Zastanawiasz się, jak pofalować włosy? Odpowiedź na to pytanie zależy między innymi od… twoich włosów! Być może próbowałaś już paru różnych sposobów ale żaden z nich nie działa. To dlatego, że różne typy fryzur potrzebują całkiem innego podejścia. Zapoznaj się z naszymi trikami, a pofalowane włosy nie będą miały przed tobą już żadnych sekretów.

Jak pofalować włosy w domu?

Pofalowane włosy wyglądają niezwykle efektownie zarówno na co dzień, jak i na specjalne wyjścia. Możesz je dowolnie układać, aby uzyskać dziewczęcy, zwiewny i lekki look. Pamiętaj jednak, że żadna metoda nie zadziała skutecznie na zniszczone włosy. W ich przypadku, puszenie i chaos są nieuniknione. Dlatego pierwszym krokiem powinna być odpowiednia pielęgnacja dostosowana do twoich potrzeb.

Istnieje kilka różnych metod, jakimi uzyskasz delikatne, eleganckie fale na głowie. Jednym z ciekawszych i szybszych sposobów jest kręcenie włosów plastikową butelką. Przygotuj też suszarkę i nożyczki. 

Jak pofalować włosy w domu tą metodą?

  1. Obetnij górną część zwykłej, plastikowej butelki.
  2. Z jej boku zrób otwór na tyle duży, aby zmieścił wylot suszarki.
  3. Lekko wilgotne lub całkiem suche włosy spryskaj preparatem termoochronnym,
  4. Włóż wszystkie swoje włosy lub ich część przez górny otwór do wnętrza butelki.
  5. Przyłóż suszarkę do otworu bocznego i uruchom urządzenie.
  6. Włącz silny nawiew na kilka do kilkunastu sekund.
  7. Na koniec utrwal powstałe fale na głowie ulubionym lakierem do włosów.

Wolisz tradycyjne metody? Czytaj dalej, aby poznać inne sposoby, które świetnie sprawdzą się na każdej długości włosów.

Jak pofalować średnie włosy?

Włosy krótkie i średnie bywają niesforne ze względu na swoją lekkość. Mogą bardziej się puszyć, ale też łatwiej kręcić. Często są bardziej podatne na stylizację. Jej efekt może dłużej się utrzymywać na twojej głowie bez dodatkowego obciążenia długości. Jak pofalować średnie włosy i krótkie kosmyki? 

Niestety, grube wałki mogą się nie sprawdzić. Twoja fryzura jest po prostu zbyt krótka, aby się wokół nich owinąć. Uzyskasz lepszy efekt, jeśli użyjesz mniejszych papilotów. Powinnaś być w stanie owinąć włosy wokół nich kilkakrotnie. To z kolei może spowodować nieco zbyt intensywny efekt. Rozczesz je lekko palcami lub grubym grzebieniem albo pozwól im samoczynnie oklapnąć przed użyciem lakieru.

Jak pofalować półdługie włosy?

Najlepszy efekt uzyskasz, jeśli twoje włosy mają naturalną tendencję do lekkiego skrętu. Jednakże nawet bez takich predyspozycji możesz cieszyć się atrakcyjnymi rezultatami zabiegu. Jak pofalować sobie włosy bez użycia ciepła? Bezwzględnie najlepszą metodą na równomierne falowane włosy są wałki. 

Jeśli chcesz uzyskać delikatnie pofalowane włosy, użyj dużych, grubych wałków. Podziel swoje włosy na mniejsze kosmyki, które bez problemu owiną walec. Zabezpiecz każdy z nich wsuwką do włosów i pozostaw do wyschnięcia. Pamiętaj, aby robić to na lekko wilgotnych, ale nie całkiem mokrych włosach. 

Jak pofalować półdługie włosy bez wrażenia wyrazistego skrętu? Dla wyjątkowo delikatnego efektu ściągnij wałki zanim twoje włosy całkowicie wyschną. Wysusz je do końca za pomocą zwykłej suszarki. Możesz też na koniec przeczesać je palcami lub grzebieniem z szerokim rozstawem ząbków. 

Zobacz też:
Modna fryzura na sylwestra – jak ją dopasować? Zobacz inspiracje na fryzury sylwestrowe!

Obojętnie, jakiego efektu oczekujesz, warto na koniec użyć lakieru do włosów. W przeciwnym razie, twoje fale na głowie szybko się rozprostują i oklapną. Wybierz taki produkt, który nie zlepia włosów w strąki i nie pozostawia nieestetycznego lśnienia. 

Jak pofalować długie włosy?

Pięknie pofalowane włosy są najtrudniejsze do osiągnięcia, gdy są długie. Najlepsze rezultaty uzyskasz z pomocą ciepła, na przykład lokówki lub prostownicy. Te metody mogą jednak uszkodzić strukturę twoich włosów. Z tego powodu nie powinnaś powtarzać ich zbyt często.

Jak pofalować długie włosy bez użycia szkodzącego im ciepła? Możesz wypróbować metodę z warkoczykami. Po umyciu głowy, zapleć na swoich włosach warkocze francuskie od samej nasady. Pozostaw je do całkowitego wyschnięcia – najlepiej na noc. Jeśli chodzi o grubość i ilość warkoczy – dostosuj je do własnych oczekiwań. Pojedynczy, gruby splot da luźniejsze fale niż wiele drobnych warkoczyków.

Pofalowane włosy otrzymane tym sposobem nie przypominają swoim wyglądem skrętu lokówki lub wałków. Bardziej przypominają efekt użycia karbownicy. Wadą tej metody jest też nieunikniony, prosty fragment przy samej czaszce. Jeśli zdecydujesz się na drobne warkoczyki, może to być dosyć czasochłonne. Jednakże, jest to naturalna metoda, która nie szkodzi kondycji twoich włosów. Co więcej, jeśli mają one wrodzoną tendencję do skrętu – efekt fal może utrzymać się znacznie dłużej.

Jak lekko pofalować włosy?

Nie szukasz aż tak intensywnego efektu pofalowanych włosów? Nie oznacza to, że jesteś skazana na proste jak druty pasma! Nie musisz też godzić się na nierównomiernie poskręcane strąki. A więc – jak pofalować sobie włosy, bez nadania im intensywnego skrętu?

Popularną metodą jest użycie prostownicy do zrobienia loków lub lokówki. Pamiętaj jednak, aby zabezpieczyć włosy produktem do wysokich temperatur i pozwolić im całkowicie wyschnąć. 

Obawiasz się, że w ten sposób uzyskasz wyraziste loki, a nie delikatnie pofalowane włosy? Wszystko zależy od tego, jak użyjesz urządzenia. Najbardziej liczy się czas. Powinnaś trzymać kosmyki na lokówce do zrobienia loków lub prostownicy bardzo krótko, aby nie powstały mocno skręcone sprężynki. Kolejnym ważnym aspektem jest odpowiednie nawinięcie włosa. Rób to od góry i zawsze w tę samą stronę, aby uniknąć oklapniętej, chaotycznej fryzury.

Pofalowane włosy – przygotuj je sama!

Naturalnie pofalowane włosy pięknie się prezentują rozpuszczone lub upięte w skomplikowane fryzury. Nie bój się dowolnie eksperymentować z różnymi metodami osiągania skrętu. Wypróbuj kilka z nich, aby znaleźć swoją ulubioną. Każda sprawdzi się w innym stopniu na różnych rodzajach i długościach włosów. Dlatego też nie zniechęcaj się po jednej lub kilku nieudanych próbach. 

Nie zapominaj też o odpowiedniej pielęgnacji swoich włosów! Zniszczone końcówki i puszące się loki nigdy nie będą prezentować się tak ładnie jak zdrowe, lśniące pasma.Powiązane artykuły:
Archiwum: maj 2021