Świetnie wykonany pedicure to coś, o czym marzy większość kobiet. Dla wielu zadbane stopy, zwłaszcza latem, to podstawa. Posiadając odpowiedni sprzęt, możesz samodzielnie wykonać pedicure w domu. Sprawdź, jak poprawnie używać tarki do stóp i ciesz się idealną skórą przez cały czas!

Tarka do stóp – co to takiego? 

Pod tą tajemniczą nazwą kryje się niewielkich rozmiarów gadżet. Zwykle tarka do stóp jest dwustronna i ma dwie różne powierzchnie do ścierania. Pierwsza – o większej gramaturze – ma za zadanie pozbyć się zrogowaciałego naskórka. Druga natomiast poleruje i wygładza. O przyrząd ten należy odpowiednio dbać i regularnie go wymieniać.

Tarka do pięt – rodzaje 

W sklepach możesz się spotkać z różnymi rodzajami tarki do pięt. Oto najpopularniejsze:

  • metalowa; 
  • drewniana;
  • wykonana z tworzyw sztucznych.

Jak poprawnie używać tarki do stóp? 

Przede wszystkim gadżet ten nie służy do codziennego użytku. Warto jednak przynajmniej raz w miesiącu wykonać pedicure z jego pomocą – używając mocniejszej strony. Część bardziej wygładzająca może być stosowana częściej. Wykonuj nią koliste ruchy, które mają za zadanie wypolerować skórę. Po takim zabiegu tarką do stóp nałóż odżywczy krem lub maskę.

Tarka do pięt – cena 

Tarkę do stóp kupisz w każdej drogerii. Jej cena zaczyna się już od ok. 10 zł. Pamiętaj, aby ją regularnie wymieniać, by pozostawała higieniczna.

Pedicure to ważny element pielęgnacji nie tylko w przypadku kobiet. Odpowiednie zastosowanie tarki do pięt zapewni ci piękne i zadbane stopyPowiązane artykuły:
Zobacz też:
Pedicure french – klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody!
Archiwum: luty 2022