Do kogo najbardziej pasuje popielaty brąz? Zdecydowanie najchętniej sięgają po niego te panie, które mają włosy w zimnych tonach blondu. Dlaczego? Dzięki koloryzacji henną przy tym kolorze nie grożą ci kontrastujące odrosty. Wyjściowy ton twoich kosmyków nie musi wpadać w blond, by stylizacja zakończyła się sukcesem. Przeczytaj, jak wybrać odpowiedni odcień do twojego typu urody.

Popielaty brąz – komu pasuje najbardziej?

Farba popielaty brąz jest propozycją dla tych pań, które mają chłodny typ urody zima i lato. Jest również świetnym wyborem, gdy twój naturalny odcień to zimny lub mysi blond. Szary i zimny kolor włosów przypadnie do gustu również kobietom z ciemnym blondem. Oczywiście najłatwiej przejść do niego z tonacji brązu lub jeszcze ciemniejszych i zimnych kolorów.

Dlaczego panie kochają hennę popielaty brąz?

Farba do włosów w kolorze popielatego brązu po prostu fantastycznie wygląda! Nie ma przy tym znaczenia, czy chodzi o jasny szary brąz, czy jego nieco ciemniejsze odmiany. Jego kolejną zaletą jest brak rudych i pomarańczowych przebarwień powstałych na skutek koloryzacji. Takie niechciane tony są zmora kobiet, które pragną stworzyć intensywnie brązową stylizację np. w czekoladowych odsłonach. W tym przypadku jasny brąz nie będzie mienił się rudością nawet w intensywnym słońcu.

Farba jasny popielaty brąz – dla kogo?

Popielaty brąz – włosy w jasnej tonacji są świetną propozycją dla pań o chłodnym typie urody i jasnych oczach. Szczególnie posiadaczki niebieskich, zielonych czy szarych tęczówek będą zachwycone kompozycją z jasnym tonem popielatego brązu. Dla dojrzałych kobiet jest idealnym sposobem na odmłodzenie. Warto pamiętać, że taki zimny ton najlepiej koreluje z urodą zima i lato. Nie warto więc stosować go w przypadku kobiet o cieplejszej karnacji lub ciemnych oczach.

Zobacz też:
Pokrzywa na włosy – postrach dziecięcych zabaw, remedium na włosy i zdrowie?

Jasny brąz na końcówkach – niepełna koloryzacja

Ta propozycja przypadnie do gustu tym, które chcą uzyskać kolorystykę brązu jedynie na końcówkach. Pełna koloryzacja nie zawsze jest możliwa, a przyczyną tego jest np. słaba kondycja włosów. Dlatego intensywny kolor popielatego brązu możesz uzyskać, sięgając po klasyczne sombre. To ukłon zwłaszcza w stronę brunetek, które chcą uzyskać intrygujący ton zimnego brązu schodzącego intensywniej ku końcówkom. Aby uniknąć rudych refleksów przy jednoczesnym farbowaniu jedynie części kosmyków na brąz, możesz sięgnąć również po popielate refleksy. Jeśli chcesz nadać swojej fryzurze naturalności, postaw na tzw. babylights.

Jak farbować włosy, by uzyskać szary brąz?

Farba do włosów zależna jest od koloru wyjściowego i oczekiwanych rezultatów. Blondynki zwykle nie powinny podczas jednej wizyty u stylisty sięgać od razu po ciemny brąz. Dlaczego? Ryzykują pojawienie się zielonych odcieni pomiędzy kosmykami. Rozsądnym wyjściem jest przeznaczenie nieco więcej czasu na uzyskanie popielatego lub jak zwykło się mawiać, szarego brązu. Blondynki powinny przyciemniać włosy maksymalnie o dwa tony podczas jednej koloryzacji. Warto również pamiętać o stosowaniu tonerów.

Jakie farby wybierać?

Kluczowe w czasie zmiany koloru jest sięganie po odpowiednie farby. Zwracaj uwagę nie tylko na widoczne na opakowaniach odcienie, ale szczególnie na numerację określonych kolorów. Dlaczego? Ponieważ podczas domowych zmian tonów włosy zwykle wychodzą ciemniejsze niż na zdjęciach. Dlatego sięgaj po jaśniejsze produkty. Dla uzyskania popielatego brązu szukaj farb jasnych i zimnych.

Jak pielęgnować włosy po zmianie na szary brąz?

Barwa włosów ma tendencję do przechodzenia w cieplejsze odcienie. Chociaż szary brąz nie jest wymagający pod kątem pielęgnacji, warto postawić na sporadyczne stosowanie popielatego tonera. Dzięki niemu możesz podtrzymać chłodny ton włosów bez obawy o ich nagłe ocieplenie. Zimny odcień łatwiej jest również utrzymać dzięki regularnemu stosowaniu szamponów do włosów koloryzowanych. Aby utrzymać intensywność koloru, dobrą praktyką jest regularne olejowanie włosów. Szary brąz samoistnie nie powoduje żółtawych lub rudych przebarwień, jednak w przypadku ich pojawiania się możesz skorzystać z fioletowych płukanek.

Zobacz też:
Włosy cieniowane warstwowo – jak cieniować włosy długie, a jak włosy kręcone? Po co cieniuje się włosy?

Farba do włosów czy henna popielaty brąz – co wybrać?

Tuż przed zmianą koloru każda kobieta stanie przed dylematem – henna czy farba. Jeśli zależy ci na bezinwazyjnej formie koloryzacji postaw na ziołową hennę. Zawiera składniki, których działanie nie wymaga stosowania syntetycznych aktywatorów. Świetnie sprawdzi się zwłaszcza podczas zmiany koloru na końcówkach i stylizacji sombre. To również opcja na szybką zmianę koloru. Natomiast farba to propozycja dla tych, które chcą pozbyć się siwych włosów i nienaturalnie kontrastujących odrostów. Farba nadaje włosom intensywny kolor, jednak wnika bezpośrednio w ich strukturę. Wymaga więc dobrej kondycji kosmyków.

Chcesz uzyskać naturalny i niezwykle modny w tym sezonie kolor? Popielaty brąz jest propozycją dla ciebie! Sięgnij po sprawdzone warianty odcieni farb i henny, by stworzyć najlepszą stylizację. Efekt z pewnością będzie zaskakujący i z pewnością sprawi ci wiele radości. Skorzystaj z powyższych podpowiedzi już dzisiaj!

Powiązane artykuły: