Każda kobieta potrzebuje czasem wytchnienia od codzienności i często stresującej pracy. Idealnym sposobem jest na to wizyta w SPA. Co zrobić, kiedy takie miejsca pozostają zamknięte? Nie pozostaje ci nic innego, jak otworzyć domowe SPA! Oczywiście w reżimie sanitarnym – tylko dla ciebie.

Relaksując kąpiel, zabiegi kosmetyczne, a może aromaterapia? Wszystko to w czasie lockdownu możesz zapewnić sobie we własnym domu. Niestety możesz liczyć tylko na siebie (chyba, że twój partner jest gotowy poświęcić się dla ciebie), ale to nadal przyjemność, jakiej nie powinnyśmy sobie odmawiać.

Zajrzyj też na: https://przewodnikpanidomu.pl/jak-wyczyscic-chrom-domowym-sposobem/

Jest kilka zabiegów, jakie możesz przeprowadzić we własnej łazience i sprawić, że po weekendzie będziesz wypoczęta jak nigdy i znów gotowa do stawiania czoła czekającym cię wyzwaniom.

Po pierwsze kąpiel

Nie sposób wyobrazić sobie domowego SPA bez ciepłej kąpieli z bąbelkami. Najlepiej postawić na naturalne kosmetyki, które najlepiej wpłyną na skórę. Warto dodać też różnego rodzaju olejki czy sól morską. Kąpiel w takiej miksturze to zasłużony odpoczynek dla twojej skóry.

Nie zapominaj o aromaterapii

Aby twoja kąpiel oraz inne zabiegi były jeszcze bardziej przyjemne, zdecydowanie warto zadbać o aromaterapię. Mogą to być pachnące świece, kominek zapachowy czy odrobina kadzidła. Nie przesadź jednak z zapachami oraz dymem.

A może przekąska?

Do kąpieli warto zabrać ze sobą talerzyk z odrobiną czekolady czy ulubionymi owocami. Nie zaszkodzi też lampka wina czy szampana. Chodzi w końcu o to, aby poczuć się lepiej i zrelaksować.

Zadbaj o cerę oraz włosy

Poza samą kąpielą dobre jest też zastosować maseczkę na twarz. Skóra całego ciała będzie w znacznie lepszym stanie, jeśli zafundujesz sobie naturalny peeling.

Poświęć też więcej czasu swoim włosom. Dobra, naturalna maska do włosów czy odżywka i nowy, oszałamiający zapachem szampon mogą mieć ogromny wpływ na twoje samopoczucie. Warto dać się ponieść zmysłom.

Zobacz też:
Ekoopakowania dla dezodorantów? Beiersdorf udowadnia, że to możliwe

Zabiegi kosmetyczne i domowe SPA to w dzisiejszych czasach nie tyle przywilej, co wręcz obowiązek. W zdrowym ciele zdrowy duch, a tego potrzeba nam wszystkim najbardziej. Nie zastanawiaj się więc, czy możesz sobie na to pozwolić. Zrób to dla swojego ciała oraz organizmu. Na zdrowie!

za:domodi.plPowiązane artykuły:
Archiwum: kwiecień 2021