Długie włosy są atrybutem kobiecości – potrafią być piękne i eleganckie, ale też wymagają sporo czasu i uwagi podczas pielęgnacji i stylizacji. Często są trudniejsze do utrzymania w zdrowej kondycji oraz czystości niż krótkie fryzury. Jeżeli jesteś ich posiadaczką, z pewnością nie raz zastanawiałaś się, jak obciąć długie włosy, żeby się ładnie układały. Z pewnością przypadną ci do gustu nasze wskazówki.

Jak obciąć długie włosy, żeby się ładnie układały?

Najprostszym sposobem obcięcia długich włosów jest maszynką na prosto. Chętnie korzystają z tego rozwiązania zarówno fryzjerzy, jak i osoby, które same eksperymentują w domu z podcinaniem włosów. W ten sposób można pozbyć się zniszczonych końcówek i zapewnić im estetyczny oraz zdrowy wygląd. Jak obcinać włosy za pomocą tej metody? Wystarczy delikatnie rozczesać i wygładzić kosmyki, a następnie przerzucić je do tyłu na plecy. Następnie, ułożone w równej linie trzeba po prostu skrócić o pożądaną długość, trzymając maszynkę pod odpowiednim kątem. To prosty zabieg, który trwa zaledwie kilka minut i zagwarantuje ci, że pasma będą się dobrze układać.

Obcinanie włosów w kształt litery U

Innym sposobem obcinania długich włosów jest na tzw. literkę U. Dzięki temu cięciu można optycznie pogrubić delikatne i cienkie pasma. Ponadto dodaje ono fryzurze objętości oraz delikatnie zmiękcza rysy twarzy. Fryzura w kształcie U przypadnie do gustu paniom, które nie chcą zbytnio skracać włosów, ale zależy im na uzyskaniu efektu objętości i pełni. Do jej wykonania niezbędne będą ostre nożyczki fryzjerskie oraz wprawna ręka. Sam proces cięcia wygląda podobnie jak w poprzednim przypadku – jednak tym razem nie tniesz włosów prosto, ale starasz się nadać im zaokrąglony kształt.

Obcinanie włosów kręconych

Masz kręcone włosy i chciałabyś utrzymać je w dobrej formie? Naturalne loki także wymagają regularne skracania – proces ten jednak zupełnie różni się od cięcia prostych włosów. W tym przypadku doskonałym rozwiązaniem jest ich cieniowanie, czyli metoda ścinania warstw włosów na różnej długości. Dzięki temu można sprawić, że fryzura będzie lekka oraz uniesiona u nasady, a włosy będą się doskonale układać – i to nawet bez stylizowania ich kosmetykami każdego dnia. Sam proces ścinania polega na skracaniu włosów warstwami – kosmyki znajdujące się na zewnętrznej części są krótsze niż te po stronie wewnętrznej.

Zobacz też:
Popielate blondy – jak uzyskać i jak pielęgnować? Do jakiego typu urody pasuje ten chłodny kolor włosów? Jak uzyskać stalowy odcień blondu?

Jak obciąć długie włosy samodzielnie w domu?

Zastanawiasz się, jak samodzielnie obciąć włosy? Wcale nie jest to takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Warto w tym celu wykorzystać prostą i szybką metodę „na kucyka”. Jak to zrobić? Na początku, rozczesz wilgotne włosy i zrób przedziałek na środku. Następnie podziel je na dwie równe części w okolicach uszu po lewej i prawej stronie. Zwiąż pierwsze pasma na czubku głowy i zawiąż na nich gumkę. Zwróć uwagę, aby włosy były starannie wygładzone oraz skróć końce o odpowiednią długość. Następnie weź jedno pasmo skróconych włosów i połącz z włosami znajdującymi się z tyłu głowy – również zwiąż je gumką i zetnij do odpowiedniej długości.

Jak wybrać odpowiednie cięcie?

Jak obciąć długie włosy, żeby się ładnie układały? Ważne jest również to, aby wybrać odpowiednią fryzurę do swojego typu urody, kształtu twarzy, preferencji, rodzaju włosów, a nawet trybu życia. Osoby zabiegane, które nie mają czasu na ich stylizację, częściej wybierają fryzury łatwe w utrzymaniu. Co więcej, niektóre cięcia lepiej komponują się z określonym kształtem twarzy. Za pomocą odpowiedniej fryzury możesz uwydatnić swoje rysy oraz się optycznie odmłodzić.

Co zrobić, żeby włosy po cięciu się dobrze układały? Postaw na odpowiednią pielęgnację

Niedawno zmieniłaś fryzurę i chciałabyś, żeby twoje włosy się lepiej układały? Po pierwsze, powinnaś pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji, takiej jak regularne mycie starannie dobranymi produktami oraz nawilżanie z użyciem odżywek i maseczek. Ważne jest unikanie stylizowania fryzury na gorąco – wybieraj letnie lub chłodne nawiewy suszarki. Po drugie, używaj odpowiednich narzędzi i preparatów do układania włosów, takich jak drobne grzebienie lub pianki i lakiery.

Jak obciąć długie włosy, żeby się ładnie układały? Widzisz już, że istnieje wiele różnych metod nadawania fryzurze odpowiedniego kształtu. Możesz wypróbować je w domowym zaciszu albo skorzystać z usług fryzjera.

Powiązane artykuły:

Archiwum: styczeń 2023