Ciągłe życie w biegu nie jest obojętne dla twoich stóp. Po całym dniu stają się one opuchnięte, zaczerwienione i często po prostu bolą. Odpowiedni kosmetyk może przynieść ci prawdziwą ulgę. Sól do stóp potrafi zdziałać cuda. Dodatkowo jest bardzo przyjemna w użyciu. W drogeriach znajdziesz różne warianty produktu. Jak wybrać odpowiedni dla siebie?

Sól do nóg – czy to kosmetyk stworzony dla ciebie?

Sól do nóg – w czym tak naprawdę mogłaby ci pomóc? Przecież nie czujesz zmęczenia czy dysfunkcji kończyn dolnych. Okazuje się jednak, że na rynku kosmetycznym znajdziesz wiele rodzajów soli. Możesz wybierać w produktach:

Sól do stóp – niedocenione działanie

Każda sól do moczenia stóp będzie świetnie relaksować po całym dniu, szczególnie tym aktywnym. Jeśli tylko odpowiednio przygotujesz kąpiel, natychmiast odczujesz różnicę. Kosmetyki takie jak sól do stóp możemy podzielić ze względu na ich działanie. 

Sól do zmęczonych nóg

To produkt, którego zadaniem jest poprawa krążenia w stopach. Znajdziesz w nim wyciągi roślinne z:

  • kasztanowca;
  • arniki;
  • lawendy;
  • szałwii. 

Sól do zmęczonych nóg likwiduje uczucie tzw. ciężkich nóg i przynosi niesamowitą ulgę. 

Sól odświeżająca

Kosmetyk pomocny nie tylko latem. Ze względu na dodatek m.in. mentolu doskonale odświeża. Często znajdziesz w nich olejki eteryczne o działaniu ściągającym oraz antybakteryjnym, np. z drzewa herbacianego. Ta sól do stóp jest przeznaczona szczególnie dla osób z nadmierną potliwością.

Zobacz też:
Sól do kąpieli – jakie ma właściwości i dlaczego warto ją stosować? Poznaj sekrety soli kąpielowej

Sól silnie odżywcza

Jej zadaniem jest przede wszystkim odpowiednia pielęgnacja naskórka. Bardzo często używa się jej podczas wykonywania pedicure w salonach kosmetycznych. Zawiera mocznik, ale także naturalne oleje. Ma za zadanie mocno zmiękczyć oraz nawilżyć skórę.

Sól specjalistyczna

Sól do stóp może być także pomocna w leczeniu niektórych schorzeń, np. o podłożu grzybiczym. W takich produktach znajdziesz przede wszystkim olejek herbaciany, a także ekstrakt z kory dębu. 

Cena przyjazna dla twojego portfela

Zakup odpowiedniej soli do nóg nie zrujnuje twojego domowego budżetu. Oczywiście dostępne są wersje tańsze i droższe tak jak w przypadku większości kosmetyków. W każdej drogerii znajdziesz opcję dostosowaną do swoich potrzeb. Ceny zaczynają się już od ok. 15 zł. Często produkt ten można kupić w pojedynczych saszetkach. 

Sól do nóg – jak stosować?

Do moczenia stóp potrzebujesz przede wszystkim odpowiednio dużej miski. Nalej do niej ciepłej wody, a następnie wsyp zalecaną ilość soli. Pamiętaj, że każdy producent może zalecać inne proporcje, które mają dać pożądany efekt. Mocz stopy przez minimum 15 minut. Zabieg możesz powtarzać nawet codziennie!

Czy sól do stóp to produkt dla każdego? Zdecydowanie tak! Wyjątkiem są na pewno otwarte rany i indywidualne zalecenia, np. od lekarza. We wszystkich innych przypadkach już za kilkanaście złotych możesz się cieszyć domowym SPA. Sprawdź, a na pewno nie pożałujesz!Powiązane artykuły:
Archiwum: luty 2022