Większość kobiet marzy o szczupłej i smukłej sylwetce. Jeśli w dodatku byłaby jędrna i bez cellulitu, byłby to szczyt szczęścia. Natura jednak zazwyczaj nie jest tak łaskawa. Płeć piękna zawsze znajdzie w swoim ciele coś, co chciałaby poprawić. Bardzo często wskazują jako największy problem cellulit. Nadmiar tkanki tłuszczowej również po ciąży, można skutecznie zmniejszyć dzięki zabiegowi velashape. To bezinwazyjne urządzenie jest warte wypróbowania. Już kilka zabiegów pozwoli na zadowalające efekty.
Na czym polega zabieg velashape?
Velashape to urządzenie, które wykonuje masaż próżniowy. Istnieją jego różne modele, takie jak velashape II, czy najnowszy velashape III. Problematyczny obszar ciała podgrzewany jest. Działanie nie tylko jest powierzchowne, ale również dociera do głębszych warstw skóry oraz przede wszystkim do tkanki tłuszczowej. Podczerwień oraz fale FR podgrzewają skórę do temperatury 50-55 °C. Im wyższa temperatura, tym skuteczniejsze działanie urządzenia velashape. Przyspieszony metabolizm oraz stymulowanie tworzenia się włókien kolagenowych sprawiają, że masaż próżniowy jest jeszcze bardziej efektywny. Nie tylko osiąga się korzyści wizualne, ale również można się idealnie odprężyć.
Należy wiedzieć o tym, żeby podczas trwania serii zabiegów velashape stosować się do kilku zasad. Bardzo ważne jest picie dużej ilości wody. Ma to znaczenie nie tylko w takim czasie, ale również każdego dnia przez całe życie, należy dbać o odpowiednie nawodnienie. Zalecana jest również dieta lekkostrawna. W trakcie kuracji, a także po niej wskazana jest aktywność fizyczna, która jeszcze bardziej przyśpieszy metabolizm i pozwoli na szybsze osiągnięcie wymarzonych efektów.
Jakie strefy można poddać zabiegowi velashape?
Strefy, które są poddawane zabiegowi velashape, to miejsca, gdzie najczęściej odkłada się tkanka tłuszczowa. Nie tylko duże strefy, ale również mniejsze są poddane masażowi próżniowemu, dlatego istnieją dwa rodzaje głowic tak, aby idealnie je dopasować do powierzchni skóry.
Strefy często poddawane temu zabiegowi, to:
- brzuch;
- uda;
- pośladki;
- boki;
- ramiona;
- podbródek.
Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu velashape
Głównym wskazaniem do zabiegu velashape jest występujący cellulit. Może on pojawiać się również u osób szczupłych, dlatego waga to jedno, a jędrność skóry, to drugie. Utracona jędrność skóry, to również częste wskazanie. U wielu kobiet występuje po porodzie, wpływając negatywnie na ich psychikę. Zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej szczególnie w miejscach problematycznych to dość oczywisty powód, aby się poddać skutecznemu wyszczuplaniu. Bóle oraz napięcia mięśniowe mogą się zmniejszyć, dzięki velashape. Zastoje limfatyczne, czy problemy z krążeniem zostaną rozwiązane i pokonane przy użyciu próżni. Niekiedy po zabiegu medycyny estetycznej, jaką jest liposukcja, obszary poddane wyszczuplaniu wymagają korekty. W tej sytuacji idealnie sprawdzi się velashape.
Przeciwwskazania do zabiegu velashape
Warto wiedzieć o tym, że masaż próżniowy może mieć wykonany każdy niezależnie od rodzaju cery. Skóra gruba czy naczynkowa nie jest tu problemem. Mimo, iż zabieg, jakim jest velashape nie należy do inwazyjnych, to istnieje kilka przeciwwskazań do jego wykonania.
Są to:
- ciąża;
- karmienie piersią (3-6 miesięcy po porodzie);
- miesiączka;
- łuszczyca;
- tatuaże;
- świeża opalenizna;
- stany zapalne i ropne skóry;
- świeże rany i blizny;
- stany zapalne żył i żylaki;
- metalowe implanty w obszarze zabiegowym;
- nowotwory.
Zabieg velashape krok po kroku
Przed udaniem się do gabinetu na pierwszy zabieg velashape, warto znać jego poszczególne etapy. Na początku ma miejsce nałożenie na skórę specjalnego kremu, zawierającego kofeinę oraz L-karnitynę. Później wykonuje się przesuwanie aplikatora po skórze. Za pomocą impulsowego podciśnienia zasysa on skórę, którą masują rolki, a także podgrzewa ją prąd RF oraz podczerwień. Całość trwa 40-90 minut zależnie od tego, na jakich obszarach ciała wykonywany jest ten zabieg.
Velashape – efekty
Podczas zabiegu velashape ma miejsce redukcja tkanki tłuszczowej. Obwód ciała w miejscach problematycznych stopniowo się zmniejsza. Może zniknąć nawet 2-7 cm po 4 zabiegach. Poprawia się również stan skóry. Jest ona nawilżona, odżywiona, bez obrzęków, a przede wszystkim velashape będzie ją ujędrniać. Redukcja cellulitu, to jeden z najbardziej widocznych rezultatów, jakie można osiągnąć, stosując mechaniczny drenaż limfatyczny. Ukrwienie oraz przepływ limfy są na prawidłowym poziomie, dzięki czemu znikają obrzęki oraz minimalizuje się ich pojawienie.
Podsumowanie
Urządzenie velashape lub velashape III, to tak skuteczna technologia, że nierzadko już po jednym zabiegu widać pierwsze efekty. Przyspieszony metabolizm w połączeniu ze zdrowym odżywianiem oraz treningiem, dadzą w pełni wymarzone efekty. Koszt zabiegu masażu podciśnieniowego to 200-2500 zł, zależnie od wielkości i ilości obszarów poddanych masażowi mechanicznemu. Seria wynosi 5 zabiegów, powtarzanych co 5 dni. Wypróbuj urządzenie na podciśnienie i pozbądź się komórek tłuszczowych.