Problemy i choroby skórne

Soda oczyszczona na odciski i inne zmiany skórne na stopach

Soda oczyszczona na odciski to jeden z domowych sposobów pielęgnacji stóp. Dzięki niej łatwiej pozbędziesz się zrogowaceń i zmian skórnych, a twoje stopy będą wypoczęte. Jak pozbyć się odcisków przy pomocy sody? Podpowiadamy.

Kto choć raz miał odciski na stopach, ten wie, ile bólu sprawiają takie na pozór niewielkie zmiany skórne. Odciski, ale też modzele i nagniotki potrafią zepsuć urlop, imprezę taneczną i odbierają ochotę na spacery. Ich powodem jest zwykle noszenie niedopasowane obuwia. Odciski to też pamiątka po całonocnych tańcach lub wędrówce w niewygodnych butach. Na szczęście możesz przywrócić stopom zdrowy i ładny wygląd dzięki domowym metodom. Przeczytaj, jak działa soda oczyszczona na odciski, nagniotki i modzele oraz zrogowaciałe pięty.

Jak odróżnić odciski na stopach od modzeli i nagniotków?

Odcisk na stopie to fragment martwego naskórka. Jest z reguły niewielki, ma okrągły lub owalny kształt. Modzele to też gruby, martwy naskórek, ale są znacznie większe. Zajmują zewnętrzny bok podeszwy stopy. Mają szary lub żółty kolor i widać na nich linie naskórka. Nie są bolesne, ale nie usuwane pękają. Z kolei nagniotek to niewielki czerwonawy odcisk na podeszwie stopy z rdzeniem wewnątrz stopy. To zmiana bolesna i trudniejsza do usunięcia. Jeśli chcesz mieć zdrowe i ładne stopy, to zadbaj o ich właściwą pielęgnację. Nie musisz od razu odwiedzać podologa. Najpierw zastosuj domowe metody.

Moczenie nóg w sodzie. Ten sprawdzony sposób eliminuje odciski

Zbawienny wpływ sody na skórę stóp wynika z jej właściwości przeciwzapalnych, przeciwgrzybiczych i antybakteryjnych. Moczenie nóg w sodzie to świetny sposób, aby zmiękczyć odciski i nagniotki oraz martwy, zrogowaciały naskórek na piętach. Wystarczy dosypać kilka łyżek sody oczyszczonej do miski z ciepłą wodą i moczyć stopy w miksturze przez kwadrans. Niewielkie odciski odmoczą się i odkleją od tkanki po pierwszym zabiegu. Przy większych i bolesnych zmianach, powtarzaj taką kąpiel co drugi dzień. Podobne działanie ma pasta z sody i wody, nakładana na zmiany skórne.

Zobacz też:
Przepuklina kresy białej – objawy problemów brzusznych. Czym jest rozejście kresy białej?

Zobacz, jak działa soda oczyszczona na odciski

Kąpiel nóg w wodzie z dodatkiem sody oczyszczonej pomaga pozbyć się odcisków i innych zmian na skórze stóp. Po kwadransie kąpieli zetrzyj martwy naskórek nowym pumeksem. Osusz starannie skórę i wetrzyj krem nawilżający do stóp albo maść witaminową z apteki. Zanim skóra się wygoi, możesz zabezpieczyć miejsce po odcisku plastrem opatrunkowym. Dokuczają ci otarcia skóry i podrażnienia po usuniętych odciskach? Ulgę odczujesz, przemywając te miejsca wacikiem nasączonym naparem z rumianku.

Soda kuchenna to skuteczny sposób na odciski i modzele na stopach. Jeśli chcesz wyraźnie nawilżyć skórę, to dodaj niewielką ilość mleka do wody z sodą.

Powiązane artykuły:

Dodaj komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne wpisy: