Pandemia nie wpłynęła negatywnie na zainteresowanie Polek i Polaków zabiegami z dziedziny medycyny estetycznej. Wprost przeciwnie. Według ogromnej liczby lekarzy czy specjalistów, poziom przychodów w tym okresie w ogóle nie spadł. Co trzeci badany ocenia, że zanotowano wzrost zainteresowania tego typu zabiegami.

Według badania, jakie przeprowadził Laboratoires Vivacy Polska, Polacy w okresie pandemii wcale nie stronili od zabiegów kosmetycznych. Okazuje się wręcz, że w niektórych przypadkach zainteresowanie ze strony Polaków w tej dziedzinie wzrosło.

Nie wszyscy stracili przez koronakryzys

Niemal połowa ankietowanych, którymi byli lekarze z dziedziny medycyny estetycznej, odpowiedziała, że pandemia nie przyniosła pogorszenia dla ich działalności. W tym 17 proc. ocenia, że sytuacja ich uległa wręcz poprawie, a zainteresowanie było większe. Jednocześnie dokładnie co drugi uczestnik sondażu uważa, że jego sytuacja uległa pogorszeniu.

Zdaniem lekarzy coraz częściej pacjenci zgłaszają się w ostatnich miesiącach z problemami skórnymi twarzy. Powodów często upatruje się w obowiązku noszenia maseczek ochronnych.

Jakich zabiegów było najwięcej?

Zapytani o to, jakie zabiegi cieszą się największą popularnością w ich klinice, lekarze wskazywali na:

Co ciekawe, aż 42 proc. lekarzy zauważyło większe zainteresowanie zabiegami ze strony mężczyzn.

Wygląda na to, że czasy home office wymuszonego ogólnoświatową pandemią wpływają dość znacząco na wybory Polek i Polaków także w kwestii medycyny estetycznej. Częściej decydowano się chociażby na zabiegi, które wymagają dłuższego okresu rekonwalescencji. Najwidoczniej praca z domu i korzystanie z telekonferencji również ma pewien wpływ na decyzje Polaków w kwestii zabiegów.

za:wiadomoscikosmetyczne.plPowiązane artykuły:
Zobacz też:
Zbadano skład kosmetyków. Aż 3/4 z nich zawierało mikroplastik
Archiwum: kwiecień 2021