Obecnie większość kobiet (i nie tylko) marzy o tym, aby cieszyć się młodym i zdrowym wyglądem. Niestety proces starzenia się jest nieunikniony, a dodatkowo powszechnie dostępne kremy i maseczki, których zadaniem jest hamowanie zmian ujawniających się wraz z wiekiem, często okazują się bezskuteczne. Na spokojnie jednak – medycyna estetyczna może zaproponować lepsze rozwiązania. Jednym z ciekawszych jest termolifting. Przeczytaj, co to dokładnie jest.

Czym jest termolifting?

Termolifting to popularny zabieg, który często nazywa się liftingiem bez skalpela. To rewelacyjna alternatywa dla chirurgii plastycznej. Pozwala na wyraźne odmłodzenie twarzy, dekoltu, czy szyi. Opiera się na wykorzystaniu fal radiowych RF lub promieniowania podczerwonego IR, co umożliwia podgrzanie głębokich warstw skóry właściwej. To powoduje, że wówczas dochodzi do remodelingu włókien kolagenowych, ich skrócenia, a także stymulowania fibroblastów do produkcji kolagenu.

Zalety termoliftingu

Dla większości osób bardzo dużą zaletą jest to, że można uzyskać efekty, które są widoczne już po pierwszym zabiegu. Zabieg ten wiąże się też z krótkim czasem gojenia. Dodatkowo to metoda bezinwazyjna, a termolifting można przeprowadzić za pomocą kilku metod, co pozwala na dostosowanie sposobu do indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjenta.

Jak wygląda zabieg termoliftingu?

Termolifting można zaliczyć do grupy najprzyjemniejszych zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetologicznych. Temu zabiegowi można poddać różne partie ciała, choć najczęściej jest to skóra twarzy i brzucha. Zwykle rozpoczyna się od usunięcia makijażu, potu, a także innych zanieczyszczeń. Następnie kosmetolog pokrywa miejsce odpowiednim preparatem może to być np. żel z aloesem i przykłada głowicę urządzenia, która emituje ciepło. W zależności od metody lifting skóry bez skalpela trwa około 40 minut. Po zakończonym zabiegu nakłada się krem na miejsca poddane terapii.

Czy termolifting jest bolesny i trzeba go powtarzać?

Termolifting jest całkowicie bezbolesny. Jeśli natomiast chodzi o to, czy trzeba go powtarzać, to zdaniem ekspertów warto się na to zdecydować. Aby być w 100% zadowolonym z efektów, dobrze byłoby wykonać 48 zabiegów w odstępie kilkudniowym lub miesięcznym dużo tutaj zależy od technologii.

Dla kogo jest termolifting?

Zastanawiasz się, komu poleca się zabieg termoliftingu? Musisz zatem wiedzieć, że można go wykonać zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Niezależnie od tego, czy chcesz poprawić kondycję skóry twarzy, okolic brzucha, kolan, pośladków, czy ramion, to termolifting sprawdzi się idealnie! Do najczęściej występujących defektów zalicza się m.in.:

  • opadające powieki;
  • kurze łapki;
  • zmarszczki grawitacyjne;
  • opadające policzki;
  • wiotkość skóry twarzy;
  • brak owalu twarzy.
Zobacz też:
Zabiegi kosmetyczne w ciąży – propozycje i bezpieczeństwo

Dodatkowo warto podkreślić, że zwykle na termolifting decydują się osoby po 35. roku życia, choć można wykonać go także wcześniej.

Czy istnieją przeciwwskazania do zabiegu termoliftingu?

Zabieg termoliftingu jest to niedozwolony przede wszystkim u ciężarnych, ale również u kobiet karmiących piersią. Wśród innych przeciwwskazań należy wspomnieć o chorobach autoimmunologicznych, nowotworach, cukrzycy, czy chorobach skóry. Nie powinno się go wykonywać także wtedy, gdy pacjent zmaga się z infekcją bakteryjną lub wirusową. W niektórych przypadkach termolifting jest też odradzany, jeśli pacjent ma bardzo wrażliwą skórę.

Jak wygląda skóra po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i rozgrzana. Niektórzy pacjenci zgłaszają również występowanie obrzęku. Nie panikuj jednak gdy pojawią się u ciebie takie objawy, ponieważ najczęściej ustępują one w ciągu kilku- lub kilkunastu godzin.

Jakie są efekty termoliftingu?

Jeśli zdecydujesz się na termolifting twarzy i szyi, to możesz liczyć na to, że dojdzie m.in. do zwiększenia napięcia skóry oraz poprawy owalu twarzy. Zauważysz korzystne zmiany w kolorycie skóry, a także dostrzeżesz, że worki i cienie pod oczami się zmniejszyły. Ten zabieg spowoduje także zwiększenie elastyczności i jędrności skóry, a nawet redukcje zmian skórnych i blizn po trądziku. Gdy natomiast zdecydujesz się na bezinwazyjny lifting na innych częściach ciała, to efektami termoliftingu mogą być np. mniejsza widoczność rozstępów, czy ujędrnienie biustu. To również doskonała metoda na redukcję cellulitu i miejscowej tkanki tłuszczowej!

Z powyższego artykułu dowiedziałeś się już, czym jest termolifting. Jeśli chcesz się na niego zdecydować, to czym prędzej znajdź zaufaną klinikę i skorzystaj z zabiegu, który jest bezpieczny, wysoce skuteczny i komfortowy. Pozwoli ci uzyskać doskonałe efekty odmłodzenia!Powiązane artykuły:
Archiwum: wrzesień 2022