Czy każdego poranka masz czas na stworzenie makijażu uwydatniającego spojrzenie? To jasne, że nie zawsze chce nam się używać tuszu i zalotki. Dlatego rzęsy 2D mogą stanowić dla ciebie idealne rozwiązanie zapewniające niesamowity efekt. Przeczytaj artykuł i przekonaj się, jakie to proste!

Najpopularniejsze metody przedłużania rzęs

Warto zacząć od poznania wszystkich metod stylizacji rzęs i ich najważniejszych cech. Oto one:

Metoda 1:1

rzęsy 2d - najpopularniejsze metody przedłużania rzęs

Wydłużanie rzęs metodą 1, zwaną również 1D, polega na doklejeniu jednej sztucznej rzęsy do jednej naturalnej. W ten sposób można stworzyć naturalny efekt przedłużenia bez widocznego zagęszczenia. To bardzo dobry sposób szczególnie dla tych pań, które chcą nieznacznie zwiększyć atrakcyjność swojego spojrzenia.

Metoda 2:1 i 3:1 (inaczej rzęsy 2 i 3D)

Rzęsy 2:1 oraz rzęsy 3:1 to idealny sposób na ich zagęszczenie. Kosmetyczka dokleja do rzęs naturalnych dwie lub trzy rzęsy sztuczne. W zależności od miejsca aplikacji, skrętu, długości oraz grubości uzyskuje się intensywny efekt zagęszczenia. Nadal jednak rzęsy wykonane w ten sposób charakteryzują się naturalnym wyglądem.

Metoda 4:1–8:1

W tym przypadku mowa już o efektownym wydłużaniu i zagęszczaniu rzęs. Specjalistka do każdej rzęsy dokleja kępkę rzęs syntetycznych. Warunkiem powodzenia zabiegu jest skorzystanie z bardzo lekkich i cienkich produktów, które nie będą obciążały powiek.

Sztuczne rzęsy 2D – jak wykonuje się zagęszczanie?

Zabieg przedłużania rzęs zwykle odbywa się w salonie kosmetycznym, chociaż wiele kobiet wykonuje ten zabieg swoim przyjaciółkom w domu. Cały proces polega na doklejeniu do rzęs górnej powieki dwóch rzęs jedwabnych, z włosia norki lub w pełni syntetycznych. Aplikacja rzęs odbywa się za pomocą kleju i pęsety, a cały zabieg trwa od 2 do 4 godzin. Czas przebywania u kosmetyczki zależny jest od wyboru metody przyklejania oraz czasu potrzebnego na dokładny demakijaż.

rzęsy 2d - sztuczne rzęsy 2D – jak wykonuje się zagęszczanie

Jakie rzęsy możesz wybrać?

Biorąc pod uwagę samo przedłużanie rzęs sposobem objętościowym, stylistka zwykle sugeruje rzęsy o grubości od 0,07 mm do 0,1 mm. Ich grubość zależna jest od gęstości naturalnych rzęs oraz oczekiwań klientki. Poza tym dostępne są rzęsy o odmiennym skręcie – C, D oraz L. Możesz wybrać różną długość, chociaż ta zwykle dopasowywana jest do wielkości naturalnych. Najczęściej nie przekracza 1,6 cm.

Wydłużanie rzęs metodą objętościową 2:1 – co dokładnie robi stylistka? Aplikowanie rzęs 2D z klejem

Po wypełnieniu stosownego oświadczenia o braku przeciwwskazań do zabiegu można przystąpić do wykonywania usługi. Klientka zajmuje pozycję na łóżku kosmetycznym, które powinno zapewniać jej wysoki poziom komfortu (zabieg może trwać aż 4 godziny!).

Przebieg zabiegu wydłużania rzęs

rzęsy 2d - przebieg zabiegu

Bez względu na metodę wydłużania rzęs zabieg rozpoczyna się od demakijażu. Za pomocą specjalnego szamponu rzęsy zostają pozbawione wszelkich śladów po makijażu. W kolejnym kroku rzęsy klientki muszą być oddzielone płatkami hydrożelowymi, ponieważ czeka je odtłuszczenie i nie mogą mieszać się ze sobą. Kosmetyczka bardzo dokładnie i symetrycznie zwiększa zagęszczenie rzęs metodą 2 do 1, starając się umieszczać je w odległości 1 mm od powieki. Kluczem jest zachowanie jednakowej linii rzęs przez symetryczne ich doklejanie.

Zobacz też:
Pozbywanie się zmarszczek za pomocą botoksu. Warto?

Zabieg zagęszczania rzęs metodą 2D a efekt

Czego możesz się spodziewać po wykonanym zabiegu wklejania rzęs 2:1? Rzęsy wyglądają naturalnie i są zdecydowanie gęstsze. Dzięki temu nie trzeba już używać tuszu do rzęs, bo efekt po zabiegu jest niesamowity. Zwykle dodatkowym atutem wyboru metody 2D jest uzyskanie nieco dłuższych rzęs. Wzmocniony zostaje również ich kolor, który nabiera zdecydowanie głębszego odcienia czerni. W ten sposób spojrzenie staje się bardziej kobiece, hipnotyzujące i seksowne. I to wszystko bez cienia tuszu!

Jak przedłużyć rzęsy 2D dla uzyskania różnych efektów?

rzęsy 2d - jak przedłużyć rzęsy 2D dla uzyskania różnych efektów

Sam typ 2D to nie wszystko, bo istnieją również odmienne sposoby wklejania rzęs pod kątem efektu. Jednym z nich jest kocie oko. Zabieg polega na stworzeniu większego zagęszczenia rzęs w kącikach zewnętrznych oczu. Zwykle na całej ich linii przyklejane są sztuczne odpowiedniki, jednak posiadaczki wyjątkowo gęstych rzęs mogą je umieścić jedynie w kącikach. Dzięki temu końcowy efekt jest nad wyraz intrygujący.

Chcesz mieć spojrzenie jak Kim Kardashian? Pamiętaj stylizacji rzęs!

Inny sposób został zapoczątkowany przez jedną z sióstr Kardashian. W tym przypadku różne rodzaje rzęs zostają umieszczone na przemian wokół tej naturalnej. Z jednej strony przykleja się krótszą, a z drugiej dłuższą. Trend ten jest stosunkowo młody, bo powstał kilka sezonów temu. Jaki rezultat można w ten sposób uzyskać? Pierwszy z nich to efekt otwartego oka. Drugi natomiast to wyjątkowo seksowne spojrzenie i efekt ząbków.

Ile kosztuje zabieg przedłużania rzęs metodą objętościową?

Najczęściej cena za rzęsy 2D oscyluje w granicach 100–250 zł w zależności od lokalizacji salonu, rodzaju wybranych włosków i spodziewanego efektu. Należy pamiętać, że zwykle po 2–3 tygodniach konieczne jest ponowne odwiedzenie salonu kosmetycznego celem wykonania uzupełnienia. Zdecydowanie warto podjąć decyzję o wyborze rzęs 2D. Dzięki niemu mnóstwo kobiet z zachwytem przygląda się sobie każdego ranka po zakończonej wizycie u kosmetyczki.

Dzięki uzupełnieniu braków na powiekach możesz zyskać naturalną głębię spojrzenia, którego nie da ci tusz. Pamiętaj jednak, by przed wyborem miejsca wykonania zabiegu sprawdzić je dokładnie pod kątem profesjonalizmu i bezpieczeństwa. Sprawdź również opinie w internecie na temat wybranej przez ciebie kosmetyczki. Profesjonalnie wykonany zabieg pozwoli ci się cieszyć pogrubionymi i zagęszczonymi rzęsami przez długi czas.Powiązane artykuły:
Archiwum: luty 2022