Dlatego tak wiele osób wykorzystuje ten kosmetyk w codziennej pielęgnacji? Serum na przebarwienia wyrównuje koloryt skóry, likwidując wszelkie nieestetyczne plamy pigmentacyjne, a do tego zapobiega powstawaniu nowych. Jeśli doświadczasz problemów skórnych (np. po trądziku), powinien być to produkt właśnie dla ciebie. Sprawdzi się jednak przede wszystkim w walce z hiperpigmentacją, czyli plamami na twarzy. Przekonaj się, dlaczego warto wypróbować takie serum, jak go używać i ile kosztuje. Czytaj więcej już teraz!

Serum na przebarwienia – czym jest hiperpigmentacja i jak ją leczyć?

Serum na przebarwienia to przebadany i bardzo skuteczny kosmetyk. Jest wykorzystywany w medycynie i kosmetologii do codziennej pielęgnacji problematycznej skóry. Cenią go osoby zmagające się z nieestetycznymi zmianami pigmentacyjnymi. Czym są te zmiany i skąd się biorą? Hiperpigmentacja powstaje wskutek uogólnionych bądź miejscowych zaburzeń w pracy melanocytów. Te ostatnie to oczywiście komórki odpowiedzialne za wytwarzanie melaniny. To właśnie ona barwnikiem odpowiadającym za koloryt skóry. Hiperpigmentacja zachodzi więc wtedy, gdy na cerze powstają plamy.

Skąd się biorą plamy na skórze?

Hiperpigmentacja może mieć wiele źródeł, a same przebarwienia na skórze da się bardzo łatwo dostrzec. Co powoduje takie niekorzystne zmiany? Do czynników wywołujących plamy na skórze należą:

 • zaburzenia gospodarki hormonalnej (występujące zwłaszcza w czasie ciąży) – masz wtedy do czynienia ze zjawiskiem określanym jako „ostuda”;
 • promieniowanie ultrafioletowe, czyli pochodzenia słonecznego – zbyt długie przebywanie na słońcu nie jest zdrowe dla skóry. Powstają m.in. piegi na ramionach, plecach i twarzy;
 • starzenie się organizmu – na cerze pojawiają się tzw. plamy starcze. Niestety, mogą one być zarzewiem zmian nowotworowych, dlatego trzeba je kontrolować i skonsultować z dermatologiem;
 • przyjmowanie leków – niektóre leki mogą uwrażliwiać skórę na niebezpieczne działanie promieni słonecznych. Należą do nich m.in. środki hormonalne, antybiotyki, suplementy diety z dziurawcem w składzie i leki antyarytmiczne;
 • ospa;
 • trądzik;
 • stany zapalne;
 • odczyny alergiczne.

Serum na przebarwienia jako broń przeciw plamom

Zdarza się, że po trądziku, ospie, odczynach alergicznych i stanach zapalnych zostają na ciele nieestetyczne blizny. Właśnie w takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem będzie serum na przebarwienia, które chroni skórę przed nowymi plamami i rozjaśnia istniejące. Kosmetyk możesz nakładać nawet punktowo, na dzień lub na noc. O sposobie aplikacji powiemy nieco później. Teraz czas przybliżyć zasadę działania kosmetyku.

Jak działa serum rozjaśniające przebarwienia?

Serum rozjaśniające, podobnie jak inne preparaty tego typu, jest kosmetykiem o przebadanym składzie, skutecznym działaniu i skoncentrowanej formule. Jakie efekty można uzyskać po zastosowaniu takiego produktu w codziennej pielęgnacji? Oto one:

 • skuteczne niwelowanie wszelkich przebarwień, w tym również tych związanych z nieestetycznym pękaniem naczyń krwionośnych;
 • efektywne hamowanie procesu wytwarzania melaniny;
 • najlepsza ochrona przed UV, czyli przed negatywnym oddziaływaniem promieniowania ultrafioletowego na skórę;
 • skuteczna ochrona przed utratą elastyczności cery;
 • właściwe nawilżenie skóry;
 • imponujące zatrzymywanie procesów starzenia się skóry;
 • efektywna ochrona skóry przed zanieczyszczeniami;
 • złuszczanie warstwy rogowej naskórka, jeśli są na nim widoczne przebarwienia.
Zobacz też:
Olej rzepakowy – jeden z najzdrowszych tłuszczów roślinnych i jego zastosowanie w pielęgnacji

Jak widzisz, serum na przebarwienia działa wieloaspektowo. Jego właściwości i zawarte w nim substancje czynne na pewno pomogą ci w rozwiązaniu problemów ze skórą. Masz blizny po trądziku lub objawy hiperpigmentacji? Taki kosmetyk jest dla ciebie!

Właściwości serum do twarzy na przebarwienia z witaminą C

Kosmetyki na przebarwienia zawierają zazwyczaj witaminę C w postaci kwasu L-askorbinowego. Dzięki temu serum, które ma taki składnik, ogranicza pracę melanocytów i tym samym redukuje ilość wytwarzanego pigmentu. Ponadto, witamina C:

 • skutecznie złuszcza naskórek, odkrywając warstwę skóry bez plam;
 • chroni cerę przed promieniami słonecznymi;
 • spowalnia procesy starzenia się twojej skóry, zapobiegając pojawianiu się m.in. plam starczych

Jeśli zdecydujesz się na serum na przebarwienia, możesz wybrać właśnie produkt z witaminą C. Kwas L-askorbinowy ma dobroczynne właściwości, które jeszcze bardziej wzmacniają bazowe działanie kosmetyku.

Jak używać serum na przebarwienia skóry?

Jeśli szukasz dobrego serum na przebarwienia, musisz wiedzieć także, w jaki sposób je stosować. Rozpowszechnione są przede wszystkim dwie metody. Możesz oczywiście nanieść kosmetyk na większą część swojej skóry i ochronić ją przed czynnikami zewnętrznymi, np. promieniami UV. Jest także druga opcja. Wiele osób stosuje takie serum punktowo, nakładając jego niewielką ilość bezpośrednio na przebarwienia. Jak wcześniej wspominaliśmy, kosmetyk ten możesz nakładać zarówno na dzień, jak i na noc. 

Najlepsze serum na przebarwienia – cena

Kilkadziesiąt mililitrów takiego serum często kosztuje ponad sto złotych, a nawet jeszcze więcej. Drogerie i internetowe sklepy z kosmetykami oferują jednak w tych cenach najlepsze produkty. Jest więc bardzo duże prawdopodobieństwo, że cena przełoży się na jakość i serum będzie miało w swoim składzie np. kwas hialuronowy i witaminę C. Czytając opisy produktów w sieci, zwracaj uwagę na właściwości kosmetyku i jego dodatkowe walory. Czasem warto zapłacić nieco więcej, ale mocniej skorzystać z dobroczynnego wpływu serum na skórę.

Serum na przebarwienia jest przeznaczone dla każdego, niezależnie płci i wieku. Jeśli zmagasz się z problemami skórnymi, kosmetyk pozwoli je zniwelować. Serum chroni skórę przed zanieczyszczeniami środowiska i redukuje widoczność powstałych na niej plam. Pamiętaj jednak, aby kupić odpowiedni kosmetyk, czyli taki, który zawiera w składzie witaminę C, filtry UV czy nawet kwas hialuronowy. Zdecydowanie warto włączyć serum do codziennej pielęgnacji skóry nawet wówczas, jeśli przebarwienia nie są aż tak dużym problemem. Jeśli zauważysz pierwsze objawy hiperpigmentacji, łatwiej ci będzie w ten sposób zahamować powstawanie kolejnych przebarwień.Powiązane artykuły:
Archiwum: grudzień 2021