Ze względu na potliwość i owłosienie znajdujące się w tym miejscu, należy o nie dbać o każdej porze roku. Mogą ci w tym pomóc antyperspiranty, a także różne kosmetyki dedykowane do golenia tej części ciała. Golenie pod pachami to prosta czynność, którą wiele kobiet wykonuje nawet codziennie, aby czuć się świeżo i komfortowo w każdej sytuacji. Nie da się jednak ukryć, że pachy to wyjątkowo delikatne miejsce na ciele, a częste golenie może bardzo podrażniać skórę. Kobiety, które decydują się ogolić pachy, powinny najpierw dowiedzieć się, jak to zrobić, aby uniknąć uciążliwych i niekomfortowych doznań. Koniecznie trzeba zadbać również o dobór odpowiednich kosmetyków. Poczuj się swobodnie w pracy, ale także na basenie czy na siłowni. Jak ogolić pachy? Czym najlepiej ogolić pachy? Na te pytania poznasz odpowiedź w dalszej części artykułu!

Jak się golić pod pachami?

Zastanawiasz się, jak golić pachy pierwszy raz? Tak naprawdę nie ma znaczenia, czy robisz to po raz pierwszy, czy jest to już twoja codzienność. Golenie pach wymaga przede wszystkim odpowiedniej higieny i pielęgnacji skóry po tym zabiegu. Golenie pach u mężczyzn i u kobiet przebiega tak samo. Jeśli zatem panowie będą chcieli skorzystać z tych drobnych porad, nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. 

Golenie pach – dokładne oczyszczenie skóry

Jak się golić pod pachami? Po pierwsze zadbaj o higienę i dokładnie umyj skórę w tym miejscu. Usunięcie bakterii, które osadzają się na skórze, a także antyperspirantu i innych kosmetyków, to podstawa. 

Golenie pach – wybór odpowiedniej maszynki

Czym golić pachy? Druga kwestia to używanie odpowiedniej maszynki do golenia – najważniejsze, aby była ostra. Nie należy zostawiać takich przyrządów w wilgotnym miejscu, w którym namnażają się bakterie. To może wzmagać powstawanie podrażnień po goleniu i krostek czy czerwonych plam. Maszynka do golenia pach powinna być przechowywana w suchym i czystym miejscu. 

Golenie pach – pianka lub żel do golenia

Nie zapominaj o użyciu specjalnej pianki czy żelu do golenia. Największym błędem, jaki możesz popełnić, jest golenie pach na sucho. To bardzo prosta droga do podrażnienia, uczucia pieczenia i swędzenia po goleniu. 

Jeśli zastanawiasz się, jak golić pachy bez maszynki, musisz wiedzieć, że są na to rozmaite sposoby. W drogeriach znajdziesz specjalne żele, do których dołączona jest szpatułka, za pomocą której po kilku minutach od nałożenia żelu zbiera się jego resztki. W takim przypadku nie musisz używać maszynki. Ta metoda polecana jest jednak głównie osobom, które mają bardzo rzadkie i delikatne włoski. Ciekawym rozwiązaniem jest także elektryczna golarka do pach. Najważniejsze jest to, aby dopasować odpowiednią metodę do swoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Nie zawsze produkty, które sprawdzają się u innych, będą również dobre dla ciebie. 

Golenie pach – pielęgnacja po zabiegu

Ostatnim etapem golenia pod pachami jest dokładne zmycie produktu, którego użyłeś do golenia, oczyszczenie i wysuszenie skóry. Bezpośrednio po goleniu pachy są podrażnione i bardzo delikatne, dlatego nie wolno mocno pocierać tego miejsca ręcznikiem ani papierem. Na sam koniec możesz użyć ulubionego balsamu nawilżającego. Najlepiej powstrzymać się od stosowania dezodorantu bezpośrednio po goleniu, a jeśli już musisz to zrobić – wybierz te o delikatnym składzie, bez alkoholu. 

Zobacz też:
Laser Motus – skuteczny sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia z każdej, nawet najwrażliwszej partii ciała!

Czym golić pachy?

Golenie pach to czynność, którą wykonuje większość kobiet, ale i część mężczyzn. Nie da się ukryć, że gładkie pachy dają poczucie komfortu i swobody w każdej sytuacji, jednak depilacja tej części ciała u niektórych osób powoduje powstawanie podrażnień. Zazwyczaj wywołane jest to niedoskonałą techniką i zaniedbywaniem podstawowych zasad, o których była mowa we wcześniejszej części artykułu. Wiesz już jak ogolić pachy, jednak nie musisz wykonywać tej czynności wyłącznie zwykłą maszynką do golenia. Istnieją także inne sposoby. Koniecznie czytaj dalej, jeśli chcesz dowiedzieć się czym jeszcze można golić pachy!

Pierwszym przyrządem, który możesz wykorzystać do golenia pach, jest oczywiście wspomniana wcześniej maszynka do golenia. Możesz wybrać maszynki jednorazowe lub z wymiennymi ostrzami – wszystko zależy od twoich potrzeb i oczekiwań. Innym przyrządem są golarki elektryczne lub depilatory laserowe do użytku domowego. Nie da się zaprzeczyć, że depilatory laserowe są dużym ułatwieniem, gdyż skóra pozostaje gładka na dłużej, a włosy odrastają znacznie cieńsze. To dobry sposób, jeśli chcesz cieszyć się gładką skórą pod pachami, bez konieczności codziennego golenia maszynką. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest zabieg depilacji laserowej w profesjonalnym salonie. Wystarczy kilka zabiegów powtarzanych w określonym odstępie czasu, aby pozbyć się owłosienia na wiele miesięcy. Nie da się ukryć, że jest to bardzo wygodna opcja. Możesz także skusić się na depilację woskiem To także skuteczne rozwiązanie, które pozwala pozbyć się włosków nawet na kilka tygodni. 
Znasz już odpowiedź na pytanie, jak ogolić pachy. Zdecydowanie można powiedzieć, że jest to jedna z czynności, która nie należy do ulubionych, jednak wykonuje ją większość kobiet i spora część mężczyzn. Gładka skóra pod pachami zapewnia uczucie komfortu i braku skrępowania w każdej sytuacji. Niektóre osoby decydują się na pozostawienie owłosienia w tym miejscu, jednak jest to bardzo indywidualna kwestia. Decydując się na golenie tej części ciała, możesz wybrać klasyczną maszynkę do golenia pach, depilatory laserowe, depilację woskiem lub udać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego, który zajmuje się m.in. usuwaniem owłosienia. Jeśli chcesz zapobiec powstawaniu podrażnień, bardzo ważne jest stosowanie się do zasad wymienionych w artykule.Powiązane artykuły:
Archiwum: październik 2021