Pielęgnacja włosów

Jakie witaminy na włosy wybrać?

Nadmierne wypadanie włosów w okresie jesiennym niestety jest zmorą znacznej części kobiet i mężczyzn. Pomimo stosowania bogatych w składniki odżywcze szamponów, odżywek i masek w jesiennym okresie włosy stają się słabsze a tendencja do ich utraty wzrasta. Na kondycję włosów wpływ ma jednak także dieta, która szczególnie o tej porze powinna być bogata w witaminy i inne niezbędne składniki. Jak zahamować proces wypadania włosów? Bardzo pomocnym rozwiązaniem mogą okazać się witaminy na włosy, które stanowią cenny suplement diety- szczególnie jeżeli mają odpowiednio zbilansowany skład.

Co powinny zawierać witaminy na włosy?

Co ciekawe, stan włosów bardzo często odzwierciedla kondycję całego organizmu. Jeżeli źle się odżywiasz, jesteś narażony na ciągły stres, poddajesz się nałogom i nie zażywasz odpowiedniej ilości snu Twoje włosy mogą stać się łamliwe, stracić połysk, a przy tym porost włosów może być o wiele wolniejszy. Zdecydowanie warto więc pomyśleć o zmianie stylu życia i wzbogacić dietę o dodatkowe substancje. Walka z niedoborem witamin będzie o wiele prostsza i skuteczniejsza z odpowiednie dobranym suplementem diety. Co powinny zawierać witaminy na włosy?

Witaminy na włosy poprawiające kondycję włosów oraz przyspieszające wzrost włosów to przede wszystkim:

  • witamina H, czyli popularna biotyna,
  • witamina A,
  • witamina C,
  • witamina D,
  • witamina E
  • witaminy z grupy B. 

Z łatwością można je znaleźć w rybach, warzywach oraz owocach. Zdecydowanie dobrze jest jednak także sięgnąć po preparaty dobrej jakości, które uzupełnią niedobory witamin i wspomogą organizm na drodze do zdrowego wyglądu włosów.

Wzrost włosów i wzmocnienie włosów a suplementy

Witaminy wzmacniające włosy powinny mieć w składzie możliwie najmniejszą liczbę jakichkolwiek substancji chemicznych. Zwróć jednak uwagę na to, aby posiadały jak najwięcej witamin. Świetnie, jeżeli w ich składzie znajduje się krzem, który buduje strukturę włosów lub keratyna sprawiająca, że włosy są lśniące i gładkie. Tego rodzaju składniki są jak najbardziej pożądane szczególnie wówczas, jeżeli często stylizujesz włosy i używasz ciepła. Suszenie, prostowanie czy kręcenie włosów niestety im szkodzi. Jeżeli lubisz zmieniać fryzury, ale pomimo tego chcesz mieć zdrowe włosy, suplement o odpowiednim składzie powinien zostać Twoim przyjacielem. Co ciekawe, często najbardziej chwalone są suplementy i witaminy dla… kobiet w ciąży. Zawierają one cały kompleks niezbędnych witamin a oprócz tego kwas foliowy, który również doskonale wpływa na włosy i mieszki włosowe.

Niedobór witamin a nawilżenie włosów

Niedobór witamin wpływa niekorzystnie na pracę całego organizmu. Jeżeli brakuje Ci którejkolwiek z tych najważniejszych witamin, nie tylko Twój organizm jednak ucierpi. Włosy będą wypadać w większej ilości, a oprócz tego stracą swój zdrowy blask i atrakcyjny wygląd. Nie mówiąc już o tym, iż mogą rosnąć o wiele wolniej (istotna informacja dla wszystkich osób, które bardzo dbają o włosy i są obecnie na etapie ich zapuszczania). Czy jednak witaminy mają wpływ na nawilżenie włosów? Oczywiście. Stosując humektanty, czyli substancje odpowiadające za nawilżenie we włosie, w maskach czy odżywkach- dostarczasz im odpowiednich składników od zewnątrz. Aby jednak cała kuracja była jak najbardziej efektywna, musisz pamiętać o tym, aby zadbać o włosy również od wewnątrz. Dobry suplement wspomaga wzrost włosów, ale także wspomaga proces pielęgnacji włosów, która powinna być zróżnicowana i dopasowana w pełni indywidualnie do ich rodzaju niezależnie od pory roku.

Zobacz też:
Soda oczyszczona na włosy – czy to może działać? Sprawdź, czy soda oczyszczona w pielęgnacji włosów jest dla ciebie

Jakich witamin na włosy unikać?

Wybierając witaminy na włosy, powinieneś zdecydowanie unikać tych, które… obiecują złote góry. Całkowite zahamowanie wypadania już po wzięciu kilku czy nawet kilkunastu tabletek jest absolutnie niemożliwe. Podobnie zresztą jak o wiele szybszy porost włosów – na przykład wzięte z kosmosu pięć centymetrów na miesiąc. Miesięczny przyrost właściwie zadbanych włosów powinien wynosić od 1 cm do 2 cm. Jeżeli producent na opakowaniu obiecuje Ci rzeczy, które nie budzą Twojego zaufania- zdecydowanie powinieneś rozejrzeć się za innym suplementem. Nie warto także wybierać witamin z niesprecyzowanym lub niejasnym składem.

Co oprócz witamin dla zdrowia włosów?

Zawarte w witaminach substancje odżywcze bez wątpienia mogą wspomóc Cię w walce o zdrowy wygląd włosów. Nie jest to jednak jedyna rzecz, która powinna Ci towarzyszyć na co dzień. Dobrze jest wyrobić sobie odpowiednie nawyki, które ochronią włosy przed uszkodzeniami mechanicznymi. Przede wszystkim, ich czesanie powinieneś rozpoczynać zawsze od końców, kierując się ku górze. Przed nim warto również zastosować odżywkę bez spłukiwania o dobrym składzie. Szampony dobieraj zawsze do skóry głowy, zaś odżywki czy maski do rodzaju włosów- w końcu szampon ma jedynie umyć skórę głowy, zaś odżywka zadbać o stan długości. Staraj się unikać zbyt ciasnych upięć i uszkodzenia włosów paskiem torebki czy suwakiem kurtki. Oprócz tego, nie trzyj ich ręcznikiem po myciu, a lekko odsącz nadmiar wody w bawełnianą koszulkę. Zadbaj także o satynową poszewkę na poduszkę, która nie będzie naruszać struktury włosów w nocy.Powiązane artykuły:

Dodaj komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne wpisy: