Kosmetyki

Właściwości ochronne masła kakaowego przy opalaniu skóry

Lubisz się opalać i chcesz zadbać o ochronę swojej skóry? Zwykły krem z filtrem to dla Ciebie za mało? Szukasz sprawdzonego produktu pielęgnacyjnego i nawilżającego i regeneracyjnego? Sprawdź właściwości masła kakaowego i poczuj różnicę w dotyku, wyglądzie i kondycji swojej skóry.

Co to jest masło kakaowe i co można odnaleźć w jego składzie?

Naturalny kosmetyk, jakim jest masło kakaowe, od lat cieszy się popularnością ze względu na wiele zastosowań. Idealnie nadaje się do czynności pielęgnacyjnych, jak i przyspiesza regenerację skóry. Co więcej, dokładnie ją nawilża, a także niweluje wszelkie podrażnienia, nadając jednocześnie ciekawy kolor.

Tłuszcz kakaowy, czyli inaczej masło kakaowe, pozyskuje się z nasion kakaowca. Można je rozpoznać po twardej i zbitej konsystencji oraz po charakterystycznym jasnobrązowym kolorze, a także czekoladowym zapachu.

Jest ono wykorzystywane w kosmetykach ze względu na uleganiu topnieniu pod wpływem ciepła ludzkiego ciała. Tym samym produkty z nim w składzie łatwo się nakładają i rozprowadzają, a także wchłaniają w głębokie warstwy skóry.

Dużym atutem tłuszczu kakaowego jest bogactwo substancji odżywczych w jego składzie. Wyróżnić należy:

 • witaminy A i E;
 • nasycone i nienasycone kwasy tłuszczowe;
 • alkaloidy;
 • minerały, takie jak wapń, potas, żelazo i magnez;
 • polifenole;
 • sterole roślinne.

Dzięki powyższym substancjom nie sposób odmówić masłu kakaowemu działania ochronnego i odżywczego działania na skórę.

W jaki sposób masło kakaowe chroni skórę podczas opalania?

Korzystne działanie masła kakaowego zapewnia m.in.:

 • stymulację produkcji kolagenu;
 • regenerację oparzeń;
 • zapobieganie przesuszaniu;
 • wygładzenie zrogowaciałego naskórka;
 • stworzenie na skórze warstwy ochronnej.

Dzięki licznym właściwościom masła kakaowego skóra otrzymuję swoistą ochronę. Przede wszystkim za jego pomocą oparzenia słoneczne są rzadsze, a co więcej, stosując tłuszcz kakaowy przed kąpielą słoneczną, skóra staje się wygładzona, a także zapobiega się powstawaniu przebarwień. Co więcej, kosmetyk ten chroni skórę przed nadmiernym parowaniem wody, co wzmaga procesy regeneracyjne.

Zobacz też:
Znak recyklingu – co oznaczają symbole umieszczane na opakowaniach?

Jakie właściwości ochronne wykazuje masło kakaowe w aspekcie opalania?

Jednym z atutów tłuszczu kakaowego są jego właściwości ochronne skóry przed szkodliwym działaniem promieniowania ultrafioletowego ze względu na zawarte w nim naturalnych filtrów przeciwsłonecznych. Warto jednak mieć na uwadze, że działanie to jest raczej niewielkie, przez co istnieje konieczność nakładania na skórę kremów z filtrem. O dodatkowej ochronie warto pamiętać szczególnie w sytuacjach, kiedy planuje się dłuższy pobyt na pełnym słońcu.

Tworząc treść tego artykułu inspirowaliśmy się materiałami ze strony: https://gemini.pl/poradnik/artykul/maslo-kakaowe-a-opalanie-jaki-ma-wplyw-na-opalenizne/ 

Nawilżenie skóry, a jej ochrona dzięki masłu kakaowemu

Mając na uwadze właściwości ochronne, nie sposób pominąć szczegółowego omówienia aspektu nawilżenia skóry. Dzięki tłuszczowi kakaowemu skóra odznacza się wyższym poziomem nawilżenia, co z kolei przekłada się na większą podatność na opalanie z jednoczesną odpornością na potencjalne poparzenie i podrażnienie.

Podsumowując, można stwierdzić, że masło kakaowe to naturalny kosmetyk o szerokim zastosowaniu. Duże znaczenie dla skóry ma jednak fakt, iż jest to naturalna warstwa filtra przeciwsłonecznego, który chroni skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Opalanie dotąd nie było tak proste i bezpieczne. Aby móc cieszyć się zdrową, odżywioną i pięknie wyglądającą opalenizną, zdecydowanie warto sięgnąć po produkty z masłem kakaowym.Powiązane artykuły:

Dodaj komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne wpisy: