Co trzeba wiedzieć o kremie do twarzy z filtrem?

Kremy SPF (sun protection factor) chronią skórę i spowalniają procesy fotostarzenia. Spośród kosmetyków dostępnych w sklepach wyróżniamy przede wszystkim filtry chemiczne i mineralne, a także produkty mieszane, które mają w składzie kombinację obu rodzajów składników. Pierwsze substancje – filtry chemiczne – to przeważnie pochodne różnych kwasów i wytwarzane syntetycznie. Ich funkcja polega na ochronie skóry poprzez wchłanianie promieniowania słonecznego. Niestety niektóre z tego typu składników mogą działać drażniąco na wrażliwą cerę, dlatego lepszym wyborem dla cery jest krem do twarzy z filtrem mineralnym, który nie obciąża skóry.

Minerały w kremach z filtrem SPF

Marka Swederm przy tworzeniu formuły kremów do twarzy z filtrem wykorzystuje przede wszystkim związki takie jak dwutlenek tytanu i tlenek cynku. Ich działanie jest dla skóry znacznie łagodniejsze ze względu na fakt, że zadaniem tego typu kremów jest odbijanie promieni słonecznych. Minerały skutecznie chronią przed promieniowaniem, które w nadmiarze może powodować oparzenia słoneczne, wiotczenie skóry i powstawanie zmarszczek. Taki krem sprawdzi się również w przypadku cery wrażliwej. Kosmetyk ma lekką konsystencję i subtelną kompozycję substancji zapachowych.

Pielęgnacja i ochrona przed słońcem dopasowana do rodzaju cery

Wybierając krem do twarzy z faktorem przeciwsłonecznym do cery suchej i wrażliwej, należy postawić na formułę o właściwościach nawilżających. Dobry krem tego typu powinien zawierać w składzie kwas hialuronowy, mocznik i aloes. W przypadku cery tłustej, trądzikowej lub mieszanej w składzie kremu powinien znaleźć się czynnik blokujący wydzielanie sebum, np. biała i zielona glinka, cynk czy niacynamid.

Ochrona niezależnie od pory roku…

W celu ograniczenia ekspozycji na słońce latem warto założyć czapkę z dużym daszkiem lub kapelusz z szerszym rondem, a na wszystkie odsłonięte części ciała nakładać krem z filtrem SPF. Specjaliści są zdania, że warto stosować kremy z filtrem przeciwsłonecznym o każdej porze roku. W okresie letnim wskazane jest sięganie po wyższy faktor – minimum SPF 50. Gdy aktywność słońca jest mniejsza, wystarczającą ochronę daje SPF 30. Uwaga! Szyby nie chronią przed promieniowaniem UV, w związku z tym krem z filtrem do twarzy warto stosować również w domu czy w pracy, a także w podróży. Szyby w samochodzie chronią przed promieniowaniem tylko w ograniczonym zakresie. Nie przepuszczają promieni UVB, jednak nie są odporne na promienie UVA.

Zobacz też:
Suplementy diety a zdrowie - wszystko, co musisz wiedzieć

Treść promocyjnaPowiązane artykuły: