Zabiegi SPA są popularne od dawna. Sanitas per aquas – zdrowy dzięki wodzie – jest sentencją znaną już ze starożytnego Rzymu, choć o zabiegach SPA wielu z nas myśli jak o kosmetycznej nowince.

Przyjemne z pożytecznym, czyli połącz relaks z turystyką

Chcesz maksymalnie wykorzystać wolny weekend? Postaw na wypoczynek w hotelu SPA znajdującym się w atrakcyjnej okolicy. W górskich i nadmorskich miejscowościach takich ofert jest wiele. Wolisz bardziej kameralną atmosferę? Jeśli tak, docenisz takie obiekty, jak leżący w pobliżu Borów Tucholskich Hanza Pałac. Spacery po lesie i leśną terapię możesz tu połączyć z zabiegami, dzięki którym poprawisz swój wygląd i odzyskasz dobry nastrój. 

Na jakie zabiegi możesz postawić? 

Lista zabiegów SPA, dzięki którym w ciągu weekendu możesz skutecznie odzyskać dobrą formę, jest długa. Z których z nich Polki i Polacy korzystają najczęściej podczas wizyt w salonach odnowy biologicznej?

Masaże to podstawa!

W ośrodkach SPA możesz zdecydować się przede wszystkim na masaże. Wykonują je specjaliści. Jakie wersje tych zabiegów można wyróżnić i które z nich wybrać?

Masaże lecznicze 

Jeśli twoim priorytetem jest troska o zdrowie, możesz postawić na zabiegi lecznicze. Dzięki nim rozprawisz się z uciążliwymi bólami oraz zwiększysz swoją sprawność. Z masażu leczniczego możesz skorzystać w chwili, gdy męczą cię nadmierny stres lub problemy związane z siedzącym trybem życia. Pamiętaj jednak, by oddać się w ręce profesjonalistów, którzy mają odpowiednie kwalifikacje do wykonywania takich zabiegów. 

Masaże aromaterapeutyczne

Masaże z dodatkiem olejków eterycznych mogą czynić cuda. Taka forma aromaterapii pozwala skuteczniej łagodzić ból lub stres i zwalcza bezsenność. Kluczem do sukcesu jest tu wybór odpowiednich olejków, wśród których największą popularnością cieszą się:

Masaż w służbie piękna

Chcesz poprawić krążenie i wyglądać młodziej? I tu dobry masaż może okazać się cennym wsparciem. Odpowiednio wykonany, pozytywnie wpłynie na elastyczność skóry oraz wesprze proces jej regeneracji. Masaż twarzy, popularny wśród pań pragnących pozbyć się pierwszych zmarszczek, jest na to najlepszym dowodem.

Zobacz też:
Wyjazd do SPA, czyli jak przygotować ciało do lata

Ciepły torf

Do zabiegów z ciepłym torfem wykorzystuje się naturalny surowiec, który wciąż zaskakuje swoimi prozdrowotnymi właściwościami. W SPA wyjątkowo cenna jest borowina, czyli torf z obumarłej roślinności bagiennej. Okłady i kąpiele z dodatkiem takiej substancji to przede wszystkim świetnie wsparcie w walce ze stanami zapalnymi oraz bólami mięśni czy stawów. Zapewniają lepsze odżywienie skóry, która otrzymuje solidną porcję ważnych dla jej formy składników mineralnych i witamin.

Sauna sucha i parowa

Relaks w saunie przyniesie ci wiele korzyści dla zdrowia i urody. Dzięki niemu poprawisz metabolizm i skutecznie oczyścisz organizm ze szkodliwych toksyn, co przełoży się na lepszy wygląd skóry. Na pobycie w saunie sporo zyskają też twój układ krążenia oraz naturalna odporność organizmu. Bez względu na to, czy postawisz na saunę parową czy suchą, możesz w prosty sposób rozprawić się z wieloma uciążliwymi przypadłościami. 

Peelingi

Peeling ciała to prosty sposób na poprawę wyglądu skóry, a dokładniej – oczyszczenie jej z martwego naskórka. Jeśli postanowisz skorzystać z takiego zabiegu, pomożesz swej skórze szybciej się zregenerować, co w istotny sposób wpłynie i na twój wygląd, i na zdrowie. Wyrównany koloryt oraz lepsze krążenie to kolejne powody, dla których podczas wypoczynku w SPA warto wybrać peeling.

Zabiegi SPA to szansa na relaks i udany wypoczynek. W prosty sposób poprawią twoje samopoczucie i urodę. Im lepiej dopasujesz ofertę wypoczynku w SPA do swoich potrzeb, tym lepsze efekty osiągniesz, a weekend spędzony w taki sposób na długo zapisze się w twojej pamięci.Powiązane artykuły:
Archiwum: czerwiec 2021