Wykonywanie operacji chirurgicznych bez użycia skalpela czy lasera nazywana jest chirurgią nieablacyjną. Natomiast nieinwazyjna plastyka powiek to blefaroplastyka. Brzmi zagadkowo? Na szczęście przy użyciu odpowiednich urządzeń te skomplikowane działania są znacznie prostsze i dzięki temu bardziej dostępne dla pacjentów. Wynaleziony przez włoskiego profesora, znawcę z dziedziny medycyny estetycznej, poręczny generator plazmy Plexr odmienił życie tak lekarzy specjalistów, jak i zmagających się z różnego rodzaju zmianami skórnymi.

Jak działa urządzenie Plexr w medycynie estetycznej

Plexr to sprzęt generujący plazmę (czwarty stan skupienia) z gazów zawartych w powietrzu dzięki ich jonizacji. Wytwarzaną w ten sposób mikrowiązkę plazmy łatwo kontrolować, działa ona punktowo i nie uszkadza zdrowych tkanek wokół ani warstwy podstawnej skóry właściwej.

Między skórą pacjenta a igłą aparatury wytwarza się łuk elektryczny, który powoduje obkurczanie i sublimację naskórka, czyli jego bezpieczne usunięcie (przemiana z ciała stałego w gazowy bez przejściowego stanu ciekłego).

Korekcja opadających powiek bez skalpela

W przypadku tak wrażliwej części ciała, jak powieka i okolice oka usuwanie zmian skórnych zawsze wiązało się z ryzykiem uszkodzenia, krwawienia, stanu zapalnego i mogło prowadzić do nieodwracalnych zmian. Korzystanie z urządzenia Plexr wyklucza niebezpieczeństwo. Chirurg podczas zabiegu możne na bieżąco obserwować efekty i je korygować. Pacjent nie wymaga uśpienia, nakładany jest na powiekę jedynie lekki żel znieczulający, który pozwala na otwarcie oka w każdej chwili. Wiązka o niskiej mocy celuje w newralgiczne miejsca i nie następuje przepływ prądu przez ciało pacjenta.

Jaki problem sprawa opadająca powieka

Powieka spełnia szereg funkcji w codziennym sprawnym działaniu oka. Poprzez zamykanie i otwieranie nawilżają gałkę oczną i chronią ją przed zanieczyszczeniami i urazami. Ponadto powieka wpływa na wygląd oka, a więc estetyczny wizerunek całej twarzy.

W wyniku naturalnego procesu, jakim jest starzenie się skóry, następuje szybsze lub wolniejsze wiotczenie i opadanie powieki. To zaś może powodować nawet zasłanianie i zawężenie pola widzenia. Dla wielu jest to także powód do kompleksów. Uważają, że opadnięte powieki nadają twarzy smutny i zmęczony wyraz.

Co dokładnie robi chirurg plastyczny podczas terapii Plexr

Po konsultacji z lekarzem, jeśli nie ma wyraźnych przeciwwskazań jak ciąża, nowotwór czy stan zapalny w miejscu zabiegu pacjent bez przygotowania może poddać się terapii. Czas trwania zależy od rozległości planowanej operacji od 30 minut do ponad godziny. Procedura polega na wykonywaniu punkowych dotknięć igłą w odległości 0,5 mm jeden od drugiego. To wystarcza, żeby szereg punktów powodował sublimację powierzchownych korneocytów w miejscu jego działania. Po zabiegu może wystąpić lekki obrzęk a widoczne małe strupki o średnicy mniejszej niż 1 mm, utrzymują się przez kilka dni i goją się same.

Zobacz też:
Kaniula – czym jest i jakie ma zastosowanie? Sprawdź, czym się różni od igły!

Jakie jeszcze efekty zabiegu można uzyskać stosując mikro wiązki plazmy

Znakomite efekty estetyczne i lecznicze widoczne są od razu po zabiegu. Oprócz korekcji powiek widoczne jest napięcie skóry. Usuwanie nadmiaru skóry nie powoduje naruszania mięśni a tym samym Plexr nie powoduje zmiany wyglądu twarzy. Jak jeszcze Plexr działa na skórę?

  • Usuwa zmiany skórne z powiek takie jak kurzajki, włókniaki, rogowacenie słoneczne, brodawki płaskie i brodawki łojotokowe.
  • Zabieg Plexr daje efekt widocznie spłyconych zmarszczek palacza wiotkiej skóry wokół oczu, pępka, łokci.
  • Można nim korygować podwinięcie i odwinięcie powieki dolnej.
  • Redukuje blizny i rozstępy.

Zalety usuwania zmarszczek plazmą Plexr

Zaawansowane technologicznie narzędzie Plexr wykonuje trudne zabiegi bez konieczności hospitalizacji i znieczulenia pacjenta. Podczas jego trwania nie trzeba wykonywać żadnych bolesnych nacięć, zakładać szwów, dlatego wielu decyduje się na niego, podnosząc jednocześnie komfort swojego życia. Bolesne i inwazyjne zabiegi chirurgiczne skutecznie odstraszały osoby, którym opadająca powieka utrudnia widzenie.

Rekonwalescencja po zabiegu polega tak naprawdę, na cierpliwym oczekiwaniu aż odpadną strupki i złuszczy się skóra. W tym czasie pacjent może normalnie funkcjonować najlepiej unikając słońca.

Urządzenie Plexr wytwarza bezpieczne dla człowieka mikro wiązki plazmy, które leczą skórę w miejscu jego działania poprzez usuwanie (zmarszczek, nadmiaru tkanki, zmian skórnych). Czasem nie wystarczy jeden zabieg i konieczne jest jego powtórzenie po około miesiącu. To daje całkowitą skuteczność, która utrzymuje się przez 2 – 4 lata. Dopiero po tak długim czasie może (ale nie musi) powstać konieczność powtórzenia operacji, a przecież z każdym rokiem te aparatury są coraz nowocześniejsze.Powiązane artykuły:
Archiwum: lipiec 2022