Ellanse – modelowanie twarzy i nadanie jej objętości

Ellanse to rodzaj wypełniaczy skórnych, które stymulują tkanki do produkcji kolagenu. Stosowane są w wolumetrii, gdzie skutecznie odmładzają i ujędrniają skórę. Poznaj ich wszystkie właściwości.

ellanse

Naturalny i zdrowy wygląd, to marzenie niejednej kobiety. Ellanse w porównaniu do innych wypełniaczy, działają przez dłuższy czas. Lifting, czy modelowanie twarzy, to jedne z wielu korzyści, jakie płyną z ich stosowania. Bezpieczeństwo takiego zabiegu zachęci z pewnością nawet najbardziej wymagających. Istotny jest fakt, że nie tylko taki produkt wypełnia tak, jak kwas hialuronowy. Dodatkowo stymuluje on tkanki, dzięki czemu jest to tak skuteczny sposób odmładzania.

Jak działa Ellanse?

ellanse turban

Podstawową substancją znajdującą się w wypełniaczu Ellanse jest polikaprolakton. Jego cząsteczki cechuje idealne gładka powierzchnia. Jest on równomiernie rozłożony w całym preparacie. Zabieg Ellanse w połączeniu z tkankami pacjenta, tworzą idealną całość. Pewnego rodzaju naturalny implant jest estetyczny i skuteczny. Efekt może się utrzymywać nawet do kilku lat, zależnie, który rodzaj preparatu będzie wybrany przez pacjenta.

Można wybrać spośród takich jak:

 • S (efekt – około 12 miesięcy);
 • M (efekt – około 18 miesięcy);
 • L (efekt – około 24 miesiące);
 • E (efekt – przez co najmniej 36 miesięcy).

Dzięki temu, że obecność preparatu w tkankach stymuluje do produkcji własnego kolagenu oraz elastyny, jego skuteczność jest bardzo wysoka. Co istotne efekt utrzymuje się na tym samym poziomie przez cały czas planowego działania.

Ellanse – przebieg zabiegu

ellanse buzia

Tak jak przy każdym zabiegu na początku należy wykonać konsultację z lekarzem, który specjalizuje się w dziedzinie medycyny estetycznej. Wówczas ewentualne przeciwwskazania wykluczą wykonanie wolumetrii. Nie tylko należy wybrać miejsce problematyczne, gdzie będzie wykonana aplikacja, ale również zostanie dobrany rodzaj preparatu.

Zabieg Ellanse można przedstawić w kilku krokach.

 1. Zaaplikowanie miejscowo znieczulenia – w przypadku osób szczególnie wrażliwych.
 2. Wprowadzenie preparatu w skórę na odpowiednią głębokość – używane są w tym celu specjalna cienka kaniula.
 3. Wykonanie przez lekarza delikatnego masażu okolicy poddanej zabiegowi – wspomoże to naturalne rozmieszczenie preparatu w tkankach.
 4. Zabieg trwa około 30 minut.
Zobacz też:  Laserowe usuwanie przebarwień – na czym polega i kto powinien z niego skorzystać? Czy istnieją przeciwwskazania do laseroterapii?
ellanse masaż

Wskazania do zabiegu

Zabieg Ellanse ma przede wszystkim poprawić jakość skóry oraz jej wygląd. Niektóre defekty odejdą w zapomnienie. W przypadku zabiegu takiego jak ten możliwe jest wypełnienie nawet głębokich bruzd i zmarszczek. Drugą główną funkcją poza wypełnieniem zmarszczek jest modelowanie kształtu twarzy.

Najczęściej wykonuje się:

 • uwypuklenie kości policzkowych;
 • modelowanie linii żuchwy;
 • korekcja podbródka;
 • modelowanie nosa;
 • modelowanie brody;
 • wypełnienie skroni;
 • unoszenie linii brwi.

Przeciwwskazania

ellanse oczy

Przeczytaj poniższe podpunkty i sprawdź, czy możesz mieć wykonany zabieg wolumetrii z użyciem preparatu Ellanse.

Osoby, którym nie należy podawać tej substancji, to:

 • kobiety w ciąży oraz karmiące piersią;
 • osoby chore na cukrzycę (szczególnie tą nieuregulowaną);
 • poważne choroby układu krążenia (nadciśnienie tętnicze, niewydolność krążenia, choroba niedokrwienna serca);
 • aktywne nowotwory;
 • choroby autoimmunologiczne.

Podsumowanie

ellanse uśmiech

Efekt zabiegowy jest natychmiastowy. Użycie polikaprolaktonu wzmacnia gęstość i jędrność skóry, dając zaraz po podaniu naturalny efekt wypełnienia. Dzięki medycynie estetycznej młody wygląd jest możliwy przez dłuższy czas. Dla wielu pacjentów ważne jest to, że bezpośrednio po zabiegu widoczne skutki uboczne są znikome, dzięki czemu od razu może wrócić do codziennych czynności. Możliwe jest jedynie niewielkie zaczerwienienie, obrzęk bądź siniak. Wypełniacz taki jak ten stymuluje produkcję własnego kolagenu i elastyny, co zadowoli nawet najbardziej wymagających pacjentów.Powiązane artykuły:
Anna Kwiatkowska
pasjonatka tematyki beauty, od zawsze na bieżąco z trendami w kosmetyce pielęgnacyjnej i make-upowej. Kocha modę. Jej najnowszą pasją jest zdrowe odżywianie, stara się też żyć coraz bardziej ekologicznie.

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Podobne artykuły w kategorii: Zabiegi na twarz