Tatuaż na przedramię cieszy się powodzeniem wśród wielu osób. Co ciekawe, jest to jedno z popularniejszych miejsc wybieranych na pierwsze w życiu dziary. Co jest tego powodem? Czy tatuaż na przedramieniu boli i jakie wzory są najczęściej wybierane? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Tatuaż na ręce – dlaczego jest tak popularny?

Tatuaz na rece dlaczego jest tak popularny

Nie da się ukryć, że tatuaże na ręce, w szczególności te wykonywane na przedramieniu, cieszą się ogromną popularnością. Wiele osób, które decydują się na swój pierwszy w życiu tatuaż, wybierają właśnie ten obszar skóry. Dlaczego tak jest?

Ból podczas tatuowania przedramienia

tatuaż na przedramię robienie tatuażu

Każdy, kto interesuje się przenoszeniem wzorów na skórę, z pewnością zdaje sobie sprawę, że nie jest to komfortowe uczucie. Poziom bólu jest jednak uzależniony od pewnych czynników, z których najważniejsze są:

 • próg bólu u danej osoby;
 • wybór miejsca na tatuaż.

Odczuwanie bólu jest bardzo indywidualną kwestią. Osoby o większej wrażliwości powinny dokładnie przemyśleć wybór miejsca na swój pierwszy tatuaż. Ozdabianie przedramienia tatuażem (po zewnętrznej stronie) nie powoduje dużego bólu – dlatego decyduje się na nie wiele osób. Warto jednak dodać, że wewnętrzna część ręki jest bardziej unerwiona, dlatego tu dyskomfort może być większy.

Tatuaż na przedramieniu a miejsce pracy

Akceptacja widocznych tatuaży jest w społeczeństwie coraz powszechniejsza. Mimo to wielu pracodawców nadal nie patrzy na nie przychylnie. Duże, wyraźne wzory uchodzą za nieprofesjonalne, a ich właściciele nierzadko mają problem ze znalezieniem zatrudnienia. W takiej sytuacji warto zdecydować się na tatuaż na przedramię. Schowany pod ubraniem nie zwróci niczyjej uwagi i nie powinien powodować problemów w miejscu pracy.

Pielęgnacja tatuażu na przedramieniu

Tatuaż na przedramieniu, tak jak każdy inny, wymaga odpowiedniej troski. Ważne są w szczególności pierwsze tygodnie po jego wykonaniu. Co ma wpływ na gojenie się tatuażu na przedramieniu?

 • Przestrzeganie zaleceń tatuatora – każdy profesjonalista powinien poinformować klienta o odpowiedniej pielęgnacji dziary. Delikatne przemywanie bez namaczania, stosowanie kremów oraz ochrona przed promieniami UV pomogą w szybszym gojeniu.
 • Zdolności regeneracyjne danego organizmu – każde ciało inaczej reaguje na tatuaże. U jednych zagoi się on bardzo szybko, u innych może to potrwać znacznie dłużej.
 • Dobór odpowiednich preparatów – w przypadku świeżych tatuaży należy dokładnie przestrzegać zaleceń tatuatora i stosować wyłącznie zatwierdzone przez niego preparaty. Mocno perfumowane kosmetyki lub te z dużą zawartością alkoholu mogą podrażniać skórę.
Zobacz też:
Bariera hydrolipidowa, czyli sposób na podrażnioną i nadwrażliwą skórę

Tatuaż na przedramieniu – modne wzory

Moda na wzory tatuaży stale się zmienia. To, co było popularne dekadę temu, dzisiaj nie budzi już zainteresowania. Mimo to istnieje wiele wzorów, które zdają się nie tracić na popularności. Które z nich wybierają mężczyźni, a które kobiety?

Tatuaż męski przedramię

Tatuaz meski przedramie

Tatuaż na przedramieniu jest jednym z popularniejszych, które widuje się u panów. Dobrze wykonana dziara na ręce prezentuje się atrakcyjnie, podkreśla mięśnie, a ponadto może służyć jako zachęta do nawiązania rozmowy z obiektem zainteresowań. Które wzory tatuażu męskiego na przedramię nie wychodzą z mody?

 • motyw zwierząt, np. wilk, jeleń lub tygrys;
 • wzór zegara;
 • tatuaż z mapą lub kompasem;
 • motyw z filmu – np. produkcje o superbohaterach lub filmy akcji;
 • geometryczne wzory.

Damski tatuaż na przedramieniu 

Panie, które wybierają na swój tatuaż miejsce na przedramieniu, stanowią dość szeroką grupę. Kierują się jednak nieco innymi preferencjami co do wzorów niż mężczyźni – zazwyczaj są one dużo delikatniejsze i mniejsze niż te, które tatuują sobie mężczyźni. Czego możemy się spodziewać w przypadku damskiego tatuażu na przedramię? Oto najpopularniejsze opcje:

 • motywy florystyczne – szczególnie popularne są kompozycje z różami;
 • symbol serca;
 • tatuaż w formie cytatu;
 • wzór ze zwierzętami, np. ważką, motylem, kotem.

Tatuaż na przedramię cieszy się niegasnącą popularnością. Jeżeli myślisz o ozdobieniu swojego ciała po raz pierwszy, to właśnie ręka jest miejscem, które warto rozważyć w pierwszej kolejności. 

Tatuaż na przedramię — zdjęciaPowiązane artykuły:
Archiwum: luty 2022