Podrażnienia po goleniu – dlaczego powstają i jak im zapobiec?

Podrażnienia po goleniu to problem prawie każdej kobiety. Większość podrażnień wynika z tego, że depilacja została nieprawidłowo przeprowadzona. Na szczególną uwagę zasługuje depilacja miejsc intymnych, gdyż skóra w tych miejscach jest wyjątkowo wrażliwa.

podrażnienia po goleniu

Zaczerwieniona skóra po goleniu to częsty problem związany z depilacją. Czasami mogą także pojawić się krostki po goleniu bikini i innych miejsc. Czym są i dlaczego powstają podrażnienia po goleniu? Jak im zapobiegać? Jakie są sposoby na redukcję podrażnień po goleniu? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w dalszej części artykułu. 

Przyczyny powstawania podrażnień po goleniu

Borykasz się z wysypką po goleniu? Krosty lub czerwone kropki po goleniu pojawiają się właściwie za każdym razem? Warto zastanowić się, co jest przyczyną tego problemu. Dlaczego na twojej skórze pojawiają się takie podrażnienia? W niektórych przypadkach skóra jest po prostu bardzo wrażliwa i podatna na tego typu uszkodzenia.

Pierwszą przyczyną może być nieuważne golenie ciała w pośpiechu, co przyczynia się do podrażnienia, a czasem nawet skaleczenia. Nie jest wskazane także kilkukrotne używanie maszynek jednorazowych, których ostrza się tępią i w konsekwencji – podrażniają skórę. Ważne jest również zachowanie odpowiedniej higieny, używane maszynki powinny być czyste. Do golenia warto korzystać ze specjalnych kremów. Ważny jest także kierunek maszynki, ponieważ ruch powinien odbywać się zgodnie ze wzrostem włosów. Stosowanie się do tych kilku zasad może skutecznie zredukować problem podrażnionej skóry po goleniu.

Jakie kosmetyki do depilacji skóry?

Jeśli chodzi o kosmetyki, których będziesz używać do golenia lub po nim, musisz dopasować je do swoich indywidualnych potrzeb. Każdy z nas jest inny, a twoja skóra może reagować inaczej na poszczególne specyfiki. Jedno jest pewne – nie możesz zapominać o pielęgnacji skóry i nawilżaniu jej, szczególnie po takim zabiegu, jak depilacja. 

Ciekawym rozwiązaniem jest depilacja laserowa. To alternatywa dla klasycznego golenia maszynką, która może raz na zawsze wyeliminować problem podrażnionej skóry. Zanim jednak zdecydujesz się na depilację laserową, udaj się do sprawdzonego salonu na konsultację z kosmetologiem. Doświadczona osoba z pewnością doradzi ci, czy warto skorzystać z takiego zabiegu. 

Jak złagodzić podrażnienia po goleniu miejsc intymnych?

Zastanawiasz się, czy istnieją jakieś sposoby na to, aby złagodzić podrażnienia po goleniu? Jak złagodzić podrażnienia po goleniu miejsc intymnych? To bardzo ważne pytania, a odpowiedź na nie pomoże ci pozbyć się wysypki po goleniu i złagodzić podrażnioną skórę po goleniu. 

Zobacz też:
Jak osłabić włosy na nogach? Sprawdź, jak pozbyć się włosków w prosty sposób!

Przede wszystkim najważniejsze jest odpowiednie nawilżenie skóry po goleniu. To ważny krok, o którym wiele osób nadal często zapomina. Świetnie sprawdzą się nawilżające kremy i balsamy, które znajdziesz w aptece lub drogerii. Warto wybierać kosmetyki z krótkim składem, które pozbawione są składników uczulających i dodatkowo podrażniających. Jako produkt po goleniu kojąco na skórę działa aloes. Możesz także skorzystać ze sprawdzonych domowych sposobów.

Podrażnienia po depilacji – domowe sposoby

Chcesz poznać domowe sposoby na radzenie sobie z podrażnieniami po goleniu? Istnieje kilka świetnych metod, które z pewnością przyniosą ci ulgę, jeśli na twojej skórze pojawiły się krosty lub inne podrażnienia po depilacji. 

Jednym ze sprawdzonych pomysłów są okłady z herbaty. Wystarczy ją zaparzyć, następnie poczekać, aż torebka ostygnie i przyłożyć ją na podrażnione miejsca. Jeszcze innym sposobem jest wykorzystanie aspiryny. Jak to zrobić? Rozpuść dwie tabletki w łyżce ciepłej wody, a następnie nałóż na podrażnioną skórę. Jeśli jesteś rodzicem, z pewnością wiesz, jak na skórę działa talk. Możesz go także wykorzystać, gdy wystąpiły u ciebie krostki po goleniu bikini i inne podrażnienia po depilacji miejsc intymnych. 

Depilacja jest nieodłącznym elementem pielęgnacji wielu kobiet. Oczywiście decyzja co do tego, czy depilować swoje ciało, należy do ciebie i nie jest to obowiązkiem, jednak większość kobiet decyduje się na ten zabieg. Nieumiejętnie wykonana depilacja może prowadzić do podrażnienia nóg lub pojawieniu się krost po goleniu bikini. Z pewnością każda kobieta woli tego uniknąć. Ważne jest przede wszystkim zachowanie podstawowych zasad skutecznej depilacji, czyli używanie ostrych maszynek, a także pianki lub żelu do golenia. Istnieje kilka sposobów na to, aby złagodzić podrażnienie po goleniu. Możesz skorzystać ze specjalnych kosmetyków, które znajdziesz w drogeriach lub aptekach, ale wypróbuj także domowe sposoby na podrażnienia po goleniu.Powiązane artykuły:

Dodaj komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne wpisy: