Pędzli do nakładania makijażu jest mnóstwo. Mogą mieć różne kształty, wymiary i grubość włosa. Spośród tak szerokiego wyboru czasem ciężko jest wybrać odpowiedni pędzel do danego kosmetyku. Jakim pędzlem nakładać rozświetlacz, a jakim podkład lub bronzer? Jeśli często zadajesz sobie te pytania, trafiłaś do właściwego miejsca. Pomożemy ci rozpoznać, czym różnią się pędzle do rozświetlacza i jaki rodzaj będzie najlepszy dla twoich potrzeb.

Pędzle do rozświetlacza – po co właściwie je używać?

Rozświetlenie policzków to istotny element zarówno makijażu dziennego, jak i wieczorowego. Bez highlightera twoja twarz może wydawać się nieco spłaszczona i dwuwymiarowa. Z kolei reszta makijażu sprawia wówczas wrażenie zbyt mocnej. Sam rozświetlacz ci jednak nie wystarczy. Aby móc go odpowiednio zaaplikować, potrzebny ci też będzie dobry pędzel do rozświetlacza.

Dlaczego właściwie potrzebne są ci pędzle do rozświetlacza? Przecież highlighter można nakładać ręką, gąbeczką lub jakimkolwiek innym pędzlem. Jest to błędne myślenie, niestety dość powszechne wśród wielu kobiet. Jeśli używasz jednego pędzla do każdego etapu konturowania, możesz zabrudzić swoją twarz bronzerem lub różem. Efekt będzie chaotyczny i nieestetyczny.

Inne metody nieprofesjonalnego nakładania rozświetlacza są mało precyzyjne i mogą skutkować nieatrakcyjnymi, jasnymi plamami na twarzy. Właśnie dlatego, jeżeli jeszcze go nie masz, pędzel do rozświetlacza koniecznie powinien znaleźć się na twojej liście zakupów. 

Jaki pędzel do rozświetlacza?

Odpowiedź na to pytanie nie jest niestety wcale taka prosta. Wszystko zależy bowiem od efektu, który chcesz uzyskać na swojej twarzy, oraz od używanego rozświetlacza. Najważniejsza jest przy tym jakość – dobry pędzel do rozświetlacza będzie ci służył latami. Tanie pędzle do rozświetlacza wiążą się z pewnym ryzykiem. Mogą one po prostu rozpaść się podczas użytkowania – włosie zacznie wypadać, a końcówka odpadnie od rączki. Wybieraj więc sprawdzone marki, które cieszą się zaufaniem użytkowniczek.

Zobacz też:
Makijaż dla brunetek – naturalny makijaż dzienny czy makijaż wieczorowy? Naucz się łączyć kolory pasujące do twoich włosów

Pamiętaj też, że pędzel do rozświetlacza będzie regularnie dotykać twojej twarzy. Warto zainwestować w produkt, który nie przyczyni się do żadnych chorób skóry ani podrażnień. Koniecznie pamiętaj też, że niezależnie od tego, jaki pędzel do rozświetlacza wybierzesz, musisz regularnie go czyścić. Brudne produkty do nakładania makijażu są siedliskiem bakterii i mogą powodować choroby skóry.

Pędzle do rozświetlacza – jakie włosie będzie najlepsze?

Naturalne włosie może instynktownie wydawać się najlepsze, ale wcale nie musi tak być. O dziwo to właśnie syntetyczne pędzle do rozświetlacza dają bardziej naturalny efekt blasku twarzy. Pędzel do rozświetlacza z naturalnych surowców jest bardziej ekologiczny, ale daje zdecydowanie intensywniejszy efekt.

Jakim pędzlem nakładać rozświetlacz sypki?

Sypkie produkty najlepiej nakładać na twarz pędzlem luźnym, delikatnym i szerokim. Pędzel do rozświetlacza typu wachlarz sprawdzi się do tego najlepiej. Umożliwia on swobodę nakładania i zbiera niewielką ilość produktu. Jeśli zdecydujesz się na syntetyczny, miotełkowy pędzel, twój efekt rozświetlenia będzie najbardziej naturalny i delikatny. Możesz też używać tego pędzla do zgarniania z twarzy nadmiaru nałożonego lub obsypanego produktu.

Jaki pędzel do rozświetlacza prasowanego?

Zastanawiasz się, jakim pędzlem nakładać rozświetlacz prasowany? Jest tu pewna dowolność. Pędzel do rozświetlacza typu miotełka zbiera mniejszą ilość produktu i daje delikatny efekt. Prasowane kosmetyki najlepiej nabiera pędzel do rozświetlacza ścięty na prosto, z luźnym i miękkim włosiem. Ma niewielki rozmiar, dzięki czemu dotrzesz nim we wszystkie obszary twarzy, które wymagają świetlistego podkreślenia.

Najlepszy pędzel do rozświetlacza płynnego

Taki rodzaj highlighteru możesz nawet rozprowadzać palcami. Używaj do tego samych opuszków i postępuj delikatnie. Gdy czujesz produkt pod palcami, możesz sprawniej kontrolować, jakiej ilości użyjesz. Ta metoda sprawdzi się jednak raczej do małych obszarów, takich jak oczy, nos i łuk górnych ust. Do kości policzkowych i czoła lepiej sprawdzi się profesjonalny pędzel do rozświetlacza. Najlepszy do tego celu będzie pędzel w kształcie skosu – zapewni ci on pewny ruch dłoni i równomierne nałożenie produktu – bez przesadnie świetlistych niespodzianek.

Zobacz też:
Jak przykleić sztuczne rzęsy? Jak dobrać je do kształtu oka? Poradnik

Przy płynnych highlighterach warto zachować pewną ostrożność. Są one przeważnie mocno napigmentowane i gęste, przez co łatwo z nimi przesadzić. Używaj takiego pędzla do rozświetlacza, który da ci jak najlepszą kontrolę nad ilością nabieranego produktu. Najlepsze do tego będą pędzle niewielkich rozmiarów, z nieco sztywniejszym włosiem oraz takie, które się zbytnio nie rozczapierzają. Używaj do nich włosia syntetycznego – naturalne mogłoby wchłaniać produkt, znacznie utrudniając dokładne wyczyszczenie.

Pędzle do rozświetlacza a pożądany efekt

To, jakim pędzlem nakładasz rozświetlacz, będzie miało znaczny wpływ na efekt końcowy twojego makijażu. 

  • Wachlarz sprawdzi się do uzyskania subtelnego rezultatu i pokrycia dużych obszarów.
  • Pędzel do rozświetlacza ścięty ukośnie świetnie układa się wzdłuż kości policzkowych. Możesz użyć go też do wysmuklenia swojego nosa lub stworzenia efektu tafli na policzkach. Daje dość silny efekt i generalnie łatwo się go używa.
  • Pędzle o jajowatym kształcie są nieco trudniejsze do używania niż pozostałe. Z drugiej strony, pomogą ci bardzo precyzyjnie wymodelować kontur twojej twarzy. Takie pędzle do rozświetlacza nadają się do podkreślania zarówno małych, jak i dużych obszarów.
  • Tzw. pędzel kulka może być stosowany jako ostatni etap rozświetlania – dotrzesz nim we wszystkie drobne elementy, np. okolice oczu lub łuk warg. Ten pędzel do rozświetlania świetnie nadaje się do aplikacji wysoko napigmentowanych produktów – rozprowadza je równomiernie i skutecznie.

Jeśli wiesz, że będziesz używać rozświetlacza raczej sporadycznie, możesz zdecydować się na zakup jednego z wielofunkcyjnych pędzli do makijażu. W takim przypadku pamiętaj, aby częściej i dokładniej go czyścić. Jako zastępczego pędzla do rozświetlacza możesz użyć też typowego pędzla do pudru, szerokiego pędzelka do cieni, pędzla dedykowanego bronzerom i konturowaniu bądź szczotki do makijażu.

Zobacz też:
Idealny makijaż dla blondynek? To proste! Zobacz, z jakich kosmetyków możesz skorzystać

Zdecydowałaś już, jaki pędzel do rozświetlacza będzie dla ciebie najlepszy? Jeśli będziesz stosować się do powyższych wskazówek, wybór pędzla do rozświetlacza nie powinien być już problemem. Weź pod uwagę to, jak najczęściej się malujesz i jaki efekt chcesz uzyskać. Możesz też wybrać pędzel do posiadanych już produktów rozświetlających. Obojętnie, na jaki rodzaj się zdecydujesz, pamiętaj, że pędzle do rozświetlacza służą jedynie do podkreślenia twojego naturalnego piękna. Eksperymentuj z różnymi produktami, aby odnaleźć swój ulubiony.

Powiązane artykuły: