Tatuaże i inne oznakowania ciała sięgają swoją historią zamierzchłych czasów. W różnych kulturach i latach budziły różne skojarzenia. Przypisywano im wszystko – od oddania się bogom, po przynależenie do danej społeczności, a nawet wyklęcie i oskarżenie o zbrodnię. Dziś tatuaż jest po prostu zdobieniem na ciele. Ten na szyi może jednak budzić pewne kontrowersje – trudno go ukryć i jest dobrze widoczny praktycznie w każdej sytuacji. Dobrze przemyśl swoją decyzję, zanim udasz się do studia!

Tatuaże – szyja to dobre miejsce?

Wizyta w salonie tatuażu jest bardziej lub mniej bolesna, zależnie od tego, jakie miejsce wybierzesz na tatuaż. Szyja należy do miejsc bardziej delikatnych. Co więcej, nie ma tu zbyt wiele tkanki tłuszczowej – a więc jakiejkolwiek ochrony. Jeśli więc decydujesz się na tatuaże na szyi, musisz przygotować się na sporą dawkę bólu. Pamiętaj też, że do wykonania dużych i skomplikowanych wzorów potrzeba sporo czasu. Jeśli masz niski próg bólu, możliwe, że trzeba będzie rozbić to na kilka sesji.

Jeśli chcesz ukryć czasem tatuaże, szyja nie jest najlepszym miejscem do ich wykonania. Właściwie jedyną możliwością jest golf lub szalik. Nie zawsze pozwala na to pogoda czy okazja. Być może powinieneś wybrać inne miejsce na tatuaż? Zastanów się, co by to oznaczało dla twojego życia zawodowego i rodzinnego. Czasem wzór w widocznym miejscu nie jest żadnym problemem. Jednak dla niektórych może być sporym utrudnieniem. Koniecznie dobrze przemyśl, jak ma wyglądać tatuaż, który będzie widniał w tak odsłoniętym miejscu.

Tatuaż – szyja. Pomysły na wzory

Jeżeli wszystkie kwestie masz już przemyślane, pora wybrać rysunek, który zagości na twoim ciele. Tatuaż na szyi bez wątpienia prezentuje się bardzo efektownie. Jeśli nie jesteś go pewna, możesz najpierw zdecydować się na mniejszy wzór. Jeżeli marzysz o dużym, kolorowym, lub nawet trójwymiarowym arcydziele – wybierz sprawdzone studio, które cieszy się dobrą renomą wśród swoich klientów.

Tatuaż na szyi męski – propozycje

Męski tatuaż na szyi powinien przede wszystkim ci się podobać. Jeszcze lepiej, jeżeli będzie odzwierciedlał jakąś cechę twojego charakteru, nawiązywał do przeszłości lub marzeń. Nie potrafisz nic wymyślić? Oto nasze propozycje na ciekawy tatuaż na szyi:

 • czarne wypełnienie – to minimalistyczne, modernistyczne podejście do tatuażu. Głęboka czerń na całej szyi lub jej fragmencie to odważne posunięcie, ale u niektórych ludzi wygląda naprawdę zniewalająco;
 • męskie wzory etniczne lub tribale;
 • motywy ornitologiczne – przykładowo orzeł, który kojarzy się z męską siłą i niezależnością;
 • dzikie zwierzęta – szczególnie popularne są te w groźnych, wyzywających lub atakujących pozach;
 • postać – cała lub tylko jej fragment. Tatuaż na szyi w postaci męskiej lub kobiecej twarzy, która wyraża jakieś emocje, jest bardzo ciekawy. Dobrze wykonany – intryguje i przedstawia historię;
 • wzory nawiązujące do fantastyki, science-fiction, demonów lub potworów – nie są to tatuaże dla każdego. Jednak jeżeli jesteś pasjonatem innych, tajemniczych światów – może to być idealny pomysł dla ciebie;
 • drzewa lub inne motywy nawiązujące do natury.

Tatuaż na szyi damski – propozycje

Damski tatuaż na szyi powinien być raczej lekki i dodawać kobiecego uroku. Jeśli podobają ci się rozbudowane wzory, wybierz taki trójwymiarowy. W tym miejscu pięknie prezentują się też kolorowe projekty. A może wolisz klasyczną czerń i biel? Sprawdź nasze pomysły na damski tatuaż na szyi:

 • wzory florystyczne – mogą to być twoje ulubione kwiaty, rośliny zielone lub klasyczne, delikatne róże lub piwonie;
 • napisy;
 • chokery – tatuaż oplatający szyję dookoła, np. w postaci węża lub ornamentu;
 • wzory etniczne – ciekawie prezentują się motywy nordyckie, słowiańskie lub klasyczne tribale;
 • skrzydła – motyla, ptaka lub anioła;
 • jaskółki lub inne ptaki;
 • pióra lub zwierzęta;
 • księżyc lub elementy związane z kosmosem.

Tatuaż na karku damski

Być może wolisz drobny tatuaż z tyłu szyi lub na jej boku? Tatuaż damski na karku potrafi wyglądać naprawdę zmysłowo, a nawet wręcz elegancko. W dodatku łatwo go ukryć pod dłuższymi włosami. Jeśli nie masz pomysłu na żaden osobisty wzór, postaw na coś ponadczasowego i modnego:

 • daty urodzin partnera, dziecka lub rodziców;
 • runiczne symbole ochronne;
 • pionowy napis – po polsku lub w obcym języku. Wyjątkowo pięknie wyglądają wyrazy chińskie;
 • minimalistyczne proste kreski i kropeczki – czarne lub kolorowe.

Tatuaż na szyi zostanie z tobą na całe życie. Poświęć dużo czasu na znalezienie ciekawego wzoru, który ci się nie znudzi. Najlepiej, jeżeli będzie miał też wartość sentymentalną. Popularne są wzory, z którymi można się utożsamiać. Tatuaż na szyi powinien być nie tylko dziełem sztuki, lecz także odzwierciedlać twoją osobowość. A więc – wybierz uzdolnionego artystę i do dzieła!