Wiele osób odczuwa kompleksy spowodowane wyglądem brzucha. Rozstępy, dodatkowy tłuszcz czy zwisająca skóra, znacząco potrafią zmniejszyć pewność siebie i doprowadzić do gorszego samopoczucia. Na wszystkie wymienione i inne mankamenty urody może pomóc popularna ostatnio karboksyterapia. Brzuch jest obszarem ciała, który bardzo często poddaje się zabiegowi. Na czym to właściwie polega? Jakie efekty możesz uzyskać? Czy są jakieś przeciwwskazania? Jeśli szukasz odpowiedzi, czytaj nasz artykuł o karboksyterapii na brzuch!
Karboksyterapia – na czym polega?
Zabieg karboksyterapii polega na wykorzystaniu medycznego dwutlenku węgla, który wtłacza się pod skórę. Wszystko przebiega w kontrolowanych warunkach. Zabieg jest wykonywany przy użyciu cienkiej igły oraz aparatu, który wskazuje temperaturę i porcje wtłaczanego CO2. Cały proces jest uważnie śledzony przez specjalistę, który czuwa nad tym, aby wszystko odbywało się zgodnie z planem.
Jakie cele ma karboksyterapia (brzucha i nie tylko)?
Do najważniejszych skutków karboksyterapii należą:
- produkcja elastyny i kolagenu – dzięki temu poprawia się jędrność skóry;
- rozszerzanie naczyń krwionośnych (wazodylatacja);
- rozbijanie złogów tłuszczowych;
- pobudzanie mikrokrążenia – dzięki niemu do skóry dociera więcej substancji odżywczych i tlenu;
- zwiększenie drenażu limfatycznego – to powoduje m.in. ustąpienie obrzęków;
- detoksykacja komórek;
- stymulowanie głębokiej regeneracji skóry właściwej.
Główną zaletą karboksyterapii jest jej uniwersalność. Może działać na wiele problemów i na różne obszary ciała:
- twarz;
- szyję;
- uda;
- piersi;
- pośladki.
Jedną z najpopularniejszych odmian zabiegu jest opisywana przez nas karboksyterapia brzucha.
Karboksyterapia brzucha – kto na niej skorzysta?
Karboksyterapia na brzuch pozwala go wymodelować i ujędrnić, co przekłada się na bardziej estetyczny wygląd. Osoby niezadowolone z wyglądu swojego brzucha mogą liczyć na bardzo zadowalające efekty po zabiegu.
Wskazaniami do zabiegu karboksyterapii brzucha są m.in.:
- nadmiar tkanki tłuszczowej, boczki;
- obecność tkanki tłuszczowej na brzuchu, która nie poddaje się ćwiczeniom;
- rozstępy;
- blizny;
- zwiotczenie skóry na brzuchu (np. po odchudzaniu lub ciąży);
- brak jędrności skóry.
Karboksyterapia brzucha – efekty po zabiegu
Karboksyterapia brzucha zapewnia satysfakcjonujące efekty, które można zauważyć po zaledwie kilku zabiegach. Co można zauważyć po ich przejściu w gabinecie medycyny estetycznej? Skutki to przede wszystkim:
- ujędrnienie obszaru brzucha;
- zmniejszenie tkanki tłuszczowej na brzuchu i boczkach;
- zwiększenie elastyczności skóry;
- zmniejszenie obwodu w talii i na brzuchu;
- pozbycie się cellulitu;
- zmniejszenie widoczności rozstępów.
Jak pozbyć się boczków w szybki i skuteczny sposób?
Jak pozbyć się boczków? Jeśli cała Twoja sylwetka uległa zmianie, tkanka tłuszczowa odłożyła się również w innych partiach. Najlepiej zmień swoją dietę i rozpocznij regularną aktywność fizyczną. Może Ci w tym pomóc dietetyk oraz trener personalny, jeśli wiesz, że pod okiem specjalistów będzie Ci łatwiej. Nie da się bowiem spalić tłuszczu z wybranego przez nas miejsca, spala się on równomiernie. Istnieją specjalne ćwiczenia na tę partię. Możesz skorzystać dodatkowo z zabiegów karboksyterapii jakie oferują gabinety kosmetyczne.
Karboksyterapia na brzuch – co warto wiedzieć?
Osoby, które chcą wypróbować działanie karboksyterapii na sobie, powinny zapoznać się z kilkoma kwestiami.
Jak przygotować się do karboksyterapii brzucha?
Karboksyterapia brzucha jest metodą bezpieczną i przygotowania do niej nie są zbyt skomplikowane. Mimo to warto pamiętać o zasadach, które pomagają w zachowaniu pełni bezpieczeństwa.
- Na 48 godzin przed zabiegiem musisz powstrzymać się od przyjmowania środków, które obniżają krzepliwość krwi (dotyczy to np. aspiryny);
- Na 24 godziny przed karboksyterapią najlepiej nie spożywać alkoholu;
- W dniu zabiegu trzeba być wypoczętym. Nie podejmuj zatem większego wysiłku fizycznego.
Konieczna będzie konsultacja z osobą, która przeprowadzi zabieg karboksyterapii. Specjalista może ewentualnie zlecić przeprowadzenie dodatkowych badań. To pozwoli wyeliminować wystąpienie potencjalnych przeciwwskazań.
Ile trwa zabieg karboksyterapii na brzuch?
Ile czasu zajmie zabieg? Ile serii jest potrzebnych, aby efekty były satysfakcjonujące? Jak długo utrzymują się rezultaty? Odpowiadamy.
- Wszystko zależy od problemu, który zabieg ma rozwiązać.
- Zazwyczaj pojedyncza sesja trwa 20-30 minut.
- Karboksyterapia brzucha daje rezultaty już po pierwszym zabiegu, ale ostatecznie potrzeba ok. 6-12 serii.
- Ich liczba będzie uzależniona od tego, w jakim stanie jest brzuch i jakiemu problemowi karboksyterapia na brzuch ma zaradzić.
Podczas konsultacji z osobą przeprowadzającą zabieg zostaną ustalone czas jego trwania i liczba potrzebnych serii zabiegowych.
Efekty po zabiegu karboksyterapii brzucha potrafią utrzymywać się bardzo długo, nawet do roku od ostatniej sesji.
Karboksyterapia brzucha – czy trzeba bać się bólu?
Wiele osób, szczególnie wrażliwych, obawia się bólu podczas zabiegu karboksyterapii na brzuch. Uczucie wtłaczania dwutlenku węgla pod skórę z pewnością należy do nietypowych. Często opisuje się je jako ucisk i rozpieranie. Jednak to nic strasznego. Nakłuwanie skóry jest tak szybkie i precyzyjne, że o bólu nie ma mowy. Niekiedy osoby o wrażliwej skórze odczuwają przy tym dyskomfort, jednak większość pacjentów przechodzi zabieg bezboleśnie.
Rekonwalescencja po karboksyterapii na brzuch
Podobnie jak przygotowanie do karboksyterapii, tak i pielęgnacja ciała po jej wykonaniu nie jest trudna ani czasochłonna. Niemal od razu po zabiegu możesz wrócić do codziennych czynności. Warto jednak uwzględnić parę wskazówek:
- Najważniejszy jest odpoczynek – jeżeli na co dzień uprawiasz sport albo pracujesz fizycznie, w dniu zabiegu zrób sobie wolne. Zbytnie obciążanie organizmu po karboksyterapii brzucha jest niewskazane;
- Przyjmuj dużo płynów – po zabiegu karboksyterapii dość często obserwuje się utratę wody z organizmu, dlatego musisz ją uzupełniać;
- Nie pij alkoholu – przez pierwszą dobę po zabiegu karboksyterapii powstrzymaj się przed spożywaniem napojów wyskokowych;
- Nie drap ani nie wykonuj masażu okolic pozabiegowych przez ok. 48 godzin – daj brzuchowi czas na regenerację i gojenie;
- Nie korzystaj z basenu, solarium ani sauny do czasu zagojenia się miejsc nakłuć;
- W przypadku wystąpienia wybroczyn lub siniaków poproś lekarza o przepisanie maści przyspieszającej gojenie.
Skutki uboczne karboksyterapii na brzuch występują niezwykle rzadko. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub nieprzewidzianych komplikacji po zabiegu musisz jednak bez wahania skonsultować się z lekarzem.
Karboksyterapia na brzuch – przeciwwskazania
Karboksyterapia brzucha przyciąga wiele osób, które czytały o wyraźnych i satysfakcjonujących efektach. Niestety, nie każdy może z niej skorzystać. Przeciwwskazań do jej wykonania nie ma zbyt wiele. Nadal jednak występują, dlatego nie wszyscy mogą zdecydować na zabieg. Owe przeciwwskazania to:
- okres ciąży;
- okres karmienia piersią;
- przyjmowanie antybiotyków;
- infekcje skóry, stany zapalne i grzybica;
- choroba nowotworowa (także chemioterapia);
- epilepsja;
- choroby nerek;
- choroby płuc;
- choroby serca i/lub rozrusznik serca;
- zakrzepica;
- nieustabilizowane ciśnienie tętnicze.
Karboksyterapia (brzuch) – cena za zabieg
Cena za zabieg karboksyterapii brzucha zależy od:
- problemu, który ma być zwalczony;
- obszaru, który ma zostać ujędrniony;
- renomy gabinetu medycyny estetycznej.
Przeważnie jednak koszt to 200-300 zł za pojedynczą serię. Jak widzisz, karboksyterapia brzucha to zabieg, który nie bez przyczyny cieszy się popularnością. Jeśli chcesz poprawić wygląd tego obszaru ciała i polepszyć tym samym swoją samoocenę, warto się zdecydować. Pamiętaj jednak, aby zapoznać się z listą przeciwwskazań i mieć pewność, że możesz skorzystać z dobroczynnych skutków karboksyterapii na brzuch.