Zabiegi na ciało

Laserowe usuwanie hemoroidów to nowoczesna metoda leczenia bolesnych żylaków odbytu. Jak je rozpoznać i jak skutecznie leczyć?

Brak ruchu, zła dieta, szybkie tempo życia nie sprzyjają naszemu zdrowiu. Coraz częściej dokuczają nam żylaki odbytu. Laserowe usuwanie hemoroidów pozwala na bezpieczne uporanie się ze wstydliwym problemem dotyczącym wielu z nas.

Problem z hemoroidami ma coraz więcej dorosłych. Powodem jest nasz obecny styl życia z małą ilością ruchu i złą dietą ubogą w błonnik. Powodują ogromny dyskomfort, uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Ich leczenie jest więc w pewnym momencie koniecznością. Laserowe usuwanie hemoroidów to wykorzystanie nowoczesnej technologii do szybkiego i delikatnego pozbycia się problemu.  

Co to są hemoroidy i jak powstają

Hemoroidy, czyli system żył w okolicach odbytu, ma każdy z nas. Mają one za zadanie uszczelniać tę część i umożliwiać prawidłowe wypróżnianie. Problemem stają się, kiedy ulegają wybrzuszeniom i stają się powiększone. Tworzą się wtedy guzki krwawnicze, które bolą, swędzą, pieką, powodują krwawienia i zaburzają wydalanie i powodują stany zapalne. Przyczyną ich powstawania są:

  1. Siedzący tryb życia.
  2. Zła dieta powodująca zaparcia.
  3. Niektóre aktywności powodujące wzrost ciśnienia w powłokach brzusznych (dźwiganie ciężarów).
  4.  W czasie ciąży ucisk powiększającej się macicy.

Diagnostyka i metody leczenia hemoroidów

Z objawami najlepiej jak najszybciej zwrócić się do lekarza pierwszego kontaktu. Wiele osób zwleka z tym z powodu zwykłego zawstydzenia. To prowadzi do pogorszenia i przejścia w stadium choroby, w której zabieg usunięcia jest już koniecznością. Lekarz rodzinny wystawia skierowanie do proktologa. Badanie oceniające stan choroby polega na badaniu dotykowym (per rectum – przez odbyt). Nie jest bolesne, chociaż wiele osób się go obawia. Ponadto dokonuje się badanie wziernikiem, czasem lekarz zleca wykonanie kolonoskopii.

Pierwsza i druga faza leczenia guzków krwawniczych

Wcześnie wykryte żylaki odbytu najczęściej leczy się farmakologicznie (maści, czopki) w połączeniu ze zmianą stylu życia i diety. Jeżeli to nie pomaga i choroba rozwija się, stając się coraz bardziej uciążliwą dla pacjenta, wdraża się leczenie inwazyjne. Zabiegi wykonuje się także wtedy, gdy pacjent zwleka z wizytą u lekarza i na leczenie zachowawcze jest za późno. Wtedy wykonuje się gumkowanie, skleroterapię, leczenie operacyjne lub laseroterapię. Zabieg z użyciem lasera jest uznawany za najmniej inwazyjny i wyjątkowo skuteczny. Jest ceniony także dlatego, że nie powoduje dyskomfortu w trakcie i po zabiegu.

Zobacz też:
Fala akustyczna – nowoczesna metoda leczenia cellulitu. Jak to działa? 

Jak wygląda zabieg laserowego leczenia hemoroidów?

Wiązka światła lasera trafia w zmienione chorobowo miejsca. Odparowuje tkanki i obkurcza śluzówkę. Dzięki temu przepływ krwi jest udrożniony i guzki zanikają. Precyzja zabiegu laserowego usuwania hemoroidów zapobiega niepotrzebnym uszkodzeniom śluzówki, minimalizuje w ten sposób ryzyko powikłań i pozwala znacznie szybciej wrócić do codziennych aktywności. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a pacjenci uważają go za praktycznie bezbolesny. Jest to bardzo istotne zwłaszcza ze względu na wrażliwą, bo unerwioną część ciała. Trwa kilkanaście minut i nie wymaga hospitalizacji.

Laserowe usuwanie hemoroidów to nowoczesny zabieg dla tych, którzy zmagają się z bolesnym problemem i obawiają się zabiegów chirurgicznych. Jak najszybciej zdiagnozuj swoją chorobę i uwolnij się od niepotrzebnego bólu.



Powiązane artykuły:

Dodaj komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne wpisy: