Nierównomiernie rosnące włosy bądź po prostu ich brak mogą mocno wpłynąć na wygląd, a co za tym idzie – na samoocenę. Dlatego czasem dobrym rozwiązaniem jest przeszczep brwi, który gwarantuje szybkie efekty i pozwala na pozbycie się problemu. To dobra alternatywa dla makijażu permanentnego. Dzięki transplantacji brwi w dalszym ciągu będziesz mógł dowolnie zmieniać ich kształt, jednocześnie nie obawiając się, że ogranicza cię mała liczba włosów.

Przeszczep brwi trafił do nas z USA

Przeszczep brwi pojawił się w Polsce po tym, jak stał się bardzo popularny w Stanach Zjednoczonych. Tam kobiety od dawna właśnie w ten sposób poprawiają wygląd swojej ramy oka. Dzięki temu minimalizują czas, który muszą poświęcić każdego dnia na wykonanie makijażu, i dłużej wyglądają młodo. Możesz być więc pewny, że taki zabieg nie jest niczym nowym, co minimalizuje ryzyko niepowodzenia. Ponadto podobna technologia jest wykorzystywana np. w przypadku przeszczepu brody wykonywanego u mężczyzn.

Transplantacja brwi – kiedy jest potrzebny zabieg?

Niektóre osoby naturalnie mają ubytki w brwiach lub po prostu bardzo rzadkie włosy. Inne mogą mieć problemy związane z łysieniem. Czasem nadmierne wypadanie lub brak wzrostu brwi wynika z ubytków w skórze, problemów dermatologicznych czy alergii. Warto przy tym zauważyć, że to właśnie ten element twarzy sprawia, że spojrzenie staje się wyraziste, a twoje emocje są w odpowiedni sposób odbierane przez innych ludzi. Jeśli włosów w brwiach brakuje, możesz wykonać transplantację brwi. 

Jednak nie możesz poddawać się zabiegowi lekkomyślnie. Jak każdy inny, on również może wiązać się z powikłaniami. Dlatego najpierw dokładnie przemyśl, czy na pewno chcesz poświęcić na to swoje fundusze. Transplantacja brwi może być bardzo kosztowna!

Na czym polega przeszczepu brwi?

Zabieg, który na stałe może zagęścić brwi, polega na przeszczepieniu mieszków włosowych w nieinwazyjny i prawie bezbolesny sposób. To dość naturalna metoda. Mieszki przeszczepiane są z cebulek zlokalizowanych w wybranej przez pacjenta partii głowy. 

Nim jednak do tego dojdzie, czeka cię konsultacja lekarska, w której trakcie specjalista zdecyduje, czy zabieg jest w ogóle możliwy do wykonania. Musisz pamiętać, że nawet mimo niskiej inwazyjności, specjalista może zadecydować, że np. z powodu chorób skóry nie powinieneś się mu poddawać.

Rekonwalescencja po rekonstrukcji brwi – czy jest długa?

Po zabiegu możesz spodziewać się opuchlizny, która utrzyma się przez kilka dni. Zazwyczaj znika po maksymalnie trzech, jednak jeśli masz wrażliwą skórę, sytuacja może wyglądać nieco inaczej. Na ostateczny efekt będziesz musiał jednak trochę poczekać, ponieważ włosy na łuku brwiowym odrastają zgodnie ze swoim naturalnym cyklem dopiero po ok. 8-9 miesiącach. 

Zobacz też:
Usuwanie blizn – jakie zabiegi kosmetyczne mogą Ci z tym pomóc?

Z tego powodu, jeśli masz zamiar wziąć udział np. w ważnej uroczystości, warto pomyśleć o zabiegu około roku wcześniej. Warto pamiętać, że przeszczepione włosy wyglądają identycznie, jak te naturalnie rosnące w danym miejscu, dlatego nie da się ich odróżnić gołym okiem.

Jakie są zalecenia po przeszczepie brwi?

Przede wszystkim po przeszczepie brwi koniecznie słuchaj się swojego lekarza, stosując odpowiednie kosmetyki oraz zabiegi pielęgnacyjne, jeśli takie będą ci zalecane. Przeszczepione brwi będzie trzeba podcinać, ponieważ najprawdopodobniej będą one rosły znacznie dłuższe – pochodzą w końcu z głowy. Weź też pod uwagę, że ostateczny wynik przeszczepu nie zawsze musi spełniać twoje oczekiwania i w niektórych przypadkach konieczne będzie powtórzenie zabiegu. Dlatego nastaw się na to, że nie wszystko musi pójść doskonale.

Przeszczep brwi – cena. Ile na niego wydasz?

Cena przeszczepu brwi nie jest łatwa do ustalenia. Właściwie zawsze do jej określenia niezbędna jest wcześniejsza konsultacja. W końcu w niektórych sytuacjach będzie potrzebna niemal rekonstrukcja brwi od zera, a komuś innemu może zależeć tylko np. na zakryciu źle wyglądającej blizny. 

Najlepiej zrobisz, kontaktując się ze specjalistą, aby zdobyć informacje na temat ceny przeszczepu brwi. Większość klinik wykonuje wstępną wycenę online. Wystarczy, że wyślesz zdjęcie swoich brwi i wyjaśnisz w wiadomości lub telefonicznie, o jaki zakres przeszczepu brwi ci chodzi!

Przeszczep brwi – koszt może być wysoki

Nie da się jednak ukryć, że koszt przeszczepu brwi może być dużym wydatkiem, sięgającym nawet do 10 tys. złotych. To między innymi z tego powodu wiele kobiet decyduje się jednak, aby postawić na makijaż permanentny, który jest zabiegiem zdecydowanie tańszym. Jeśli jednak uważasz, że w twoim przypadku przeszczep jest absolutną koniecznością, nie oszczędzaj na odpowiedniej klinice. Tylko stawiając na najlepszych profesjonalistów będziesz w stanie uzyskać swój wymarzony efekt.

Współcześnie przeszczep brwi nikogo już nie dziwi. Pozwala osiągnąć ładną ramę oka, nawet w sytuacji, gdy naturalne włosy praktycznie nie rosną w tym rejonie. Niestety, koszt przeszczepu bywa nadal wysoki. Oceń więc, czy ten zabieg będzie dla ciebie najlepszym wyborem.Powiązane artykuły:
Archiwum: wrzesień 2021