Doskonałe ciało bez siłowni – poznaj truSculpt flex!

Wielu z nas w pogoni za idealnym ciałem spędza całe godziny na siłowni. Niestety, nie dla każdego jest to prawdziwa przyjemność. Co więcej, efekty takiego wysiłku uzależnione są od indywidualnych uwarunkowań, nie tylko od włożonej pracy. Masz już dość nieustających, wyczerpujących ćwiczeń lub po prostu z różnych względów nie jesteś w stanie ich wykonywać? Poznaj wyjątkowy sposób na wzmocnienie mięśni – niesamowity truSculpt flex! O szczegóły zabiegu zapytaliśmy ekspertów Bieńkowscy Clinic.

modelowanie miesni bienkowscy clinic bydgoszcz scaled

Co to jest truSculpt flex?

Zabieg truSculpt flex przeprowadzany jest z pomocą innowacyjnego urządzenia amerykańskiej firmy Cutera. Polega on na stymulacji mięśni z wykorzystaniem technologii MDS – Multi Directional Stimulation. Pozwala ona na nie tylko na wzmocnienie mięśni, lecz także ich rozbudowanie, wyrzeźbienie oraz poprawę napięcia. Cały proces składa się z trzech części: fazy PREP, TONE i SCULPT.

Faza PREP to tak zwana faza przygotowawcza. Polega ona na rozciągnięciu i rozgrzaniu mięśni – można porównać to do działania treningu pilates. Jest to etap konieczny u osób, które nie wykonują regularnych ćwiczeń. W przypadku stale trenujących pacjentów można wykonać zaledwie jedną sesję lub nawet w ogóle z niej zrezygnować.

Faza TONE ma na celu zbudowanie wytrzymałości oraz siły włókien mięśniowych. W jej przebiegu mięśnie napinane są w długich skurczach do momentu wyczerpania ich siły, po czym następuje ich relaksacja.

Faza SCULPT to najbardziej intensywny, a jednocześnie finalny moment treningu. W jej trakcie uzyskuje się odpowiedni kształt oraz masę mięśni. Za sprawą szybkich i wyjątkowo intensywnych (supramaksymalnych) skurczów mięśnie są celowo uszkadzane, po czym rozpoczyna się ich odbudowa – tak samo, jak w przypadku tradycyjnego treningu.

Zabieg truSculpt flex trwa około 45 minut i powinien być wykonany w około 6-8 razy. Zazwyczaj zaleca się wykonywanie go 2 razy w tygodniu. Oczywiście, każdy pacjent otrzymuje w tej kwestii indywidualne zalecenia. Generalną zasadą jest, aby odstępy trwały co najmniej 48 godzin i nie więcej niż 7 dni. Ostateczne efekty można zauważyć już po 2-3 miesiącach.

Zalety zabiegu truSculpt flex

Z pewnością jedną z największych zalet zabiegu truSculpt flex w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy jest jego całkowita bezinwazyjność. W związku z tym pacjent nie odczuwa żadnych niedogodności i nie musi przechodzić uciążliwego okresu rekonwalescencji. Co więcej, większość pacjentów określa tę procedurę jako przyjemną, szczególnie jeśli chodzi o uczucie zmęczenia mięśni po jej wykonaniu.

Kolejnym plusem truSculpt flex jest możliwość zindywidualizowania terapii pod kątem potrzeb pacjenta. Pozwala na to między innymi zaawansowany system 16 głowic, które mogą pracować w oddzielnie dobranych sekwencjach i poziomach intensywności – tłumaczą specjaliści bydgoskiej kliniki Bieńkowscy Clinic.

Warto też pamiętać, że procedura truSculpt flex może być stosowana na rozmaitych częściach ciała – na tułowiu i kończynach. Co więcej, jest to zabieg wyjątkowo uniwersalny, pomagający pacjentom w różnych sytuacjach i o odmiennych potrzebach.

Wskazania do zabiegu truSculpt flex

Uniwersalność zabiegu truSculpt flex sprawia, że mogą z niego korzystać osoby o różnych potrzebach oraz warunkach fizycznych. Procedurę taką można przeprowadzić przede wszystkim u pacjentów, którzy:

  • potrzebują intensywnego wspomagania tradycyjnych treningów – jedna, 45-minutowa sesja daje efekty porównywalne do miesiąca ćwiczeń na siłowni!;
  • pragną wymodelować konkretną część ciała, której nie udało się wzmocnić czy wyrzeźbić podczas ćwiczeń;
  • cierpią na schorzenia kręgosłupa, często związane z silnym bólem, ze względu na osłabiony gorset mięśniowy;
  • przeszli nagły spadek wagi (w tym również pacjenci po operacjach bariatrycznych);
  • cierpią na wiotkość mięśni (w tym także kobiety po przebytej ciąży);
  • wymagają rehabilitacji, jednak mają zbyt słabe mięśnie, aby wykonywać zalecone ćwiczenia.

Zalecenia po zabiegu modelowanie sylwetki z truSculpt flex

Po przeprowadzonym zabiegu truSculpt flex pacjent właściwie natychmiast może wrócić do swoich codziennych aktywności. Zalecana jest jedynie wzmożona aktywność fizyczna, oczywiście w miarę możliwości, a także picie od 1,5 do 2,5 litra wody dziennie, zależnie od masy ciała – tłumaczą specjaliści Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy. Warto także wykonywać sesje podtrzymujące co 4 do 8 tygodni.

Chcesz wzmocnić mięśnie bez ćwiczeń? Potrzebujesz pomocy w osiągnięciu wymarzonej sylwetki lub zyskaniu większej sprawności? Koniecznie umów się na konsultację u specjalisty i ciesz się wymarzonym efektem!Powiązane artykuły:
Anna Kwiatkowska
pasjonatka tematyki beauty, od zawsze na bieżąco z trendami w kosmetyce pielęgnacyjnej i make-upowej. Kocha modę. Jej najnowszą pasją jest zdrowe odżywianie, stara się też żyć coraz bardziej ekologicznie.

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Podobne artykuły w kategorii: Medycyna estetyczna