekt gładkiej skóry bez zbędnego owłosienia utrzymuje się do kilku tygodni. Depilacja z wykorzystaniem plastrów woskowych to nic trudnego, trzeba jednak pamiętać o odpowiednim oczyszczeniu skóry i wykonaniu peelingu, w celu pozbycia się martwego naskórka. Po wykonaniu depilacji koniecznością jest zastosowanie dobrej jakości kosmetyku nawilżającego. W przypadku osób, które są wrażliwe na ból, dobrym produktem okażą się plastry przeznaczone do depilacji skóry wrażliwej. Dzięki specjalnemu składowi nawet wrażliwa skóra może zostać wydepilowana. Plastry woskowe to z pewnością dużo lepsza i efektywniejsze metoda niż popularne maszynki, czy też kremy usuwające owłosienie.Powiązane artykuły:
Archiwum: czerwiec 2021