Light Sheer – pozbądź się niechcianego owłosienia w bezpieczny i bezbolesny sposób!

Light Sheer to nowoczesny laser diodowy wykorzystywany do usuwania zbędnego owłosienia. Jego działanie jest niezwykle skuteczne, a przy tym bezbolesne. Sprawdź, co warto wiedzieć o depilacji przy użyciu tego urządzenia.

light sheer

Light Sheer to nazwa nowoczesnego lasera diodowego i przeprowadzanej przy jego wykorzystaniu depilacji. Jego działanie jest niezwykle precyzyjne, co pozwala skutecznie usuwać niechciane włoski w bezbolesny i co ważne trwały sposób. Zabieg depilacji przy użyciu lasera Light Sherr jest bezpieczny. Można wykonywać go na każdej partii ciała, również w obszarach wrażliwych, jak na przykład okolice bikini oraz pachy. Najlepsze efekty zapewnia wykonanie serii zabiegów. Ich ilość jest kwestią indywidualną, uzależnioną od rodzaju owłosienia.

Light Sheer – na czym polega działanie lasera?

Depilacja laserowa Light Sheer jest jedną z najnowocześniejszych metod usuwania niechcianych włosków. I choć do wykonywania depilacji laserowej mogą być wykorzystywane lasery różnego rodzaju, laser diodowy Light Sheer posiada wiele zalet, które czynią go jednym z najchętniej wybieralnych do pozbycia się zbędnego owłosienia. Przede wszystkim zabieg depilacji laserowej wykonywany przy jego zastosowaniu jest bezpieczny, co potwierdzają posiadane przez urządzenie liczne certyfikaty bezpieczeństwa.

Ponadto nie powoduje on bólu. Jest to możliwe dzięki nowoczesnej technologii, która pozwala na nakierowanie wiązki światła lasera bezpośrednio w głąb cebulki włosa, tak długo by spowodowała ona trwałe uszkodzenie mieszka włosowego, jednocześnie na tyle krótko, aby tkanki sąsiadujące z nim nie zostały nadmiernie rozgrzane. Zabieg depilacji przy użyciu urządzenia Light Sheer jest komfortowy również za sprawą specjalnej głowicy chłodzącej. Ów system chłodzący nie tylko zapewnia lepsze schłodzenie obszaru poddawanego zabiegowi, ale też sprawia, że mieszki włosowe trafiają bliżej powierzchni na którą emitowane jest światło lasera. W bezpośredni sposób wpływa to na poprawę skuteczności depilacji.

Działanie lasera LightSheer opiera się przede wszystkim na przenikaniu jego światła w głąb cebulki włosa, w miejscu nagromadzeniu barwnika – melaniny i trwałym uszkodzeniu macierzy włosa, pozostając całkowicie bezpiecznym dla pozostałych komórek skóry. W efekcie pigment zawarty w cebulce włosa zostaje odparowany, a sama cebulka przestaje być odżywiana, co z kolei sprawia, że nie wyrastają z niej nowe włoski. Światło lasera przenika w głąb skóry, docierając aż do naczyń krwionośnych odżywiających mieszki włosowe, dzięki czemu efekt depilacji jest trwały.

Light Sheer – kto może skorzystać z depilacji?

Light Sheer to nowoczesne urządzenie, które wykorzystuje szereg zaawansowanych technologii, dzięki czemu działa precyzyjnie i skutecznie. Zabiegi laserowej depilacji pomagają pozbyć się niechcianych włosków na stałe, bez konieczności częstego powtarzania wyrywania włosów, co jest niezwykle komfortowe, nie tylko w przypadku depilacji pach, ale także każdej innej partii ciała, która bywa najczęściej odsłaniania. Dzięki ich przeprowadzeniu nie trzeba depilować skóry każdego dnia, by nadać jej pożądaną gładkość. Z tego też powodu zabiegi depilacji laserowej ciszą się tak dużą popularnością.

Poza wyraźnie odczuwanym komfortem pozbycie się zbędnego owłosienia, w przypadku osób, które borykają się z problemem jego nadmiernego przyrostu, jest też metodą na wyeliminowanie licznych kompleksów i poprawę swojego samopoczucia. Pacjenci, którzy m.in. na skutek zaburzeń hormonalnych cierpią na nadmierne owłosienie całego ciała, wybierają depilację laserową właśnie ze względu na jej skuteczność. Trzeba jednak pamiętać o tym, że rezultaty przeprowadzonego zabiegu w dużej mierze uzależnione są od koloru włosków. Ciemniejsze włoski zawierają więcej barwnika, przez co światło lasera, które dociera w głąb ich cebulek działa zdecydowanie bardziej skutecznie. Analogicznie im jaśniejsze włoski, tym efekt zabiegu bywa mniej zadowalający.

Zobacz też:
Depilacja w ciąży – jakie metody depilacji powinnaś stosować w czasie ciąży?

Skuteczność depilacji LightSheer uzależniona jest też od ilości i częstotliwości przeprowadzonych zabiegów. A dzieje się tak dlatego, że włoski poddawane innowacyjnemu działaniu lasera nie zawsze bywają w fazie aktywnego wzrostu, w przypadku której jest ono najbardziej skuteczne. Dlatego też kolejne zabiegi należy wykonywać w odstępach około 6-8 tygodni, aby wyrastające włoski znajdowały się w odpowiedniej fazie cyklu wzrostu.

Jak przygotować się do zabiegu?

Laser Light Sheer pozwala na skuteczną i co ważne trwałą depilację. Jednak aby rezultat zabiegów wykonywanych przy jego użyciu były zadowalający, a sam zabieg bezpieczny, trzeba się do niego odpowiednio przygotować. Przede wszystkim należy wykluczyć wszystkie przeciwwskazania do zastosowania lasera diodowego Light Sheer. Ponadto obszar skóry, który ma zostać poddany zabiegowi, powinien być dokładnie umyty i ogolony. Ważne, aby nie golić skóry bezpośrednio przed zabiegiem, co mogłoby skutkować jej podrażnieniem, ale na około 1 – 2 dni przed planowaną depilacją. Nie zaleca się też stosowania kremów, balsamów oraz dezodorantów na miejsca przeznaczone do depilacji. Podczas zabiegu oczy pacjenta, jak i osoby wykonującej depilację muszą zostać zabezpieczone specjalnymi okularami.

Bezpośrednio po zabiegu skóra w miejscu działania lasera jest zaczerwieniona i podrażniona. Mogą też wystąpić delikatne przebarwienia skóry, które jednak szybko mijają. Przez 2 – 3 tygodnie należy zrezygnować z opalania i zabezpieczać skórę przed działaniem słońca, stosując wysokie filtry ochronne. Nie należy też stosować preparatów złuszczających. Nie zaleca się też usuwania owłosienia poprzez jego wyrywanie pęsetą lub poprzez zastosowanie wosku przez około 1,5 miesiąca po zabiegu.

Przeciwwskazania

Wśród czynników uniemożliwiających przeprowadzenie depilacji laserem Light Sheer wymienia się m.in:

  • ciążę;
  • aktywną opaleniznę;
  • kosmetyki z retinoidami i kwasami owocowymi;
  • aktywne infekcje skóry;
  • choroby skóry;
  • żywność i leki z zawartością substancji światłouczulających;
  • przewlekłe choroby ogólnoustrojowe, w tym również choroby nowotworowe;
  • kremy lub maści z witaminami, zwłaszcza z witaminą C;
  • uszkodzenia skóry.

Laser Light Sheer to nowoczesna metoda walki z niechcianym owłosieniem. Pozwala pobyć się włosków z dowolnej partii ciała w bezpieczny i skuteczny sposób. Z tego depilacji Light Sheer powinny skorzystać osoby, które marzą o idealnie gładkiej skórze na dłużej. Warunkiem bezpiecznego przeprowadzenia zabiegu jest wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań i odpowiednie przygotowanie się do niego.Powiązane artykuły:

Dodaj komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne wpisy: