Problem z hemoroidami ma coraz więcej dorosłych. Powodem jest nasz obecny styl życia z małą ilością ruchu i złą dietą ubogą w błonnik. Powodują ogromny dyskomfort, uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Ich leczenie jest więc w pewnym momencie koniecznością. Laserowe usuwanie hemoroidów to wykorzystanie nowoczesnej technologii do szybkiego i delikatnego pozbycia się problemu.  

Co to są hemoroidy i jak powstają

Hemoroidy, czyli system żył w okolicach odbytu, ma każdy z nas. Mają one za zadanie uszczelniać tę część i umożliwiać prawidłowe wypróżnianie. Problemem stają się, kiedy ulegają wybrzuszeniom i stają się powiększone. Tworzą się wtedy guzki krwawnicze, które bolą, swędzą, pieką, powodują krwawienia i zaburzają wydalanie i powodują stany zapalne. Przyczyną ich powstawania są:

  1. Siedzący tryb życia.
  2. Zła dieta powodująca zaparcia.
  3. Niektóre aktywności powodujące wzrost ciśnienia w powłokach brzusznych (dźwiganie ciężarów).
  4.  W czasie ciąży ucisk powiększającej się macicy.

Diagnostyka i metody leczenia hemoroidów

Z objawami najlepiej jak najszybciej zwrócić się do lekarza pierwszego kontaktu. Wiele osób zwleka z tym z powodu zwykłego zawstydzenia. To prowadzi do pogorszenia i przejścia w stadium choroby, w której zabieg usunięcia jest już koniecznością. Lekarz rodzinny wystawia skierowanie do proktologa. Badanie oceniające stan choroby polega na badaniu dotykowym (per rectum – przez odbyt). Nie jest bolesne, chociaż wiele osób się go obawia. Ponadto dokonuje się badanie wziernikiem, czasem lekarz zleca wykonanie kolonoskopii.

Pierwsza i druga faza leczenia guzków krwawniczych

Wcześnie wykryte żylaki odbytu najczęściej leczy się farmakologicznie (maści, czopki) w połączeniu ze zmianą stylu życia i diety. Jeżeli to nie pomaga i choroba rozwija się, stając się coraz bardziej uciążliwą dla pacjenta, wdraża się leczenie inwazyjne. Zabiegi wykonuje się także wtedy, gdy pacjent zwleka z wizytą u lekarza i na leczenie zachowawcze jest za późno. Wtedy wykonuje się gumkowanie, skleroterapię, leczenie operacyjne lub laseroterapię. Zabieg z użyciem lasera jest uznawany za najmniej inwazyjny i wyjątkowo skuteczny. Jest ceniony także dlatego, że nie powoduje dyskomfortu w trakcie i po zabiegu.

Zobacz też:
Sculpsure – wszystko co musisz wiedzieć o bezpiecznym i efektywnym redukowaniu tkanki tłuszczowej!

Jak wygląda zabieg laserowego leczenia hemoroidów?

Wiązka światła lasera trafia w zmienione chorobowo miejsca. Odparowuje tkanki i obkurcza śluzówkę. Dzięki temu przepływ krwi jest udrożniony i guzki zanikają. Precyzja zabiegu laserowego usuwania hemoroidów zapobiega niepotrzebnym uszkodzeniom śluzówki, minimalizuje w ten sposób ryzyko powikłań i pozwala znacznie szybciej wrócić do codziennych aktywności. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a pacjenci uważają go za praktycznie bezbolesny. Jest to bardzo istotne zwłaszcza ze względu na wrażliwą, bo unerwioną część ciała. Trwa kilkanaście minut i nie wymaga hospitalizacji.

Laserowe usuwanie hemoroidów to nowoczesny zabieg dla tych, którzy zmagają się z bolesnym problemem i obawiają się zabiegów chirurgicznych. Jak najszybciej zdiagnozuj swoją chorobę i uwolnij się od niepotrzebnego bólu.Powiązane artykuły:
Archiwum: sierpień 2022