Jeśli chcesz cieszyć się pięknymi, długimi i gęstymi włosami, koniecznie musisz zadbać nie tylko o ich nawilżenie i ochronę, ale także pielęgnację skóry głowy i odpowiednią dietę. Te trzy czynniki mają ogromny wpływ na to, jak prezentują się twoje włosy. Stosowanie wcierek w połączeniu z delikatnym masażem to idealna stymulacja cebulek w skórze głowy. Jakie wcierki na porost włosów warto stosować? Na jakie efekty możesz liczyć? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź w dalszej części artykułu. 

Zacznij od skóry głowy

Wiesz już, że skóra głowy jest równie ważna, co same włosy. Jednak nadal bardzo często zapominamy o jej odpowiedniej pielęgnacji, a jest to kluczowe, jeśli chcesz zapuścić lub zagęścić włosy. Trzeba zacząć od źródła problemu, czyli skupić się na skórze głowy i właściwej diecie. 

Skalp potrzebuje starannego oczyszczenia, odżywienia i nawilżenia. Możesz stosować raz w tygodniu specjalny peeling do skóry głowy, który pomoże pozbyć się martwego naskórka i pobudzi krążenie. W ten sposób do cebulek dotrze więcej tlenu i składników odżywczych. Skóra, która została dokładnie oczyszczona, będzie gotowa przyjąć więcej składników odżywczych i pielęgnujących zawartych w dobrych kosmetykach. Dopiero tutaj sprawdzi się wcierka na wypadanie włosów. Pod warunkiem, że dobrze ją wybierzesz i będziesz regularnie stosować.

Co to jest wcierka do włosów?

Czym właściwie jest wcierka do skóry głowy? To znany wielu kobietom kosmetyk, który świetnie się sprawdzi, jeśli twoim celem jest zagęszczenie i przyspieszenie wzrostu włosów. Dobra wcierka do włosów to w takiej sytuacji świetne rozwiązanie. 

Produkt jest bardzo łatwy w stosowaniu. Wystarczy zaaplikować wcierkę do włosów na porost czy przeciw wypadaniu na oczyszczoną skórę głowy i wykonać delikatny masaż. Taki zabieg należy powtarzać codziennie, aby zobaczyć efekty. 

W sprzedaży dostępnych jest wiele ciekawych kosmetyków tego rodzaju. Jaka jest najlepsza wcierka do włosów? Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. W sklepach znajdziesz produkty z dodatkiem różnych ekstraktów, na przykład z łopianu, bursztynu czy pokrzywy. Każdy z tych składników ma pozytywny wpływ na porost i zahamowanie wypadania włosów

Wcierki na porost włosów zawierają wiele cennych składników. Wystarczy codziennie dosłownie kilka minut masażu połączonego z użyciem kosmetyku, aby włosy zdecydowanie odżyły. Oczywiście, aby zobaczyć zadowalające efekty, kluczowa jest systematyczność. Ciekawym rozwiązaniem jest także używanie specjalnych masażerów ręcznych. Za kilkanaście złotych znacznie ułatwisz sobie aplikację wcierki. 

Zobacz też:
Rozjaśnianie włosów wodą utlenioną krok po kroku. Jak rozjaśnić włosy?

Wcierki na wypadające włosy – jak używać?

Ważne jest to, jak wcierka do włosów jest nakładana. Warto aplikować ją za pomocą specjalnego atomizera lub pipetki. Możesz stosować ją wieczorem, a rano umyć włosy albo nałożyć dwie godziny przed myciem lub tuż po nim. Wszystko zależy od tego, jaka jest to wcierka i jak reagują na nią twoje włosy. Niektóre wcierki mogą zapobiegać nadmiernemu przetłuszczaniu się włosów – wtedy warto stosować je po myciu. 

Po aplikacji wcierki do włosów wykonaj delikatny masaż skóry głowy, trwający kilka minut. To czynność, którą należy powtarzać codziennie, jednak nie zabiera ona wiele czasu w ciągu dnia i nie powinna sprawiać ci problemów. 

Pamiętaj, że pielęgnacja włosów jest sprawą indywidualną. To, co jest odpowiednie dla włosów twojej koleżanki, niekoniecznie sprawdzi się w twoim przypadku. Właśnie dlatego, metodą prób i błędów możesz wybrać idealny sposób pielęgnacji swoich włosów. 

Wcierki na porost włosów – efekty

Na jakie efekty możesz liczyć, stosując regularnie wcierki na porost włosów i wcierki przeciw wypadaniu włosów? Na trwałe rezultaty trzeba oczywiście poczekać, jednak przy codziennym użyciu z pewnością zauważysz różnicę już po 1-2 miesiącach. 

Wcierka na porost włosów a tempo ich wzrostu

Pierwszą z korzyści jest przyspieszenie porostu włosów. Jeśli twoim marzeniem jest zapuszczenie długich i zdrowych włosów, włączenie wcierek do codziennej pielęgnacji będzie bardzo dobrym krokiem. Po pewnym czasie zobaczysz duży wysyp tak zwanych baby hair, czyli bardzo krótkich nowych włosów. 

Wcierki do włosów a zmniejszenie ich wypadania

Kolejną korzyścią jest poprawa stanu skóry głowy i wzmocnienie cebulek, a co za tym idzie, redukcja wypadania włosów. Wiele wcierek do włosów wpływa także na zmniejszenie ich przetłuszczania. To zdecydowana korzyść, bo nie trzeba już myć włosów codziennie. Warto pamiętać, że codzienne mycie i narażanie na stylizację znacznie osłabia ich kondycję.

Wcierki do włosów – podstawa pielęgnacji 

Jedno jest pewne – wcierki do włosów to jeden z podstawowych produktów do pielęgnacji, który powinien znaleźć się w twojej łazience. Jeśli będziesz stosować takie kosmetyki regularnie, z pewnością bardzo szybko zauważysz spektakularne efekty. Twoje włosy staną się gęste i zdrowe, zaczną szybciej rosnąć i mniej wypadać.Powiązane artykuły:
Archiwum: maj 2021