Smukła sylwetka i piękna, jędrna skóra to marzenie każdej osoby, której zależy na dobrym i młodym wyglądzie. Podstawą zawsze powinna być zdrowa dieta, aktywny tryb życia i codzienna pielęgnacja. Jeśli jednak zależy ci na szybkim i widocznym efekcie, warto skorzystać z zabiegu LPG Alliance. Innowacyjny system zapewnia intensywne, potrójne działanie. Widoczne efekty estetyczne to wygładzenie cellulitu, ujędrnienie skóry oraz redukcja tkani tłuszczowej. Na czym polega zabieg i gdzie można go przeprowadzić?

Endermologia LPG Alliance – innowacyjna głowica zabiegowa i stymulacja tkanki

lpg alliance otyłość

Endermologia LPG Alliance to innowacyjna metoda modelowania ciała i redukcji tkanki tłuszczowej, polegająca na mechanicznej stymulacji skóry za pomocą specjalnej głowicy. Nieinwazyjny zabieg można porównać do masażu. Efektem jest widocznie wygładzona skóra, zmniejszenie cellulitu oraz znaczna redukcja tkanki tłuszczowej. Skąd wziełą się metoda i czy warto ją stosować?

Endermologia Alliance to metoda stworzona przez francuską firmę LPG. Marka posiada ponad 30-letnie doświadczenie w opracowywaniu rozwiązań pozwalających na utrzymanie smukłej sylwetki i jędrnej skóry. Endermologia Alliance została poprzedzona szeregiem badań klinicznych oraz otrzymała certyfikat FDA poświadczający skuteczność i bezpieczeństwo wykonywania zabiegów.

Wybierając się na endermologię, warto zwrócić uwagę na sprzęt, jakim wykonywany jest zabieg. Wiele obecnych na rynku technologii stara się skopiować rozwiązania firmy LPG, jednak tylko LPG Alliance zapewnia kompleksowe i tak skuteczne działanie. Innowacyjność metody polega na trzyaspektowym oddziaływaniu na ciało jest to:

 1. Redukcja tkanki tłuszczowej (metabolizm komórek).
 2. Widoczne wygładzenie cellulitu.
 3. Trwałe ujędrnienie skóry (stymulacja do produkcji elastyny, kwasu hialuronowego i kolagenu).

Jak wygląda zabieg endermologii Alliance LPG? Nowy patent głowicy.

lpg alliance zabieg

LPG Alliance to mechaniczny zabieg wykonywany za pomocą urządzenia do endermologii najnowszej generacji. Endermologia została wyposażona w automatyczne rolki z mechaniczną klapką, które zapewniają wielowymiarowość zabiegu oraz zapewniają optymalny styk głowicy ze skórą, co przekłada się na skuteczność i komfort podczas zabiegu.

Dodatkowo technologia Alliance została wzbogacona o Sensor Identyfikacji Skóry Alliane (ASI), który umożliwia dostosowanie rodzaju i intensywności terapii do jakości i sprężystości tkanki. Urządzenie posiada także tablet, za pomocą którego kosmetolog może precyzyjnie kontrolować skuteczność zabiegu i dobierać odpowiedni rodzaj pracy urządzenia do problemów lub oczekiwań danego klienta. Takie podejście zapewnia większą personalizację w zakresie efektów oraz pełne bezpieczeństwo podczas zabiegu.

Standardowy czas zabiegu LPG Alliance wynosi od 30 do 60 minut, w zależności od wielkości obszaru ciała, który poddawany jest terapii. Endermologia jest w pełni bezinwazyjna i skuteczna. Wysoka efektywność zapewnia widoczne efekty oraz minimalizuje liczbę koniecznych powtórzeń terapii.

Zobacz też:
Masaż prenatalny – relaks dla kobiet w ciąży. Jakie korzyści przynosi masaż ciążowy?

Endermologia Alliance – jakie są wskazania do zabiegu?

lpg alliance plecy

Endermologia LPG Alliance wykonywana jest głównie ze względów estetycznych. Metoda pomaga zwalczać problemy związane z utrzymaniem wagi i sprężystej skóry. Najczęstsze wskazania do wykonania zabiegu to:

 1. Leczenie i profilaktyka cellulitu. Zabieg pozwala skutecznie zredukować objawy cellulitu tłuszczowego, powierzchniowego oraz obrzękowo-wodnego.
 2. Redukcja tkanki tłuszczowej. Endermologia LPG Alliance może być przeprowadzona w obrębie całej sylwetki lub tylko na wybranym obszarze ciała. Najczęściej wykonuje się ją w obszarze ud, bioder oraz brzucha. Zabieg uaktywnia liolizę w adipocytach, która stymuluje rozpad i uwolnienie kwasów tłuszczowych.
 3. Ujędrnienie i poprawa elastyczności skóry. Podczas zabiegu dochodzi do mechanicznej stymulacji fibroblastów oraz wzmocnienia włókien elastanowych i kolagenowych. Efektem jest widoczna poprawa elastyczności i napięcia skóry.
 4. Odmłodzenie skóry. Zabieg ma działanie liftingujące. Pobudzenie naturalnych procesów fibroblastów stymuluje intenywną produkcję kolagenu.
 5. Modelowanie sylwetki. LPG Alliance widocznie wygładza skórę i modeluje sylwetkę, co jest spowodowane mechanicznym rozbiciem grudek tłuszczowych oraz zmiękczeniem zwłóknień w tkance tłuszczowej i podskórnej.
 6. Ujędrnienie biustu. Edermologię LPG z powodzeniem można stosować również w okolicach biustu. Zabieg powoduje ujędrnienie oraz naturalne podniesienie biustu.
 7. Działanie terapeutyczne. Zabieg LPG Alliance może być także stosowany w przypadku obrzęków, zastojów oraz bólów mięśni i stawów. Technologia pozwala także zminimalizować widoczność blizn.

Przeciwwskazania dla zabiegu Alliance LPG

Endermologia Alliance LPG jest zabiegiem bezpiecznym i nieinwazyjnym, adresowanym do każdej osoby, która chce poprawić sylwetkę i jakość skóry. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania do wykonywania endermologii. Wśród nich znajdują się:

 • stany zapalne tkanki skórnej;
 • zakrzepy;
 • miażdżyca serca lub naczyń obwodowych;
 • silne krwawienia lub krwotoki wewnętrzne;
 • nieuregulowana nadczynność lub niedoczynność tarczycy;
 • wysoka temperatura ciała (powyżej 38 stopni);
 • rozrusznik serca;
 • przebyte w ostatnim czasie zawały serca;
 • nieuregulowane ciśnienie krwi;
 • cukrzyca;
 • stwardnienie rozsiane;
 • epilepsja;
 • ciąża (wyjątkiem jest zabieg na okolicę nóg).

LPG Alliance – nowy wymiar działania

lpg alliance kobieta

Endermologia Alliance to innowacyjna metoda modelująca opracowana przez francuską firmę LPG. Różnica polega na stosowaniu do masażu precyzyjnej głowicy, która zapewnia jednoczesne wygładzenie skóry, redukcję cellulitu oraz tkanki tłuszczowej. Alliance LPG stymuluje rozpad komórek tłuszczowych oraz pobudza organizm do produkcji kolagenu. Metoda jest bezpieczna i nieinwazyjna. Czas trwania zabiegu może wynosić od 30 do 60 minut. Wykonasz go w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym lub klinice medycyny estetycznej.Powiązane artykuły:
Archiwum: lipiec 2022