Medycyna estetyczna daje wiele możliwości odmłodzenia skóry bez konieczności użycia skalpela. Jedną z proponowanych metod jest Virtue RF, metoda polegająca na wykorzystaniu mikronakłuć i fali radiowej.

Virtue RF – jak działa?

Virtue RF to metoda radifrekwencji mikroigłowej polegająca na wykonywaniu mikrouszkodzeń w skórze za pomocą igieł, a następnie wytwarzania fali radiowej do wnętrza skóry. Proces ten stymuluje fibroblasty do przebudowy włókien kolagenowych i elastyny. Skóra staje się napięta, gładsza, następuje redukcja zmarszczek. Dzięki zastosowaniu głowicy SMART RF możliwe jest wykonanie precyzyjnych mikrouszkodzeń na głębokości od 0.1 mm do 3.5 mm. Proces jest w pełni kontrolowany, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty.

Virtue RF – jak wygląda zabieg?

Zabieg trwa około 30 minut, jednak jego długość jest ściśle związana z obszarem poddanym działaniu fal. Wykonywane są mikrouszkodzenia w skórze, a następnie energia fali radiowej na odpowiedniej głębokości stymuluje procesy produkcji kolagenu i elastyny. Efekty są w pełni widoczne do 6 tygodni od momentu wykonania zabiegu, chociaż tuż po nim można zauważyć poprawę napięcia skóry. 

Zaraz po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, jednak efekt ten znika już po kilku godzinach. Należy stosować wzmożona ochronę przeciwsłoneczną, oraz unikać nakładania makijażu przez 24 h.

Radiofrekwencja mikroigłowa Virtue RF pobudza naturalne procesy regeneracji i odbudowy komórek skóry. Dla osiągnięcia jak najlepszych rezultatów zaleca się wykonanie 3 zabiegów w odstępie miesiąca. Zabieg przypominający dobrze wykonać raz na 1-2 miesiące.Powiązane artykuły:
Zobacz też:
Małe usta – w jaki sposób można je powiększyć? Poznaj najlepsze sposoby!
Archiwum: sierpień 2022