Idealnie wykonany pedicure na stopach to priorytet nie tylko w sezonie letnim. Obecnie można go wykonać na wiele sposobów. Na pewno jednak pedicure hybrydowy jest jednym z najpopularniejszych zabiegów tego rodzaju. Jego wykonanie gwarantuje niesamowitą wygodę. Sprawdź, jak powinien wyglądać prawidłowo wykonany pedicure hybrydowy i jak często można go wykonywać. Zapraszamy do lektury!

Co to jest pedicure?

Zabieg pedicure obejmuje z reguły stopy wraz z paznokciami. Za pomocą specjalnych narzędzi pozbywasz się zbędnego, zrogowaciałego naskórka. Do tego warto opracować paznokcie. Priorytetem jest nadanie im odpowiedniego kształtu oraz usunięcie nieestetycznych skórek. Efektem będzie piękna, miękka skóra z estetycznie pomalowaną płytką paznokci. Hybryda na stopach jest najczęściej robiona latem, ale nie jest to regułą.

Pedicure hybrydowy – czy to odpowiednia opcja dla ciebie?

Paznokcie hybrydowe u nóg zadowolą najbardziej wymagających klientów. Co je wyróżnia? Przede wszystkim trwałość, a także nieskazitelny wygląd przez minimum 2-3 tygodnie. Musisz pamiętać, że płytka paznokciowa na stopach rośnie wolniej niż u rąk. W związku z tym nieestetyczny odrost pojawi się zdecydowanie później. To świetna opcja, jeśli:

 • prowadzisz aktywny tryb życia i nie masz czasu na częsty pedicure;
 • zależy ci na perfekcyjnym wyglądzie stóp;
 • nie jesteś zadowolona z kształtu swoich stóp – idealny pedicure odwróci od nich uwagę;
 • nie chcesz przejmować się tym, czy na paznokciach nie pojawiła się rysa lub lakier nie zaczął nieestetycznie odpryskiwać.

Pedicure lakierem hybrydowym – przeciwwskazania

Pedicure hybrydowy, jak każdy zabieg, ma też określone przeciwwskazania. Nie jest ich dużo, ale warto o nich pamiętać. Każdy profesjonalista przed przystąpieniem do zabiegu pedicure w gabinecie powinien mieć je na uwadze!

Przeciwwskazania do pedicure hybrydowego to:

 • wszelkie choroby o podłożu grzybiczym;
 • inne niezidentyfikowane schorzenia i rany.

Paznokcie u nóg – hybryda dla kobiet w ciąży

Nie ma określonych przeciwwskazań, które mówią, że ten rodzaj pedicure zagraża kobietom w ciąży. Bardziej chodzi o jeden z jego elementów, czyli aceton. Jest silnie drażniącym płynem, stosowanym często podczas wykonywania hybrydy stóp i dłoni. Jego użycie można jednak często ograniczyć, np. zastępując go frezarką, którą można usunąć z płytki paznokciowej lakier.

Zobacz też:
Zestaw do pedicure – niezbędne narzędzia, których potrzebują twoje stopy!

Pedicure hybrydowy krok po kroku. W którym momencie nałożyć i utwardzić lakier w lampie UV?

Jak wygląda wykonanie pedicure hybrydowego w gabinecie?

 1. Na początku profesjonalista dokładnie obejrzy stopy i sprawdzi, czy nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Jeśli jest na nich inny lakier, będzie musiał go usunąć.
 2. Kolejnym etapem jest moczenie nóg w pachnącej i zmiękczającej soli. Nie każdy gabinet to jednak praktykuje. 
 3. Kosmetyczka musi pozbyć się zrogowaciałego naskórka z najbardziej problematycznych miejsc, jakimi są m.in. pięty. W tym celu stosuje frezarkę lub specjalną tarkę. Opracowanie stóp może zakończyć się odpowiednio dobranym peelingiem.
 4. Paznokcie hybrydowe u nóg wymagają odpowiedniego przygotowania. Najpierw należy nadać im kształt i pozbyć się skórek. Następnie zostają zmatowione bloczkiem polerskim i odtłuszczone acetonem lub specjalnym cleanerem.
 5. Po wybraniu koloru można przystąpić do etapu malowania. Dostępnych jest wiele rodzajów lakierów, jednak praktycznie każdy wymaga zastosowania bazy oraz topu. Sam kolor zwykle nakładany jest dwa razy. Top może mieć wykończenie matowe, błyszczące lub z drobinkami.
 6. Na koniec kosmetyczka pozbędzie się lepkiej warstwy utworzonej po zastosowaniu topu na hybrydę stóp. 

Jak często wykonywać hybrydę na stopy?

To bardzo indywidualna kwestia. Są kobiety, które bez względu na wygląd obecnego pedicure, zmieniają go na nowy już po dwóch tygodniach. Optymalny odstęp między zabiegami pedicure hybrydowego to 3-4 tygodnie. Latem można go skrócić, bo stopy są wówczas odsłonięte, a przez to bardziej rzucają się w oczy. Paznokcie u stóp rosną jednak powoli, więc odrost nie będzie tak szybko widoczny.

Pedicure hybrydowy – cena stylizacji paznokci

Cena zabiegu uzależniona jest od wielu kwestii. Należą do nich przede wszystkim:

 • lokalizacja;
 • prestiż salonu;
 • produkty, które są podczas niego wykorzystywane;
 • rodzaj zdobienia;
 • dodatkowe usługi. 

Średnio za hybrydę stóp należy zapłacić ok. 150 zł. Pedicure hybrydowy pozwoli ci zapomnieć, czym jest lakier, którego ubytki widać już po kilku dniach. Możesz cieszyć się zadbanymi stopami przez kilka tygodni, bez żadnych wyrzeczeń. Zdecydowanie warto go rozważyć!Powiązane artykuły:
Archiwum: luty 2022