Dezodoranty różnego rodzaju mają jedną podstawową funkcję – niwelowanie nieprzyjemnego zapachu. Stopy pocą się najbardziej intensywnie, szczególnie latem, kiedy nie można pozwolić sobie np. na lżejsze obuwie. Czy dezodorant do stóp jest w stanie zahamować ten proces? 

Dezodorant do stóp – co to jest?

Dezodorant do tej części ciała to najczęściej spray do stóp. Wyglądem nie różni się od klasycznych antyperspirantów aplikowanych pod pachą. To kosmetyk, który można stosować okazjonalnie lub regularnie. Składniki w nim zawarte mają za zadanie niwelować nieprzyjemny zapach, a także minimalizować sam proces pocenia.

Nadmierna potliwość stóp – uciążliwy problem

Antyperspiranty do nóg nie spowodują, że nagle stopy przestaną się pocić! To konieczna reakcja organizmu służąca termoregulacji. Stopy oraz dłonie to jedne z obszarów, gdzie występuje najwięcej gruczołów potowych. Na samo pocenie wpływa wiele czynników, od genetycznych po stres i tryb życia. Z tego powodu dezodorant do stóp jest przydatny dla osób, które żyją w ciągłym biegu.

O tym pamiętaj!

Musisz zdać sobie sprawę, że zaniedbana skóra stóp jest idealnym środowiskiem do rozwoju drobnoustrojów. Nieoddychające obuwie i niewystarczająca higiena to tylko niektóre z nielicznych powodów, które również mają na to wpływ. Dezodoranty do stóp działają przede wszystkim antybakteryjnie. Ich użycie zapobiegnie nieprzyjemnym chorobom.

Czy dezodorant do stóp to produkt dla ciebie?

Być może zastanawiasz się, czy antyperspiranty do nóg to produkty, które powinny cię zainteresować. Tak naprawdę sprawdzą się u każdego, nie tylko u osób, które borykają się z nadmierną potliwością. Dają uczucie komfortu i ulgi w upalne dni. Wiele z nich ma też funkcję chłodzącą. To kosmetyk polecany szczególnie dla osób:

  • odczuwających dyskomfort związany z nieprzyjemnym zapachem stóp;
  • borykających się z nadmierną potliwością;
  • szukających ochłodzenia w upalne dni;
  • podatnych na schorzenia stóp o podłożu grzybiczym.
Zobacz też:
Wszystko, co musisz wiedzieć na temat peelingowania stóp

Preparaty na pocenie nóg – działanie

Wszystkie dezodoranty do stóp działają bardzo podobnie. Są przede wszystkim:

  • przeciwbakteryjne;
  • przeciwgrzybicze;
  • aromatyzujące;
  • chłodzące;
  • przeciwobrzękowe – tylko w przypadku niewielkiej opuchlizny.

Spray do stóp – poprawny sposób aplikacji

Kosmetyki do stóp w sprayu powinny być aplikowane zawsze tuż po myciu. Prawidłowe użycie zwiększa efektywność działania. Istnieją też takie formy dezodorantów, w których producent zaleca pryskanie stóp przez skarpetkę. 

Dezodorant do stóp – dostępność i cena

Antyperspiranty do nóg znajdziesz teraz w każdej drogerii. Dostępne są cały rok, nie tylko latem. Ich koszt także nie jest duży, bo dobrej jakości produkt kupisz za średnio 20 zł. Warto też pytać o nie w zaufanej aptece.

Dezodorant do stóp to produkt, który może stosować każdy. Nie zrobi krzywdy, a na pewno przyczyni się do odczuwania większego komfortu w ciągu dnia.Powiązane artykuły:
Archiwum: luty 2022