Blizna jest zazwyczaj efektem jakiegoś zranienia, trądziku, pojawienia się rozstępów lub przejścia jakiejś operacji czy zabiegu. Rzadziej zdarza się, że powstaje w wyniku oparzenia lub zmian skórnych, ale takie zmiany także mogą pojawić się na ciele. Jak sobie z nimi radzić? Niezależnie od tego, jaki masz rodzaj blizny (a jest ich kilka), powinieneś udać się do apteki i kupić krem na blizny. Jaki będzie odpowiedni? Dowiedz się, jakie niedoskonałości na ciele zniwelują kremy na blizny, kiedy należy po nie sięgnąć oraz jak wybrać odpowiedni preparat. Przeczytaj nasz poradnik i pozbądź się problemu!

Krem na blizny bez recepty i jego zastosowanie

Masz bliznę na ciele i uważasz, że szpeci twoje ciało? Jeszcze jakiś czas temu niedoskonałości tego typu usuwano tylko metodami chirurgicznymi. Na szczęście, mamy dla ciebie dobrą wiadomość – są dostępne środki farmakologiczne wnikające w głąb skóry, które zmniejszają widoczność blizn. Krem na blizny możesz teraz kupić bez recepty i bez wychodzenia z domu. Dzięki niemu szybko pozbędziesz się blizn po:

  • oparzeniach;
  • trądziku;
  • rozstępach;
  • urazach;
  • zabiegach chirurgicznych.

Kremów na blizny używają również kobiety po cesarskim cięciu.

Jak działają kremy na blizny?

Takie preparaty mają uelastycznić skórę w miejscu, gdzie powstały nieestetyczne zmiany, np. blizny potrądzikowe. Kremy na blizny potrądzikowe rozluźniają tkanki bliznowate i przyspieszają produkcję kolagenu. Krem jest zatem skuteczny, a jednocześnie nie szkodzi skórze. Gdy przyjrzysz się uważniej ulotce, zobaczysz, że w jego składzie znajdują się tylko naturalne substancje. Należą do nich m.in. składniki łagodzące świąd i podrażnienia, związki o udowodnionym działaniu klinicznym (np. dwutlenek krzemu czy heparyna), a także bardzo ważne dla zdrowia ekstrakty roślinne.

Typy blizn. Jak wybrać najlepszy preparat na blizny?

W sklepie znajdziesz wiele różnych produktów tego typu. Różnią się one m.in. składem i przeznaczeniem. Jak wybrać najlepszy krem na blizny? Odpowiedź jest prosta. Dopasuj produkt do swoich potrzeb. Najpierw musisz więc się dowiedzieć, jakie rodzaje blizn może mieć człowiek i z jaką masz problem. Jakie kremy możesz znaleźć? Są to np.:

  • krem na bliznę przerostową – jest odpowiedni, kiedy po zagojeniu się rany ciało zaczyna nadmiernie wytwarzać włókna tkanki łącznej. Dzieje się tak z powodu m.in. zakażenia, złej pielęgnacji rany, nieodpowiedniego opatrunku. Na szczęście, to „wybrzuszenie” może zostać zniwelowane dzięki odpowiedniemu kremowi na blizny przerostowe;
  • krem na bliznę zagłębioną (określany też jako krem na blizny zanikowe) – będzie dobry w odwrotnej sytuacji, czyli wtedy, gdy organizm produkuje zbyt mało włókien tkanki łącznej. Wskutek tego blizna zapada się i tworzy wgłębienie w skórze. Co najgorsze, wraz z wiekiem spada produkcja kolagenu i blizny te stają się coraz bardziej widoczne. Jeśli więc chcesz pozbyć się blizn potrądzikowych, kup w aptece krem na blizny zagłębione (zanikowe).
  • krem na bliznowiec – ten preparat będzie odpowiedni, kiedy rana się zagoiła, ale włókna tkanki łącznej wciąż są produkowane. Wówczas wzrastają one w skórę i powodują nieestetyczny efekt sporych, rozlanych blizn. Są na nie narażone zwłaszcza młode kobiety i powinien im pomóc właśnie krem na bliznowiec.
Zobacz też:
Olejek rozmarynowy – aromatyczny sposób na pielęgnację. Poznaj go bliżej!

Krem na blizny potrądzikowe

Trądzik to normalna przypadłość, która dopada każdego, niezależnie od wieku czy płci. Niestety, pozostałościami po nim mogą być blizny zanikowe lub przebarwienia pozapalne. Można się z nimi rozprawić, stosując krem na blizny po trądziku. Przebarwienia po trądziku pojawiają się na miejscu zagojonego wcześniej wykwitu, ale po kilku miesiącach zanikają. Niestety, tego samego nie można powiedzieć o bliznach potrądzikowych, które pozostają na zawsze, pogłębiając się z upływem lat. Powstają one natomiast wtedy, gdy skóra zostanie uszkodzona i nie zostanie zastąpiona tkanką łączną włóknistą.

Krem na blizny pooperacyjne

Preparat na blizny to także dobre rozwiązanie, gdy przeszedłeś operację lub zabieg i efektem jest ślad w postaci blizny. Możesz znaleźć skuteczne, bezpieczne i przede wszystkim sprawdzone kremy na blizny po operacji. Wystarczy tylko udać się do apteki lub odnaleźć krem na blizny pooperacyjne w internecie. Co ciekawe, bardzo często osobami, które kupują kremy na blizny po operacji są kobiety po cesarskim cięciu. Można zatem stwierdzić, że jest to efektywny sposób na blizny, polecany i doceniany na rynku.

Krem na blizny pooparzeniowe

Każdego dnia jesteś narażony na kontakt z czymś zbyt gorącym, Może to być garnek na włączonej kuchence gazowej, zapalniczka, zbyt długi pobyt na plaży w czasie słonecznej pogody, wrzątek w czajniku elektrycznym, parząca substancja chemiczna, a nawet prąd elektryczny. Niestety, taki kontakt może spowodować blizny po oparzeniu, gdy nie jesteś zbyt uważny i ostrożny. Intensywność oparzeń może być różna (podzielono je na trzy stopnie). Niezależnie od tego, jak duży jest uszczerbek, warto udać się do apteki i kupić krem na blizny po oparzeniu. W ten sposób zmniejszysz ich widoczność lub zniwelujesz je całkowicie.

Krem na blizny to nie jeden produkt, ale wiele rodzajów specyfików. Po lekturze wiesz już, jak dopasować preparat do typu blizny. Do wyboru masz m.in. krem na blizny pooperacyjne, krem na blizny potrądzikowe i krem na blizny pooparzeniowe. Przejrzyj oferty, zapoznaj się ze składami każdego produktu i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie kosztuje to zbyt wiele, a może odmienić twoje życie na lepsze. Estetyka i samopoczucie powinny się znacząco poprawić, dlatego warto szukać dobrego kremu, jeśli zmagasz się z bliznami.Powiązane artykuły: