Największą zaletą nanoplastii jest ograniczenie w składzie substancji chemicznych, w tym całkowity brak formaldehydu i jego pochodnych. Dzięki temu efekt oddziaływania tych substancji na strukturę włosa utrzymują się przez o wiele dłuższy czas, niż przy zastosowaniu wcześniejszych technik prostowania, z kultową do tej pory keratyną włącznie. O kolejnych zaletach nanoplastii przeczytasz poniżej.

Nanoplastia – co to takiego? Czy to jest dla mnie?

Nanoplastia to zabieg, który dzięki zastosowaniu nanotechnologii i nowatorskich produktów, a także właściwej prostownicy, trwale prostuje włosy. Substancje zawarte w produkcie, pod wpływem temperatury, wnikają wgłąb włosów zmieniając ich strukturę. 

W produktach do nanoplastii znajdziemy wiele odżywczych i wzmacniających włosy składników:

 • keratynę,
 • kolagen,
 • aminokwasy,
 • olej arganowy,
 • proteiny
 • witaminy
 • nawilżające olejki i masła.

Ten miks naturalnych (!) składników skutecznie prostuje nawet najbardziej oporne na prostowanie włosy, w tym „afro”.  Efekty po nanoplastii przy odpowiedniej pielęgnacji utrzymują się przez 10-12 miesięcy, a nawet i dłużej, co przysparza tej metodzie zwolenników.

Dlatego pytając się, czy Nanoplastia jest dla Ciebie, odpowiadamy: jak najbardziej TAK! Bez względu na to czy masz włosy lekko falowane, mocno kręcone lub puszące się czy Twoje włosy to afro z bardzo silnym skrętem włosa.

Nanoplastia czy Keratyna?

Na rynku, na którym do rej pory tysiące klientek było zadowolonych z efektu keratynowego prostowania włosów pojawił się nowy gracz – Nanoplastia.

Nanoplastia, która dzięki zastosowaniu najnowszych technologii udowadnia, że można otrzymać w końcu satysfakcjonujący efekt prostych lśniących i nieobciążonych włosów, przy użyciu o wiele mniej inwazyjnych metod, niż używana dotychczas w prostowaniu keratynowym chemia (w tym rakotwórczy formaldehyd).

Włosy, by być piękne i proste nie muszą już „cierpieć”, nie muszą ryzykować zniszczenia, a ich właścicielka obawiać się o swoje zdrowie. Wreszcie powstała metoda prostowania włosów, która nie tylko włosów nie niszczy, ale je podczas zabiegu odbudowuje, regeneruje, odżywia i pozostawia w takim stanie na długie miesiące.

Nanoplastia – koszt, cena i czy mnie na to stać?

W dziedzinie zdrowia, urody, kosmetyków jak i innych, ceny produktów i usług klasy premium zazwyczaj są wyższe od produktów i usług tzw. „masowych”.

Nanoplastia, jako usługa wykonywana przy pomocy naturalnych produktów klasy Premium, zaawansowanymi technologicznie prostownicami, przez odpowiednio przeszkolony personel, pracujący w godnym zaufania salonie jest zabiegiem kosztującym od 450zł do 1500zł. 

Zobacz też:
Olejek makadamia na włosy – ochrona i nawilżenie włosów w jednym

Na koszt usługi ma wpływ m.in.

 • długość włosów,
 • gęstość włosów,
 • siła skrętu włosów,

Produkty profesjonalne są dostępne tylko dla osób z branży, po odpowiednim szkoleniu z nanoplastii. Zabieg nanoplastii jest zabiegiem bardzo precyzyjnym, tu nie ma miejsca na błędy.

Nanoplastia – metoda bez wad

Nanoplastia przy prawidłowej kwalifikacji włosów jak i przy poprawnym dobraniu parametrów do zabiegu jest w pełni bezpieczna dla naszych włosów.
Jeżeli stan włosów jest wyjątkowo zły, gdyż zostały one zniszczone wcześniejszymi zabiegami chemicznymi, albo gdy skóra głowy dotknięta jest chorobami typu:

 • grzybica,
 • łuszczyca,
 • łojotokowe zapalenie skóry,
 • zapalenie mieszków,
 • stany zapalne skóry,

wówczas zabiegu nanoplastii nie wykonujemy. Nie chodzi o produkt, ale o parametry jakie muszą zostać zastosowane przy zabiegu. Temperatura jak i ilość przeciągnięć prostownicą, jeśli włos jest już zniszczony, im nie pomoże. Efektu na zniszczonych włosach nie uzyskamy, a dotknięty chorobami skalp głowy może zostać dodatkowo podrażniony.
Po regeneracji włosów w salonie i ich sukcesywnym podcinaniu oraz po odpowiedniej ich pielęgnacji w domu oraz po zaleczeniu schorzeń skalpu, nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu nanoplastii.

Jedną z cech nanoplastii jest możliwość rozjaśnienia koloru włosów nawet do trzech tonów przy włosach farbowanych. Mamy tu naturalną dekoloryzację, a nie inwazyjne dla naszego włosa ściąganie koloru. Ewentualne farbowanie włosów zalecamy wykonać po zabiegu nanoplastii. Włosy można poddawać farbowaniu już 5 dni po zabiegu.

Nanoplastia – kamień milowy w dziedzinie prostowania włosów

Kamienie milowe wyznaczały drogi do Starożytnego Rzymu. W starożytności podobno wszystkie drogi prowadziły do Rzymu właśnie. Obecnie, we fryzjerstwie, wiele dróg może prowadzić do podobnych wyników – efektu prostych włosów.

Wyprostowanie włosów metodą nanoplastii jest drogą obecnie najlepszą. Drogą która:

 • daje znakomite efekty na wszystkich rodzajach włosów,
 • efekt prostowania utrzymuje się 10-12 miesięcy, a nawet i dłużej
 • podczas przeprowadzania zabiegu nie ma drażniących oparów, które mogłyby podrażniać oczy, nos i gardło
 • włosy podczas zabiegu są dodatkowo odżywiane, regenerowane
 • kosmetyki dedykowane używane w domu po zabiegu, dodatkowo wydłużają efekt prostowania i regeneracji włosów


Powiązane artykuły:
Archiwum: marzec 2022