Czy wiesz, że masaż stóp w ogromnym stopniu wpływa na twoje zdrowie? Ta część ludzkiego ciała jest wyposażona w liczne receptory. Wiadomo już, że są one powiązane z konkretnymi narządami. Nie bez powodu dziedzina refleksologii tak prężnie się rozwija i przynosi rewelacyjne efekty. Masażer do stóp jest w stanie przynieść wyraźną ulgę i zrelaksować. Korzystnie wpływa na wiele układów, m.in. przyspiesza przemianę materii. Zapraszamy do artykułu, w którym dowiesz się więcej o jego działaniu.

Masażer do stóp – co to jest?

Masażer do nóg wyglądem przypomina plastikową miskę. Nie jest to jednak taka zwyczajna miska. W jej wnętrzu znajdziesz specjalnie wyprofilowane miejsce na stopy, wyposażone w różne wypustki i rolki. W lepszej generacji masażerach wodnych do nóg znajdują się wyświetlacze z całym oprogramowaniem urządzenia. Do jego podstawowych funkcji należy utrzymywanie stałej temperatury wody lub jej delikatne podgrzewanie, wybór natężenia i rodzaju masażu oraz czas jego trwania. 

Masażer do stóp – rodzaje

Czy istnieje kilka rodzajów samego urządzenia? Ich schemat działania zawsze jest taki sam hydromasażery do nóg pracują z wykorzystaniem wody. W sklepach możesz spotkać ich różne kształty, kolory i wielkości. Mogą różnić się też materiałem, z którego zostały wykonane. 

Masażer do nóg – no co pomaga?

Urządzenie do masażu nóg może być wykorzystywane bez konkretnego celu. Wiele osób, szczególnie kobiet, korzysta z niego podczas domowego spa dla stóp. Należy mieć na uwadze, że masażery mają wiele korzystnych dla całego organizmu funkcji. Są polecane szczególnie osobom:

  • prowadzącym aktywny tryb życia – zarówno stojący, jak i siedzący;
  • potrzebującym relaksu i rozluźnienia;
  • borykającym się z nieprawidłowym krążeniem krwi, szczególnie w dolnym odcinku ciała;
  • regularnie korzystającym z niewygodnego obuwia, takiego jak wysokie obcasy;
  • w starszym wieku.
Zobacz też:
Pedicure kwasowy, czyli prosta droga do gładkich i zadbanych stóp

Przeciwwskazania do użycia masażera do nóg – czy istnieją?

Zanim kupisz najnowszy i drogi masażer nóg, warto się zainteresować, czy nie dotyczą cię przeciwskazania do jego użycia. W razie wątpliwości skonsultuj się z lekarzem. Na pewno uzyskasz od niego rzetelną odpowiedź. 

Z hydromasażera do nóg nie powinny korzystać osoby borykające się z:

  • chorobami alergicznymi stóp;
  • chorobami o podłożu bakteryjnym i grzybiczym;
  • świeżymi ranami;
  • nowotworami;
  • schorzeniami serca i naczyń krwionośnych.

Sam masażer wodny do nóg jest bardzo pomocny dla osób w podeszłym wieku. Jednak powinni oni zawsze konsultować decyzję o korzystaniu z niego z lekarzem pierwszego kontaktu.

Urządzenie do masażu nóg – cena

Cena masażera do nóg uzależniona jest od jego funkcji. W sklepach znajdziesz te najbardziej podstawowe, wykorzystujące masaż bąbelkowy i typowo relaksacyjny. Ich koszt to od 100 do 200 zł. Ceny bardziej profesjonalnych urządzeń oscylują w granicy nawet 500 zł. Masażer do stóp do świetna inwestycja! Rynek oferuje wiele urządzeń, aby każdy znalazł coś dla siebie. Jesteśmy przekonani, że jeśli spróbujesz chociaż raz, nie będziesz w stanie wyobrazić sobie funkcjonowania bez niego.

Powiązane artykuły: