Obecnie na rynku można spotkać wiele rodzajów kosmetyków do włosów. Jedne zwalczają łupież, inne dodają objętości, jeszcze inne nadają połysku. Są też jednak dostępne wcierki do włosów, czyli kosmetyki zagęszczające. Zauważyłeś u siebie zakola lub przerzedzenie na głowie? A może włoski nie odrastają po wypadnięciu? Wcierki na porost włosów mogą ci pomóc. Jak sama nazwa wskazuje, kosmetyk służy do wcierania. Jak on właściwie działa? Ile razy w tygodniu powinno się go stosować, aby odczuć efekty? Jakie są rodzaje wcierek i jak wybrać odpowiednią? Czy takie metody są kosztowne? Czy mogą z nich korzystać zarówno mężczyźni, jak i kobiety? Pytań jest wiele, jednak mamy odpowiedzi w naszym artykule. Przekonaj się, czytając nasz artykuł. Sprawdź, czy to rozwiązanie twoich problemów!

Czym są wcierki na wypadanie włosów?

Wcierka to innowacyjny, a jednocześnie sprawdzony sposób na poprawę twojej fryzury. Wcierka do włosów ma za zadanie zwiększyć ich objętość oraz zlikwidować nieestetyczne zakola i prześwity na głowie. Wcierka na wypadające włosy stymuluje skórę głowy i działa „dwuetapowo”. Po pierwsze, takie produkty mają przebadany laboratoryjnie skład, który przyspiesza porost włosów. Po drugie, podczas wcierania kosmetyku wykonujesz masaż skóry głowy. Wzmacnia on skórę głowy i przyspiesza porost włosów.

Wcierka na wypadanie włosów a skóra głowy

Jeśli chcesz mieć piękne włosy, musisz należycie zadbać o skórę głowy. Często ludzie o tym zapominają. Łagodzenie skutków zaniedbań nie pomoże na dłuższą metę. Jeśli chcesz pozbyć się problemu, znajdź jego źródło i dopiero wtedy podejmij właściwe kroki do jego usunięcia. W przypadku problemów z łupieżem, wypadaniem włosów lub ich przetłuszczaniem, musisz posłużyć się odpowiednimi kosmetykami. W przypadku zakoli będą to wcierki na wypadanie włosów.

Czy wcierka na wypadające włosy jest skuteczna?

Skóra na głowie także potrzebuje pielęgnacji. Jeśli uważasz, że szampon wystarczy, aby odpowiednio zadbać o włosy i skórę pod nimi, niestety jesteś w błędzie. Musisz znaleźć czas na jej odżywienie, nawilżenie i oczyszczenie. Pomoże ci kilkuminutowy masaż głowy, dobra odżywka i oczywiście wcierka na porost włosów. Jakie korzyści niesie za sobą taka pielęgnacja? W ten sposób:

 • odżywisz skórę;
 • usuniesz martwy naskórek;
 • dostarczysz odpowiednich składników i pobudzisz cebulki oraz krążenie. 

Im częściej będziesz je pobudzać, tym lepiej. Gdy oczekujesz gęstszych włosów, powtarzaj zabiegi pielęgnacyjne.

Najlepsza wcierka na porost włosów – jaką możesz wybrać?

Na rynku kosmetycznym możesz znaleźć różne rodzaje wcierek na porost włosów, które będą różniły się składem, właściwościami i efektami. Do najpopularniejszych należą jednak:

 • klasyczna wcierka na porost włosów – przyspiesza porost włosów i wzmacnia skórę głowy;
 • wcierka na wypadanie włosów z wyciągiem z chrzanu – efektem jej stosowania także jest porost włosów. Pobudza ona cebulki, stymuluje wzrost włosów, a także poprawia krążenie. Rezultaty pojawiają się bardzo szybko (po zaledwie 3 tygodniach od pierwszej kuracji);
 • wcierka na wypadające włosy z wyciągiem z pokrzywy – zapobiega łysieniu, wzmacnia cebulki i skórę głowy.
 • wcierka przeciw wypadaniu włosów z wyciągiem z łopianu – zwalcza łupież, koi wrażliwą skórę i zwiększa jej odporność, a także wspomaga porost włosów.

Wybierz zatem produkt w zależności od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć.

Efekty wcierki do włosów

Wcierka do włosów daje naprawdę sporo korzyści. Wspomaga pielęgnację włosów i zwalcza wiele problemów. 

 1. Po pierwsze, wcierki na porost włosów przyspieszają odrastanie włosów i sprawiają, że jest ich więcej pod względem objętości. 
 2. Po drugie, wcierka do włosów od dermatologa wzmacnia skórę głowy, pielęgnuje ją i sprawia, że włosy przestają z niej wypadać. Dodatkowo stymuluje też cebulki włosów, aby włosy odrastały szybciej i gęściej. 
 3. Po trzecie, wcierki to także gwarancja świeżych, podniesionych włosów, które nie będą się przetłuszczały i opadały. Teraz możesz przestać myć włosy codziennie.

Jak używać wcierek na porost włosów?

Wiele kobiet ma wątpliwości, kiedy nakładać wcierki na wypadanie włosów. Można to robić na różne sposoby i wybrać jeden z nich. Możesz przykładowo:

 • nałożyć wcierkę wieczorem i pozostawić ją na skórze na całą noc, a zmyć dopiero rano;
 • nałożyć wcierkę np. dwie godziny przed myciem włosów;
 • nałożyć wcierkę po umyciu włosów, aby przedłużyć świeżość swojej fryzury.
Zobacz też:
Masz rzadkie włosy? Poznaj skuteczne sposoby na zagęszczenie włosów. Metody na ich przedłużanie

Samo nakładanie wcierki na porost włosów jest dobrym sposobem na pobudzenie gruczołów łojowych i cebulek, co przekłada się na szybsze rośnięcie włosów.

Wcierka do włosów krok po kroku

Jak możesz wykorzystać wcierki na porost włosów? Domowe sposoby, które przedstawimy w kilku etapach, powinny się okazać najlepsze na początek.

 1. Zacznij od umycia włosów. Masując głowę, wcieraj w nią szampon. W ten sposób twoje włosy staną się czyste i puszyste, a twoje cebulki zostaną pobudzone, co zapewni ci lepszy porost włosów. 
 2. Nałóż odżywkę do włosów, zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Zwróć uwagę na to, czy można ją nanieść na skórę głowy, czy tylko na włosy. Dzięki temu włosy będą odżywione, a ty zyskasz możliwość ich łatwiejszego przeczesywania.
 3. Poczekaj, aż włosy podeschną lub podsusz je suszarką.
 4. Użyj wcierki do włosów, aplikując ją za pomocą strzykawki bez igły. Miejsca pokryte płynem masuj, wcierając je w skórę głowy.

Wcierka przeciw wypadaniu włosów – wskazówki

Warto zaopatrzyć się we wcierki na porost włosów i stosować je regularnie. Cały proces trwa kilka minut, a sama wcierka nie jest droga. Pamiętaj jednak o kilku zasadach:

 1. Nigdy nie masuj suchej skóry głowy. Zawsze przed wykonaniem masażu na pobudzenie cebulek włosów użyj nawilżacza w postaci szamponu, odżywki lub innego preparatu.
 2. Staraj się precyzyjnie docierać opuszkami palców do skóry głowy. Początkowo to może się wydawać trudne, ale okaże się, że nie ma w tym nic skomplikowanego.
 3. Nie pocieraj włosów, aby ich nie uszkodzić. Zamiast tego wcieraj wcierki do włosów w skórę głowy.
 4. Kupuj sprawdzone wcierki na wypadanie włosów. Czytaj wcześniej ich skład i sprawdzaj ich efekty.

Jak często używać wcierki na porost włosów?

Chcesz, aby wcierki na wypadanie włosów zadziałały prawidłowo i przyniosły pożądane efekty jak najszybciej? Używaj ich jak najczęściej. Kluczowa jest tu także twoja systematyczność. Wcierki na zakola stosuje się minimum 3 razy w tygodniu, ale nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby używać ich nawet od 4 do 5 razy w ciągu tygodnia. W ten sposób uzyskasz pożądane efekty szybciej i prędzej pochwalisz się gęstymi włosami.

Wcierki na porost włosów – efekty

Wcierasz wcierki do włosów prawidłowo, czyli np. nakładając je na podsuszone suszarką, umyte włosy, a raz w tygodniu dodatkowo robisz peeling skóry głowy? Powinny się pojawić konkretne efekty tej pielęgnacji. Należą do nich m.in.:

 • oczyszczona skóra głowy;
 • pełne odżywienie;
 • pobudzenie cebulek;
 • wstrzymanie wypadania włosów;
 • szybszy i gęstszy porost włosów;
 • pozbycie się zakoli na głowie. 

Wcierki na porost włosów są skuteczne, a jednocześnie nie kosztują wiele. Obecnie możesz zamówić je także przez internet, co jest bardzo wygodne.
Podsumowując, wcierki do włosów są dla każdego, niezależnie od płci i wieku, a ze względu na cenę praktycznie każdy będzie mógł z nich skorzystać. Ich cenne właściwości i pozytywne efekty przedstawiliśmy już szeroko w naszym artykule, ale warto przypomnieć najważniejsze z nich. Jeśli zatem chcesz przyspieszyć porost swoich włosów, zadbać o prawidłową pielęgnację swojej skóry głowy lub zwyczajnie zwiększyć objętość swojej fryzury, wcierki na porost włosów to kosmetyk dla ciebie. Pamiętaj jednak, aby wcierki na wypadanie włosów stosować na umytą skórę głowy, nie pocierając włosów. To trudne, ale z czasem nabierzesz wprawy. To, jaka pora dnia będzie dla ciebie odpowiednia, możesz sprawdzić po kilku próbach. Stosuj wcierki kilka razy w tygodniu, a na pewno poczujesz różnicę. Jeśli dobierzesz odpowiedni produkt do problemu z jakim się zmagasz i będziesz postępował zgodnie z naszymi wskazówkami, kuracja powinna być efektywna!Powiązane artykuły:
Archiwum: październik 2021