Co to jest truSculpt flex?

Zabieg truSculpt flex przeprowadzany jest z pomocą innowacyjnego urządzenia amerykańskiej firmy Cutera. Polega on na stymulacji mięśni z wykorzystaniem technologii MDS – Multi Directional Stimulation. Pozwala ona na nie tylko na wzmocnienie mięśni, lecz także ich rozbudowanie, wyrzeźbienie oraz poprawę napięcia. Cały proces składa się z trzech części: fazy PREP, TONE i SCULPT.

Faza PREP to tak zwana faza przygotowawcza. Polega ona na rozciągnięciu i rozgrzaniu mięśni – można porównać to do działania treningu pilates. Jest to etap konieczny u osób, które nie wykonują regularnych ćwiczeń. W przypadku stale trenujących pacjentów można wykonać zaledwie jedną sesję lub nawet w ogóle z niej zrezygnować.

Faza TONE ma na celu zbudowanie wytrzymałości oraz siły włókien mięśniowych. W jej przebiegu mięśnie napinane są w długich skurczach do momentu wyczerpania ich siły, po czym następuje ich relaksacja.

Faza SCULPT to najbardziej intensywny, a jednocześnie finalny moment treningu. W jej trakcie uzyskuje się odpowiedni kształt oraz masę mięśni. Za sprawą szybkich i wyjątkowo intensywnych (supramaksymalnych) skurczów mięśnie są celowo uszkadzane, po czym rozpoczyna się ich odbudowa – tak samo, jak w przypadku tradycyjnego treningu.

Zabieg truSculpt flex trwa około 45 minut i powinien być wykonany w około 6-8 razy. Zazwyczaj zaleca się wykonywanie go 2 razy w tygodniu. Oczywiście, każdy pacjent otrzymuje w tej kwestii indywidualne zalecenia. Generalną zasadą jest, aby odstępy trwały co najmniej 48 godzin i nie więcej niż 7 dni. Ostateczne efekty można zauważyć już po 2-3 miesiącach.

Zalety zabiegu truSculpt flex

Z pewnością jedną z największych zalet zabiegu truSculpt flex w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy jest jego całkowita bezinwazyjność. W związku z tym pacjent nie odczuwa żadnych niedogodności i nie musi przechodzić uciążliwego okresu rekonwalescencji. Co więcej, większość pacjentów określa tę procedurę jako przyjemną, szczególnie jeśli chodzi o uczucie zmęczenia mięśni po jej wykonaniu.

Kolejnym plusem truSculpt flex jest możliwość zindywidualizowania terapii pod kątem potrzeb pacjenta. Pozwala na to między innymi zaawansowany system 16 głowic, które mogą pracować w oddzielnie dobranych sekwencjach i poziomach intensywności – tłumaczą specjaliści bydgoskiej kliniki Bieńkowscy Clinic.

Zobacz też:
Mikropigmentacja skóry głowy. Mało inwazyjny zabieg optycznego zagęszczania włosów

Warto też pamiętać, że procedura truSculpt flex może być stosowana na rozmaitych częściach ciała – na tułowiu i kończynach. Co więcej, jest to zabieg wyjątkowo uniwersalny, pomagający pacjentom w różnych sytuacjach i o odmiennych potrzebach.

Wskazania do zabiegu truSculpt flex

Uniwersalność zabiegu truSculpt flex sprawia, że mogą z niego korzystać osoby o różnych potrzebach oraz warunkach fizycznych. Procedurę taką można przeprowadzić przede wszystkim u pacjentów, którzy:

  • potrzebują intensywnego wspomagania tradycyjnych treningów – jedna, 45-minutowa sesja daje efekty porównywalne do miesiąca ćwiczeń na siłowni!;
  • pragną wymodelować konkretną część ciała, której nie udało się wzmocnić czy wyrzeźbić podczas ćwiczeń;
  • cierpią na schorzenia kręgosłupa, często związane z silnym bólem, ze względu na osłabiony gorset mięśniowy;
  • przeszli nagły spadek wagi (w tym również pacjenci po operacjach bariatrycznych);
  • cierpią na wiotkość mięśni (w tym także kobiety po przebytej ciąży);
  • wymagają rehabilitacji, jednak mają zbyt słabe mięśnie, aby wykonywać zalecone ćwiczenia.

Zalecenia po zabiegu modelowanie sylwetki z truSculpt flex

Po przeprowadzonym zabiegu truSculpt flex pacjent właściwie natychmiast może wrócić do swoich codziennych aktywności. Zalecana jest jedynie wzmożona aktywność fizyczna, oczywiście w miarę możliwości, a także picie od 1,5 do 2,5 litra wody dziennie, zależnie od masy ciała – tłumaczą specjaliści Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy. Warto także wykonywać sesje podtrzymujące co 4 do 8 tygodni.

Chcesz wzmocnić mięśnie bez ćwiczeń? Potrzebujesz pomocy w osiągnięciu wymarzonej sylwetki lub zyskaniu większej sprawności? Koniecznie umów się na konsultację u specjalisty i ciesz się wymarzonym efektem!Powiązane artykuły:
Archiwum: lipiec 2021