Liposukcja wodna Body Jet to innowacyjna metoda odsysania komórek tłuszczowych w sposób bezpieczny i bez konieczności hospitalizacji. Lata doświadczeń w tej dziedzinie w końcu pozwoliły stworzyć mechanizm pozwalający na modelowanie ciała bez zbędnego ryzyka i bólu dla pacjenta.

Liposukcja to usuwanie zbędnej tkanki tłuszczowej z miejsc, w którym zgromadziło się jej zbyt dużo. Klasyczna liposukcja to zabieg mocno inwazyjny dla ciała człowieka. Eksperymenty z odsysaniem zbędnego tłuszczu prowadzono już od lat 60 XX wieku. Skoro istniała potrzeba takiego remedium, należało zminimalizować ryzyko powikłań i sprawić, żeby cała operacja była skuteczna i bez ryzyka. Dlatego specjaliści medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej metodą prób i błędów tworzyli coraz nowsze procedury przy wykorzystaniu coraz nowocześniejszych technologii. Tak powstało urządzenie Body Jet.

Jak działa Body Jet? Nadmiar tkanki tłuszczowej usuwany jest za pomocą strumienia wodnego

Zabieg Body Jet wykorzystuje metodę WAL (water assisted liposuction). Strumień wody pod ciśnieniem rozbija tkankę tłuszczową znajdującą się pod skórą. Zabieg Body Jet w klinice wykonuje chirurg plastyczny lub specjalista medycyny estetycznej. Tylko osoba z odpowiednim przygotowaniem może przeprowadzać ten zabieg bezpiecznie. Liposukcja wspomagana strumieniem wody znacznie ułatwia pracę lekarzowi. Manewry podskórne, są delikatniejsze, bardziej płynne a przez to mniej bolesne i operacja nie wymaga znieczulenia ogólnego. Bezpośrednio przekłada się to także na mniejsze uszkodzenia tkanek i ich szybszą regenerację.

Etapy zabiegu liposukcji wodnej

Specjalną rurką (kaniulą) aplikowany jest pod ciśnieniem roztwór wodny, którego zadaniem jest rozluźnienie masy tłuszczowej. Następnie chirurg oddziela ją od tkanki łącznej włóknistej i mięśniowej. Proces przebiega sprawnie i szybko bez naruszania ich struktury i przerywania naczyń krwionośnych. Tą samą kaniulą następuje odessanie podanej wcześniej cieczy wraz z komórkami tłuszczowymi.

liposukcja etapy

Aplikowany płyn to roztwór tumescencyjny zawierający adrenalinę i lignokainę. Zwęża on naczynia krwionośne, zmniejsza powstawanie obrzęku, siniaków i ryzyka powikłań oraz bolesność zabiegu.

Innowacyjna metoda Body Jet porównywana jest do liposukcji laserowej

Poza metodą Body Jet jedynie liposukcja laserowa może poszczycić się mianem bezinwazyjnej, bo nie wymaga chirurgicznego cięcia skalpelem. Użycie lasera dodatkowo ujędrnia skórę, która może być lekko obwisła po usunięciu spod niej warstwy tłuszczu. Wiązka światła lasera o długości fal 1470 nm upłynnia tkankę tłuszczową, co ułatwia jej usunięcie. Niestety nie nadaje się ona do ponownego wykorzystania.

Liposukcja tradycyjna a Body Jet – różnice

Nowoczesna metoda liposukcji strumieniem wodnym redukuje tkankę tłuszczową z różnych partii ciała. Potraktowanie tkanki tłuszczowej specjalnym roztworem umożliwia odessanie znacznie większej jej ilości podczas jednego zabiegu, ponieważ ubytek krwi i innych płynów z organizmu jest znacznie mniejszy. W tradycyjnej metodzie ilość tłuszczu, jaką jednorazowo można usunąć, jest znacznie mniejsza, ze względu na zdrowie operowanego. Wodna liposukcja (water-jet) jest mniej dokuczliwa dla pacjenta, skraca czas rekonwalescencji, a tkankę tłuszczową można wykorzystać do implantacji.

Zobacz też:
Lifting twarzy – co to za zabieg? Sprawdź, kto powinien się na niego zdecydować!

Pobrany tłuszcz wykorzystuje się do powiększania piersi

Body Jet to zabieg, który nie narusza struktury tkanek także tych tłuszczowych. Dlatego mogą one zostać ponownie wykorzystane. Jest to naturalny wypełniacz, którym można powiększyć piersi, przeszczepić go na pośladki czy powiększyć usta. To kolejna przewaga metody Body-Jet nad tradycyjną liposukcją. Zabiegi wykonywane są jednocześnie, żeby jak najszybciej wykorzystać zdolność komórek macierzystych do adaptacji i regeneracji.

Kiedy warto modelować sylwetkę zabiegiem liposukcji Body Jet Evo

Liposukcja to najczęściej wykonywany zabieg w chirurgii plastycznej. Korzystają z niego osoby, które bardzo dbają o siebie i swój wygląd. Prowadzą zdrowy tryb życia, uprawiają sport, są bardzo aktywne, zdrowo się odżywiają. Usuwanie opornej na inne zabiegi tkanki tłuszczowej to naturalna kontynuacja i uzupełnienie procesu dbania o siebie. Dzięki Body Jet pacjent ma szansę wymodelować swoje ciało, zredukować tkankę tłuszczową w newralgicznych miejscach znacznie szybciej niż stosując żmudne ćwiczenia. Najczęściej wykonuje się liposukcję brzucha i ud.

Efekty liposukcji wodnej

liposukcja przebieg

Efekty zabiegu odsysania tkanki tłuszczowej są natychmiast widoczne. Zadowolony ze swojego wyglądu jest pacjent, ale i lekarza prowadzącego cieszy wzorowo wykonana praca. Co spowoduje redukcja tłuszczu? Jakie widoczne gołym okiem rezultaty można uzyskać dzięki zabiegowi Body Jet?

 • Sylwetka uzyska zadowalające nas proporcje.
 • Ciało będzie wysmuklone.
 • Zmniejszy się obwód poszczególnych partii ciała.
 • Możliwa jest reimplantacja komórek tłuszczowych w celu powiększenia innych części ciała.
 • Zlikwidowany lub zmniejszony zostaje cellulit.
 • Możliwe jest pozbycie się nadmiernego otłuszczenia.

Przeciwwskazania i okres rekonwalescencji

Przygotowanie do zabiegu pacjenta polega na konsultacji z lekarzem specjalistą i anestezjologiem. Potrzebne jest wykonanie podstawowych badań. Mimo że ta metoda liposukcji jest mało inwazyjna, nie mogą poddawać się jej osoby chore na:

 • cukrzycę,
 • nadciśnienie,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • choroby serca,
 • niewydolność wątroby i nerek,
 • nowotwory,
 • wyklucza się także kobiety w ciąży.

Tuż po zabiegu należy ograniczyć aktywność fizyczną i konieczne jest noszenie specjalnego ubranka obciskającego. Rekonwalescencja jest znacznie krótsza niż w przypadku tradycyjnej liposukcji.

Żadna liposukcja nie powinna być wykonywana zamiast odchudzania. Natomiast wsparcie tego procesu zabiegiem jest jak najbardziej wskazane i stosowane. Nieinwazyjna metoda usuwania masy tłuszczowej jaką jest Body Jet pozwala zapanować nad każdym obszarem ciała i wydobyć jego piękno. Niewątpliwym atutem jest szybki powrót do pełnej aktywności oraz możliwość wykorzystania naturalnej tkanki do powiększenia innych części ciała.Powiązane artykuły:
Archiwum: lipiec 2022