Masaże

Masażer do stóp – ukojenie dla zmęczonych nóg

Twoje stopy przyjmują na co dzień niesamowite obciążenie. Chcąc przynieść ulgę nie tylko im, ale całemu organizmowi, warto poznać zalety masażera do stóp. Zanim staniesz się jego właścicielem, dowiedz się o nim czegoś więcej.

Czy wiesz, że masaż stóp w ogromnym stopniu wpływa na twoje zdrowie? Ta część ludzkiego ciała jest wyposażona w liczne receptory. Wiadomo już, że są one powiązane z konkretnymi narządami. Nie bez powodu dziedzina refleksologii tak prężnie się rozwija i przynosi rewelacyjne efekty. Masażer do stóp jest w stanie przynieść wyraźną ulgę i zrelaksować. Korzystnie wpływa na wiele układów, m.in. przyspiesza przemianę materii. Zapraszamy do artykułu, w którym dowiesz się więcej o jego działaniu.

Masażer do stóp – co to jest?

Masażer do nóg wyglądem przypomina plastikową miskę. Nie jest to jednak taka zwyczajna miska. W jej wnętrzu znajdziesz specjalnie wyprofilowane miejsce na stopy, wyposażone w różne wypustki i rolki. W lepszej generacji masażerach wodnych do nóg znajdują się wyświetlacze z całym oprogramowaniem urządzenia. Do jego podstawowych funkcji należy utrzymywanie stałej temperatury wody lub jej delikatne podgrzewanie, wybór natężenia i rodzaju masażu oraz czas jego trwania. 

Masażer do stóp – rodzaje

Czy istnieje kilka rodzajów samego urządzenia? Ich schemat działania zawsze jest taki sam hydromasażery do nóg pracują z wykorzystaniem wody. W sklepach możesz spotkać ich różne kształty, kolory i wielkości. Mogą różnić się też materiałem, z którego zostały wykonane. 

Masażer do nóg – no co pomaga?

Urządzenie do masażu nóg może być wykorzystywane bez konkretnego celu. Wiele osób, szczególnie kobiet, korzysta z niego podczas domowego spa dla stóp. Należy mieć na uwadze, że masażery mają wiele korzystnych dla całego organizmu funkcji. Są polecane szczególnie osobom:

  • prowadzącym aktywny tryb życia – zarówno stojący, jak i siedzący;
  • potrzebującym relaksu i rozluźnienia;
  • borykającym się z nieprawidłowym krążeniem krwi, szczególnie w dolnym odcinku ciała;
  • regularnie korzystającym z niewygodnego obuwia, takiego jak wysokie obcasy;
  • w starszym wieku.
Zobacz też:
Masaż tajski – przekonaj się, na czym polega ta technika masażu, jakie niesie korzyści i kto powinien go unikać

Przeciwwskazania do użycia masażera do nóg – czy istnieją?

Zanim kupisz najnowszy i drogi masażer nóg, warto się zainteresować, czy nie dotyczą cię przeciwskazania do jego użycia. W razie wątpliwości skonsultuj się z lekarzem. Na pewno uzyskasz od niego rzetelną odpowiedź. 

Z hydromasażera do nóg nie powinny korzystać osoby borykające się z:

  • chorobami alergicznymi stóp;
  • chorobami o podłożu bakteryjnym i grzybiczym;
  • świeżymi ranami;
  • nowotworami;
  • schorzeniami serca i naczyń krwionośnych.

Sam masażer wodny do nóg jest bardzo pomocny dla osób w podeszłym wieku. Jednak powinni oni zawsze konsultować decyzję o korzystaniu z niego z lekarzem pierwszego kontaktu.

Urządzenie do masażu nóg – cena

Cena masażera do nóg uzależniona jest od jego funkcji. W sklepach znajdziesz te najbardziej podstawowe, wykorzystujące masaż bąbelkowy i typowo relaksacyjny. Ich koszt to od 100 do 200 zł. Ceny bardziej profesjonalnych urządzeń oscylują w granicy nawet 500 zł. Masażer do stóp do świetna inwestycja! Rynek oferuje wiele urządzeń, aby każdy znalazł coś dla siebie. Jesteśmy przekonani, że jeśli spróbujesz chociaż raz, nie będziesz w stanie wyobrazić sobie funkcjonowania bez niego.Powiązane artykuły:

Dodaj komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne wpisy: