Aby widocznie odmłodzić wygląd skóry warto skorzystać z najnowszej technologii, jaką stanowi laser ablacyjny. Poddanie się zabiegowi z wykorzystaniem lasera to doskonała odpowiedź na problemy z jakimi musi mierzyć się skóra. Na czym polega zabieg przy użyciu lasera oraz jakie efekty pozwala osiągnąć?

Na czym polega działanie lasera ablacyjnego i jak wygląda zabieg?

Laser ablacyjny to najnowocześniejsza technologia wykorzystywana w medycynie estetycznej. Zabieg z użyciem lasera polega na uszkodzeniu komórek skóry, które jest  całkowicie kontrolowane. W ten sposób dochodzi do całkowitej przebudowy struktury skóry w miejscu, które było poddawane zabiegowi. W trakcie zabiegu wiązki światła emitowane przez laser ablacyjny podgrzewają wodę zawartą w komórkach skóry, w wyniku czego dochodzi do jej odparowania oraz uszkodzenia całej tkanki. Dzięki temu pobudzone zostają do aktywności białka szoku cieplnego. Te zaś z kolei pobudzają komórki do produkcji kolagenu, którego wraz z wiekiem zaczyna w skórze ubywać.

Zabieg jest przeprowadzany przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego, dlatego jest całkowicie bezbolesny. 

  1. Przez pierwsze 24 godziny po wykonaniu zabiegu, skórę należy chłodzić, najlepiej stosując zimne okłady.
  2. Przez kolejny tydzień po zabiegu trzeba pamiętać o intensywnym jej nawilżaniu poprzez nakładanie na miejsce wykonania zabiegu kilka razy dziennie kremu ochronnego i nawilżającego. W tym bowiem okresie dochodzi do złuszczania skóry, po którym następuje odbudowa i regeneracja struktury skóry. 
  3. Dlatego po około siedmiu dniach od zabiegu, warto postawić na kosmetyki pielęgnacyjnie o działaniu regenerującym, co dodatkowo wzmocni efekt zabiegu.

Laser ablacyjny – jakich efektów możemy się spodziewać?

Efekty użycia lasera ablacyjnego są widoczne w zasadzie już po pierwszym zabiegu. Oczywiście dla ich wzmocnienia warto wykonać całą serię po konsultacji z kosmetologiem.

Zobacz też:
Icoone laser - masaż podciśnieniowy z laserem, który modeluje ciało i redukuje cellulit

Dzięki zabiegowi z wykorzystaniem lasera można w widoczny sposób odmłodzić skórę twarzy, szyi i dekoltu m.in. poprzez zniwelowanie zmarszczek. Ponadto skóra staje się widocznie gładsza, elastyczna i jędrna. Laser ablacyjny również skutecznie zwalcza blizny potrądzikowe oraz rozstępy, wygładzając skórę w miejscach zastosowania lasera. Na zabieg powinny zdecydować się też osoby zmagające się z widocznymi problemami skórnymi takimi jak:

  • trądzik różowaty;
  • przebarwienia skóry;
  • uporczywe zaskórniki;
  • nawracające wypryski. 

Przeciwwskazania

Z uwagi na to, że zabieg przy użyciu lasera ablacyjnego jest zaliczany do grupy inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej, istnieje szereg przeciwwskazań do jego wykonania. Wśród nich należy przede wszystkim wymienić przewlekłe choroby skóry oraz stany zapalne toczące w miejscach, które mają zostać poddane działaniu lasera. Z zabiegu powinny zrezygnować także osoby zmagające się z chorobę nowotworową oraz posiadające rozrusznik serca, a także kobiety w ciąży i w okresie laktacji.

Laser ablacyjny to najskuteczniejsza broń w walce z widocznymi oznakami starzenia oraz nawracającymi problemami skórnymi. Powiązane artykuły:
Archiwum: lipiec 2022