Peeling twarzy i ciała to czynności pielęgnacyjne, które wykonuje wiele kobiet. Zabieg ten jest dobrze znany, a jego efekty mówią same za siebie. Peeling trychologiczny jest takim samym zabiegiem, tyle że stosowanym na skórze głowy. Poprawia kondycję skóry głowy i można dzięki niemu osiągnąć imponujące rezultaty. Jeśli interesuje cię poprawa kondycji włosów i pozbycie się łupieżu, ten artykuł jest dla Ciebie! Czytaj i dowiedz się więcej o tym rodzaju peelingu!
Jak działa oczyszczający peeling trychologiczny?
Każdy rodzaj peelingu (peeling trychologiczny do skóry głowy również) polega na złuszczaniu martwego naskórka. Jeśli jest on nagromadzony, wówczas blokuje ujścia porów i prowadzi do szeregu nieprzyjemnych dolegliwości. W przypadku skóry twarzy są to najczęściej wypryski, zaś skóra głowy reaguje nadmiernym przetłuszczaniem, podrażnieniem, swędzeniem, łupieżem itp. Złuszczenie nadmiaru zrogowaciałego naskórka jest tutaj równoznaczne z dogłębnym oczyszczeniem skóry głowy, a to z kolei przekłada się na ogólny wygląd włosów. Zdrowa skóra głowy to piękne i zdrowe włosy.
Peeling do włosów trychologiczny – działanie i efekty
Jakie są konkretne korzyści z takiego peelingu?
- zminimalizowanie lub całkowite wyeliminowanie łupieżu;
- świeżość włosów na dłużej i mniej intensywne przetłuszczanie;
- lepsze wnikanie składników odżywczych w skórę głowy;
- pobudzenie krążenia skóry głowy;
- hamowanie wypadania włosów i stymulowanie wzrostu nowych;
- poprawa wyglądu fryzury.
Trychologiczny peeling do skóry głowy – rodzaje
Wyróżnia się dwa rodzaje peelingów trychologicznych:
- mechaniczny (tzw. scrub);
- enzymatyczny.
Mechaniczny peeling trychnologiczny skóry polega na wcieraniu niewielkich drobinek, które na zasadzie ścierania złuszczają martwy naskórek. Enzymatyczny peeling skóry głowy nie zawiera takich drobinek. W jego składzie znajdują się kwasy oraz enzymy i to one odpowiadają za złuszczanie naskórka. Każdy z nich należy bardzo dokładnie spłukać z włosów i skóry głowy.
Jak stosować peeling trychologiczny do skóry głowy?
Wybierając szampon oczyszczający z peelingiem lub inny tego typu gotowy produkt, należy stosować się do zaleceń producenta. Najczęściej jednak możesz używać go podobnie, jak zwykły szampon do włosów. Po delikatnym masażu przejdź do dokładnego spłukania produktu. Peelingów trychologicznych nie powinno stosować się zbyt często, gdyż mogą podrażnić skórę głowy. Wystarczy, jeśli będziesz wykonywać zabieg raz w tygodniu.
Domowy peeling trychologiczny do skóry głowy
Jeśli chcesz wykonać peeling trychnologiczny do skóry głowy, możesz także skorzystać z domowych sposobów. W tym przypadku wykorzystuje się peeling mechaniczny. Aby go przygotować, będą ci potrzebne produkty w drobinkach. Do najpopularniejszych należą:
- fusy z kawy;
- cukier;
- sól (bardzo mocny peeling, nie jest zalecany do podrażnionej skóry głowy);
- zmielone płatki owsiane;
- węgiel aktywny.
Jak zrobić domowy peeling do skóry głowy?
- Przygotuj niewielką ilość szamponu lub odżywki do włosów (mniej więcej tyle, ile zwykle używasz).
- Dodaj wybrany produkt w drobinkach i wymieszaj całość.
- Rozprowadź peeling, delikatnie masując skórę głowy.
- Po kilku minutach dokładnie spłucz włosy, pozbywając się z nich wszystkich drobinek.
Stosowanie peelingu trychologicznego w pielęgnacji włosów – dla kogo?
Z zalet peelingu trychologicznego możesz skorzystać, jeśli czujesz, że w ten sposób możesz poprawić wygląd i kondycję swoich włosów. W szczególności jednak jest on polecany osobom, których włosy straciły blask i obfitość, mają skłonność do przetłuszczania się i łupieżu. Jeśli jednak masz wrażliwą skórę głowy, trzeba zachować szczególną ostrożność. Jeśli zauważasz, że taki zabieg ci nie służy, zrezygnuj z niego. Możesz też zmienić kosmetyk (lub produkt bazowy, w przypadku domowych peelingów).
Peeling trychologiczny może przynieść spektakularne efekty, ale pod warunkiem, że jest on wykonywany regularnie. Ogromny wybór produktów, zarówno tych gotowych, jak i domowych sprawia, że możesz wybrać ulubiony peeling trychologiczny. Złuszczanie skóry głowy w ten sposób wykonasz po raz pierwszy? Pamiętaj, że będzie ona musiała się przyzwyczaić do zabiegu. Na początku zachowaj ostrożność, łagodnie masując głowę.