Wągrami nazywa się zaskórniki, które najczęściej powstają w okolicach nosa, brody i czoła. To miejsca, gdzie w największych ilościach naturalnie wydziela się łój, więc to naturalne, że tworzy się tam najwięcej niedoskonałości. Pojawianie się wągrów jest związane z hormonami, dlatego na ich największą ilość narzekają nastolatki. Wągry nie są niebezpieczne dla zdrowia. Nie muszą być powodem do niepokoju czy wstydu. Niektórym osobom nie odpowiada jednak ich wygląd, więc decydują się na walkę z wykwitami. Czy stosowanie odkurzacza do wągrów da pożądane efekty? Przekonaj się, czy nowoczesna technologia, która jest na wyciągnięcie ręki, pomoże w walce z tym problemem. Przeczytaj!

Odkurzacz do wągrów – jak działa?

Wiele osób zabiera się za usuwanie zaskórników ręcznie, wyciskając je palcami. Może to być źródłem zakażenia, podrażnienia skóry lub nawet drobnych siniaków. Aby uniknąć negatywnych skutków zabiegu, wiele osób kupuje tzw. odkurzacz do pryszczy. Jak działa taka maszynka do wągrów? Urządzenie to, jak sama nazwa wskazuje, zasysa powietrze, a po kontakcie z wągrami oczyszcza ich zawartość. Pomaga także w usuwaniu martwego naskórka z różnych miejsc na twarzy. Większość urządzeń ma regulowaną moc ssania, a niektóre – także wymienne końcówki. Można więc dopasować sprzęt do potrzeb.

Jak używać odkurzacza do zaskórników?

Przed zabiegiem oczyszczania twarzy należy przede wszystkim przygotować do niego twarz. 

  1. Najważniejszą rzeczą jest tutaj rozszerzenie porów, dzięki czemu będą one łatwiejsze do oczyszczenia.
  2. Trzeba wykonać tzw. parówkę, czyli wystawić twarz na działanie ciepła i wilgoci. Jeśli nie masz wapozonu, użyj do tego ciepłego prysznica lub zwilżonego ręcznika.
  3. Przygotowana twarz może zostać oczyszczona przez odkurzacz do wągrów. 
  4. Należy przyłożyć końcówkę do każdego zaskórnika, a urządzenie samo go oczyści. 
  5. Po skończonym zabiegu musisz zawsze zdezynfekować sprzęt i umyć końcówkę.

Urządzenie do usuwania wągrów – jakie są opinie na jego temat?

Opinie o skuteczności odkurzacza są podzielone. Wiele osób uważa, że urządzenie do wągrów pozwala świetnie oczyścić cerę i może zastąpić wizytę w salonie kosmetycznym. Po regularnych zabiegach skóra jest dobrze oczyszczona, a co za tym idzie – gładka i bez widocznych niedoskonałości. Plusem jest także odetkanie porów, dzięki czemu nie pojawia się więcej nowych zaskórników. Przeciwnicy twierdzą jednak, że odkurzacz do wągrów może przyczynić się do powstawania drobnych ranek i wręcz do pogorszenia stanu skóry. Bardzo często wynika to jednak z niewłaściwego użycia sprzętu oraz niedopasowania go do typu cery.

Zobacz też:
Zalotka do rzęs – co warto o niej wiedzieć? Jak używać zalotki?

Odkurzacz do wągrów – na co uważać?

Przede wszystkim, odkurzacz do twarzy nie nadaje się do osób z wrażliwą i naczynkową cerą. Ten typ skóry jest delikatny i niezbyt odporny na różnego rodzaju uszkodzenia, więc nawet użycie najłagodniejszego trybu może skończyć się rankami. Urządzenie do usuwania zaskórników nadaje się przede wszystkim do oczyszczania skóry tłustej lub mieszanej. Oprócz tego nie należy przeprowadzać zabiegu bez wspomnianego wcześniej przygotowania twarzy. Pamiętaj, że nie używa się go do usuwania resztek makijażu! Co jeszcze? Sprzętu nie można używać dłużej niż kilka sekund w jednym miejscu, gdyż spowoduje to uszkodzenie twarzy.

Odkurzacz do wągrów – jaki wybrać?

Skoro wiesz już jak używać odkurzacza do wągrów i wiesz, że ci nie zaszkodzi, teraz warto wybrać najlepszy model. Warto polecić kilka urządzeń. Należą do nich:

  • BG Vacuum Pro – zaletą tego modelu jest aż 5 nakładek służących różnym celom. Kilka z nich nadaje się do oczyszczania porów, reszta jest dobra do masażu twarzy i kącików ust. Sprzęt działa w trzech trybach intensywności, a zdejmowanie i zakładanie nasadek jest banalnie proste;
  • TURATA Blackhead Remover – w przypadku tego odkurzacza do wągrów masz do dyspozycji 4 końcówki, a oprócz tego także 3 tryby pracy. Możesz więc przejść do oczyszczania różnych części twarzy. Zaletą jest tutaj wygodny wyświetlacz LED, dzięki któremu można łatwo regulować moc ssania;
  • KILPOR 2.0 – model ten również zawiera 4 wymienne części, którymi można oczyszczać twarz. Warto jednak zaznaczyć, że ma aż 5 trybów intensywności, dzięki czemu można jeszcze bardziej efektywnie korzystać z urządzenia.

Odkurzacz do wągrów to dobre rozwiązanie problemów z zaskórnikami na twarzy, o ile używająca go osoba stosuje się do zasad ostrożności. Jeśli będziesz używać sprzętu tak, jak należy, efektem powinna być gładka i oczyszczona twarz.Powiązane artykuły:
Archiwum: wrzesień 2021